galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubiony poszukiwacz?
Autor Wiadomość
Soultaker
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Sty, 2009   

Shaciu napisał/a:
Ja nie wiem, Sandman chcesz się pokłócić, czy tak tylko się słówek czepiasz? ;P
Nie twierdze wcale, że guloski jest postacią, którą NIE DA SIĘ GRAĆ I ZAWSZE PRZEGRYWA, tylko jedną z najsłabszych. Takie jest moje zdanie. Perki ma całkiem fajne, ale koło zdolności wiedźmy, wojownika, czy druida to sobie może skórką poruszać.
P.S. Kwestię określenia "bezużyteczny" już sprostowałem i nie chce mi się powtarzać.

A tak całkiem z innej... graliśmy wczoraj w 9 osób i zgadnijcie, kogo wylosowałem...


dla mnie, to akurat Wojownik jest postacią o najmniej ciekawych umiejętnościach, i taki Ghoul przy dobrych "pomocnikach" dość łatwo go pokona.
Ale to moje prywatne zdanie, bo nigdy nie lubiłem postaci które są typowo na "hurrraaaa bij zabij" ;]
 
 
Sandman
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Sty, 2009   

Shaciu napisał/a:
Ja nie wiem, Sandman chcesz się pokłócić, czy tak tylko się słówek czepiasz? ;P
Nie twierdze wcale, że guloski jest postacią, którą NIE DA SIĘ GRAĆ I ZAWSZE PRZEGRYWA, tylko jedną z najsłabszych. Takie jest moje zdanie. Perki ma całkiem fajne, ale koło zdolności wiedźmy, wojownika, czy druida to sobie może skórką poruszać.
P.S. Kwestię określenia "bezużyteczny" już sprostowałem i nie chce mi się powtarzać.

A tak całkiem z innej... graliśmy wczoraj w 9 osób i zgadnijcie, kogo wylosowałem...

Czy inne zdanie (nawet wyrażone z lekką nuta lekceważenia) na forum oznacza od razu chęć kłótni lub czepiania się? taka już specyfika forów, że służą do wymiany różnych poglądów.

Wracając do kwestii Ghula to umiejętności predysponują go do bycia jedną z silniejszych postaci. Osobną kwestią pozostaje odpowiednie wykorzystanie ich... W rękach słabego gracza Ghul rzeczywiście zazwyczaj idzie na przemiał, ale odpowiednio prowadzony... :twisted:

Kufir napisał/a:
Z kolei co do Krasnoluda, grałem już nim w silniej obstawie i spisał się dobrze. Trzeba jedynie uważać aby rozwijać Moc a nie Siłę, bo na ten pierwszy atrybut możemy szybko dojść do Korony (Dopóki nikt nie zdobędzie Gnoma, wtedy szanse się wyrównują)

Graliśmy ostatnio mocną ekipą graczy i Krasnolud został na lajcie wciągnięty, przeżuty i wypluty. :D
 
 
Barney
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Sie, 2010   

Z tego co widze, ten temat powinien sie nazywac "najsilniejsza postac", a nie ulubiona. Ja gralem dzisiaj 1 raz w nowa wersje MiMa i poznale 3 postacie:
Czarownica-Dla mnie ma 3 swietne zdolnosci i jest to bardzo doba postac, niestety mialem pecha i wylosowalem 2x z rzedu Smoki i padlem. Mialem 3 sily wiec duzych szans nie mialem.
Troll- Ta moja kolejna postac bardzo duzo zycia i sily + zdolnosc regeneracji. Tez bardzo dobra postac.
Krasnolud- Gral nim brat wydaje sie slabszy od wyzej wymienionych, jednak ja z nim poleglem. On pierwszy o 2 ruchy byl przy Koronie i padlem w walce z nim.
 
 
Corypheaus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Sie, 2010   

Moją ulubioną postacią jest Nekromanta i Wampir, po prostu zawsze lubiłem nimi grać. :wink:

A jeśli chodzi o to, który poszukiwacz jest według mnie najsilniejszy, bez dwóch zdań odpowiem, że Wódz Ogrów :wink: . Ludzie, bez przesady, tą postacią łapiemy każdego potwora i w walce z Panem Ciemności używamy wszystkich mając niezłego ,,kopa'' do siły. I tak kończymy grę po 30 minutach. :wink:
 
 
Dremil
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Sie, 2010   

Nekromanta ma przewage nad Wodzem Ogrów, poniewaz nie musi najpierw pokonywac napotkanegego widma, od razu łapie do przyjaciół. Poza tym liczba widm z dodatkami ostatnimi bardzo wzrosła. Nieznosze tej postaci ;p bardzo szybko konczy grę przez podziemia, nie miałem sesji zeby nie wygrała ta postać więc staram się jej nie rozdawac ^^
 
 
Kaktus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Sie, 2010   

Lubię Mroczną Kultystkę... chociaż nazwa ssie, to IMO jest dosyć potężnym poszukiwaczem, ma interesujące zdolności. Po prostu przypadła mi do gustu ;)
 
 
Gryf
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Wrz, 2010   Zawadiaka

lubie zawadiake. pomimo nie ciekawych stat to ma fajne umiejetnosci:
-że losuje 2 karty na polach(uwielbiam losowac duzo kart)
-ze jak pokona wroga to odbywa dodatkową turę-a łatwo jest zabic wrogow typu dzik czy cień
 
