galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kraina wewnętrzna Korekta By Kufir
Autor Wiadomość
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Gru, 2008   Kraina wewnętrzna Korekta By Kufir

Witam i przedstawiam moją propozycję korekty zasad gry w wewnętrznej krainie:

Cytat:
Jama Wilkołaka:

„Rzuć czterema kostkami, suma oczek określa Siłę Wilkołaka. Musisz z nim walczyć, jeśli przegrasz tracisz punkt życia i w następnej turze walczysz ponownie z tym samym Wilkołakiem. Dopóki nie pokonasz Wilkołaka nie możesz iść dalej.”



Otchłań:

„Rzuć jedną kostką, wynik rzutu określa liczbę Diabłów z Otchłani, z którymi przyjdzie Ci się zmierzyć. Będziesz z nimi walczyć jednocześnie, a więc sumują swoją Moc. Jeden Diabeł posiada Moc 4. Jeśli przegrasz tracisz punkt życia i w następnej turze walczysz ponownie z tymi samymi Diabłami. Dopóki nie pokonasz Diabłów nie możesz iść dalej.”


Np. W rzucie kostką wypadła 3. Oznacza to że poszukiwacz zmierzy się z 3 diabłami, każdy o Mocy 4. Łączna Moc Diabłów to 12.

Instrukcja reszty pół pozostaje ta sama.



Dla zainteresowanych udostępniam moją powyższą korektę zasad oraz tabelkę zdobywania Siły i Mocy z "Trofea".

Całość znajdziecie:

TUTAJ !!! (Kliknij aby pobrać)


W razie pytań piszcie, odpowiem na wszystkie zapytania. Generalnie wraz z grupką znajomych graliśmy na tych zasadach w Magii i Miecz 2.0 i obecnie w 4,5. Zasady super się sprawdzają. Polecam!!!


EDIT: Edytowałem post aby na samym początku tematu były najnowsze aktualizacje mojej korekty.
Ostatnio zmieniony przez Kufir Pon 15 Gru, 2008, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Gru, 2008   

EDIT: Generalnie zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa.

Idąc przez Kryptę, używamy siły, później Wieża Wampira i Otchłań gdzie znowu używamy Siły. Tak więc podsumowując tutaj potrzebna tam tylko siła.


Idąc przez Kopalnie używamy Mocy, później Gra ze Śmiercią i Jama Wilkołaka gdzie używamy Siły. Tak więc podsumowując tutaj potrzebna nam zarówno Moc jak i Siła.

Dlatego większość graczy będzie wolała rozwijać jedynie swoją siłę (moc tylko do pewnego pułapu) co wydaje mi się złym rozwiązaniem. Podróżując przez Wewnętrzna Krainę powinniśmy używać zarówno Mocy jak i Siły. Dlatego też moim zdaniem w Otchłani powinno walczyć się z Diabłami na Moc a nie na siłę. Co o tym sądzicie ?
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Gru, 2008   

Postanowiłem dokonać zmian. W finalnej wersji moja modyfikacja przedstawia się następująco:


Cytat:
Jama Wilkołaka:

„Rzuć czterema kostkami, suma oczek określa Siłę Wilkołaka. Musisz z nim walczyć, jeśli przegrasz tracisz punkt życia i w następnej turze walczysz ponownie z tym samym Wilkołakiem. Dopóki nie pokonasz Wilkołaka nie możesz iść dalej.”



Otchłań:

„Rzuć jedną kostką, wynik rzutu określa liczbę Diabłów z Otchłani, z którymi przyjdzie Ci się zmierzyć. Będziesz z nimi walczyć jednocześnie, a więc sumują swoją Moc. Jeden Diabeł posiada Moc 4. Jeśli przegrasz tracisz punkt życia i w następnej turze walczysz ponownie z tymi samymi Diabłami. Dopóki nie pokonasz Diabłów nie możesz iść dalej.”


Np. W rzucie kostką wypadła 3. Oznacza to że poszukiwacz zmierzy się z 3 diabłami, każdy o Mocy 4. Łączna Moc Diabłów to 12.



P.S Przepraszam za 3 post z rzędu. Celowo nie chciałem ich edytować aby gracze zrozumieli skąd wzięły się zmiany w modyfikacji.
Ostatnio zmieniony przez Kufir Czw 11 Gru, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Beamhit
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Gru, 2008   

Kufir napisał/a:
Idąc przez Kryptę, używamy siły, później Wieża Wampira i Otchłań gdzie znowu używamy Siły. Tak więc podsumowując tutaj potrzebna tam tylko siła.


Idąc przez Kopalnie używamy Mocy, później Gra ze Śmiercią i Jama Wilkołaka gdzie używamy Siły. Tak więc podsumowując tutaj potrzebna nam zarówno Moc jak i Siła.


Na mojej planszy idzie się:

Krypta - Śmierć - Jama Wilkołaka

Kopalnia - Wampir - Otchłań.

Masz więc inna planszę?

Moim zdaniem przejście przez wampira jest bardziej opłacalne, niż gra ze śmiercią. Walka o gnoma też jest zawsze brutalna (przynajmniej u mnie). Oraz co to znaczy, że część graczy woli rozwijać Siłę? Talizman to taka gra, że nie ma "albo / albo", tylko rozwijasz to, co akurat możesz.