 
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Wrz, 2010   

Moją ulubioną postacią jest oczywiście Minstrel :D bardzo chciałbym posiadać taką umiejętność w codziennym życiu jaką on właśnie posiada :razz: Dla przypomnienia powiem że każdemu napotkanemu poszukiwaczowi mogę odebrać Dziewicę lub Księżniczkę :D Każdy normalny mężczyzna przyzna mi rację :mrgreen:

Lubię grać Zawadiaką z tego powodu co wymienił Gryf i lubię też grać Cyganką ponieważ wychwytuje wszystkie dobre zaklęcia a w następnej turze się może odegrać :)

Powyższe postacie lubię za ich umiejętności. Natomiast jeśli chodzi o jakiś klimat i o tym czym lubię grać bez względu na los który mnie spotka podczas gry to postać Gladiatora. Nawet z małą ilością przyjaciół(1-2) potrafię nim sobie jakoś radzić :) Czekam również na Walkirię bo to będzie moja postać nr 1 pod tym względem wtedy :)
 
     
faj3r
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Wrz, 2010   

ja tam nie mam ulubionego :)
każdym przegrywam tak samo :cool:

kostki mnie po prostu nienawidzą :D
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Wrz, 2010   

faj3r napisał/a:
ja tam nie mam ulubionego :)
każdym przegrywam tak samo :cool:

kostki mnie po prostu nienawidzą :D


Zagrasz Alchemikiem, zmienisz zdanie ;) Będzie ciężko, to nie jest Poszukiwacz typu Jasnowidz ze starego MiMa, który zginie jedynie wtedy, gdy na stosie kart Przygód znajdować się będzie 12 smoków pod rząd, ale wciąż ma realne szanse na przeżycie dłuższej liczby tur ;)
 
     
pjay29
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Wrz, 2010   

Corypheaus napisał/a:
Moją ulubioną postacią jest Nekromanta i Wampir, po prostu zawsze lubiłem nimi grać. :wink:

A jeśli chodzi o to, który poszukiwacz jest według mnie najsilniejszy, bez dwóch zdań odpowiem, że Wódz Ogrów :wink: . Ludzie, bez przesady, tą postacią łapiemy każdego potwora i w walce z Panem Ciemności używamy wszystkich mając niezłego ,,kopa'' do siły. I tak kończymy grę po 30 minutach. :wink:



W walce z Panem ciemności nie możesz ich używać...
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Wrz, 2010   

pjay29 napisał/a:
Corypheaus napisał/a:
Moją ulubioną postacią jest Nekromanta i Wampir, po prostu zawsze lubiłem nimi grać. :wink:

A jeśli chodzi o to, który poszukiwacz jest według mnie najsilniejszy, bez dwóch zdań odpowiem, że Wódz Ogrów :wink: . Ludzie, bez przesady, tą postacią łapiemy każdego potwora i w walce z Panem Ciemności używamy wszystkich mając niezłego ,,kopa'' do siły. I tak kończymy grę po 30 minutach. :wink:



W walce z Panem ciemności nie możesz ich używać...


Może. Ci "Przyjaciele" nie walczą zamiast Poszukiwacza, tylko razem z nim. Więc normalnie dodają swe punkty do Siły Ogra.
 
     
q_ral
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Wrz, 2010   

Graliśmy już z przyjaciółmi trochę i muszę powiedzieć, że zgadzamy się co do niektórych postaci jakoby te nie były zbyt dobrze zbalansowane.
Poszukiwacze produkujący sobie armię przyjaciół awansują zwyczajnie szybciej opierając rozgrywkę jedynie na walce. Gladiator np. włazi do podziemi i po kilku rundach żaden z rywali już mu bezpośrednio nie zagraża. Zabójca za to w inny sposób szlachtuje wszystko bez problemu (musiałby mieć sporo pecha żeby zginąć). Generalnie musimy sztucznie ograniczać takie postacie wymyślając dodatkowe zasady. Np. wykorzystani przyjaciele w walce, po jej przegraniu giną itp.

A jeszcze dodam, że już dawno ustaliliśmy sposób poziomowania poszukiwaczy w walce, opierający się o zasadę zdobywania coraz to większej ilości doświadczenia, w miarę coraz to wyższych poziomów. Przykładowo:
Aby przeskoczyć poziom z Sześciu na Siedem Siły/Mocy trzeba ubić wrogów za 7 pkt.
Ale żeby przeskoczyć poziom z Siedmiu na Osiem Siły/Mocy trzeba uzbierać już 8 pkt.
Z 8 na 9 już 9 pkt i tak dalej.

Polecam spróbować - bardzo delikatnie zmienia rozgrywkę na mniej skoncentrowaną na walkę, a tym samym wg mnie ciekawszą i bardziej urozmaiconą.
 
     
romeck
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Wrz, 2010   

Bardzo mi się podoba ta modyfikacja q_ral. Na pewno wypróbuję. Czy w przypadku niskich poziomów też to stosujecie? Np. przy poziomie 2 trzeba uzbierać tylko 3 itd.? Bardzo fajnie to (przynajmniej na pierwszy rzut oka) wygląda - słabi mogą szybciej podgonić. Silni muszą się starać coraz bardziej. A jeszcze przy okazji utrudnia takie bezsensowne żyłowanie na absurdalny poziom, typu 15 siły, kolejny smok, i już jest 16.

Super!
 
     
q_ral
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Wrz, 2010   

Do usług :)
Zaczynamy to stosować powyżej 7 poziomu, bo do 7 gra jest ciekawa i zmusza do podejmowania wyborów i kalkulacji ryzyka. Powyżej leci już z górki i dlatego postanowiliśmy tą górkę ograniczyć.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13