PS. Do tej pory wszyscy u mnie do korony przechodzili przez Kopalnię.
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Gru, 2008   

Plansza ta sama tylko się pomyliłem. :wink:
Generalne roszczenia są takie same.
 
 
Beamhit
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Gru, 2008   

Mi się Twoje zmiany nie podobają. Jestem zwolennikiem szybkich partii, a nie campowania (i nudów jak w Runeboundzie). Rozumiem jednak ludzi, którzy lubią spędzać po 3-4 godziny nad jedną partią, i im pewnie dane pomysły bardziej by przypadły do gustu.
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Gru, 2008   

Teraz jest trudniej, trzeba rozwijać oby dwie cechy ale nie zapominajmy że mamy żetony losu, które na prawdę mogą pomóc w przechodzeniu wewnętrznej krainy czyniąc ją łatwiejszą do przebrnięcia :) Gra się dłużej ale znowu bez przesady. Partia w 2 osoby jest do rozegrania w jakieś 2 - 2,5h.
 
 
Aribald
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Gru, 2008   

Osobiście nie jestem zwolennikiem tego typu zmian. Pokusa oczywiście zawsze była, ale jakoś udawało się ją trzymać w ryzach. Dokonywanie tego typu zmian jest o tyle ryzykowne, że jak już człowiek zacznie, to może się szybko nie zatrzymać... dojdzie na przykład do wniosku, że jakaś postać jest za silna i czas przykręcić jej śrubkę.

Jedyną opcjonalną regułą, której jestem gorącym zwolennikiem, to by w grze była jedynie 1 karta Talizmanu. Bez względu na to, czy ktoś go znajdzie podczas swoich przygód, czy też wykona odpowiednie zadanie, by go zdobyć... Talizman jest tylko jeden. Taka rozgrywka robi się niezwykle interesująca, nagle 1 gracz staje się celem innych poszukiwaczy przygód, którzy sprytem lub orężem chcą mu go odebrać.
 
 
Beamhit
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Gru, 2008   

Właśnie jestem po kolejnej partii, dosyć krwawej. Partia trwała 45 minut, i pierwszy raz skończyła się nie dojściem do Korony Władzy. Czarownica poległa w walce z diabłami w otchłani, i gracz poddał partię (tuz po pietach deptała jej Wróżka).

I tym samym, jestem dalej przeciwny "utrudnianiu" na siłę.
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Gru, 2008   

Beamhit napisał/a:
Właśnie jestem po kolejnej partii, dosyć krwawej. Partia trwała 45 minut, i pierwszy raz skończyła się nie dojściem do Korony Władzy. Czarownica poległa w walce z diabłami w otchłani, i gracz poddał partię (tuz po pietach deptała jej Wróżka).

I tym samym, jestem dalej przeciwny "utrudnianiu" na siłę.


To faktycznie była to zaiste postać godna i przygotowana aby ową Koronę Władzy zdobyć/nosić.

:lol: :lol: :lol:
 
 
Beamhit
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Gru, 2008   

Mnie to akurat nie dziwi, partia u nas rozgrywa się na dwóch płaszczyznach:

- ładowanie postaci i obserwowanie ruchu wroga - trwa od 30 minut do 1 godziny (tak by mieć po 10 mocy i 10 siły).

- nagle ktoś nie wytrzymuje i leci po koronę; wtedy cała reszta się też rzuca i dochodzi do krwawej łaźni.

W przypadku powyżej wiedźma nie wytrzymała, i polazła mając 4 siły + miecz (przy 10 mocy). Co nie było takim złym posunięciem, bo gdyby uwaliła tego ostatniego stworka, miała by szansę to wygrać.
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Gru, 2008   

Aby nie robić bałaganu w temacie edytowałem mój pierwszy post. Finalny efekt mojej korekty znajduje się na samej górze tematu (w owym pierwszym poście właśnie) Zachęcam do wypróbowania i komentowania wrażeń :D
 
 
Pajhi
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Gru, 2008   

Powiem Ci że ciekawe te rozwiązanai szczególnie tabelka wymiana pt. :twisted: .Jak dla Mnie może byc choc trzeba sie zastanowić czy (narazie)warto.Widzisz ze w podstawce jest mało potworów?Jak wydadzą dodatki w których cos dojdzie to JAK NAJBARDZIEJ ZA,choć nie mówie że teraz nie.Ze znajomymi przetestujemy ten model gryi napisze coś wiecej kolego o tym.
Sprawa
OTCHŁANI za za za ........tu jest w podstawowej wersji stanowczo za słabo co zresztą sam zauważyłeś.
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Gru, 2008   

Rozegrałem już na tych zasadach 8 gier w MIM 4,5 (głównie w 2 bądź 3 osoby).
Każda kończyła się zdobyciem Korony Władzy po 2-3 godzinach grania. Tabelka sprawdza się dla mnie i moich wymagających graczy znakomicie.


Miłego grania! :)
 
 
uther
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Gru, 2008   

Ta tabelka jest zbyt łagodna. Za 8 pkt Trofeów 4 punkty siły ?? Toż to bez sensu wg. mnie nie ma.

No chyba ze to działa inaczej. 4 żeton siły 8pkt. T, 5 żeton siły 10pkt. T.

A pomysł zeby w Wew. Krainie jedna strona była wg. Mocy druga wg.Siły jest fajny. A jak to było w MiM ? Bo nie mam niestety.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 13