galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania i odpowiedzi dotyczące zasad
Autor Wiadomość
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Kwi, 2016   

Nie działa bo rzucasz więcej niż 1 kostką. Tak samo nie działa z np. pochodnią.
 
     
Ndl
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Maj, 2016   

Witam!
Przyczepiam się do pytań z http://www.forum.galakta....=asc&start=1680
1:
slimik79 napisał:
"Ale mam inne czy jest jakieś zaklęcie lub jakiś przedmiot który może zamienić miejscami poszukiwaczy (jeden stoi na KW a inny w zupełnie innej krainie)?"

Bludgeon napisał:
"Nie ma efektu który Cię zamieni z graczem na KW, są natomiast karty które mogą ściągnąć innego gracza z KW."

Jak to nie? A "Zamiana miejsc" (zaklęcie - chyba tak się nazywało, ale głowy nie dam; chyba że tam było, ze musi być w tej samej Krainie :P - nie pamiętam już) to niby co jest? Nigdzie nie jest napisane że nie można rzucać zaklęć na bohaterow na KW.


2:
Bludgeon napisał:
2) Czy aby wejść na Równinę Grozy przez Tajemne Wrota poprzez uprzednie sforsowanie ich, należy wyrzucić na kości tyle oczek, ile brakuje by stanąć bezpośrednio na polu Tajemnych Wrót, czy należy wyrzucić minimum o jedno oczko więcej tak, jakbyś miał bezpośrednio stanąć na Równinie Grozy?
To drugie.

(dotyczy też kolejnego pytania na które odpowiadasz, po trochu; przyczepiam się do stwierdzenia "minimum o jedno oczko więcej")
Ano nie do końca. Przynajmniej my tak gramy, ale jezeli jest to niezgodne, to proszę o uświadomienie:
Można rzucić dokładnie tyle, żeby stanąć na Tajemnych Wrotach i zbadać ten obszar z chęcia ich przekroczenia. Wtedy w tej samej turze stajemy na polu Równiny Grozy i kończymy tam tą turę. :D
Czyli generalnie jak mamy 6 oczek do wejścia na Tajemne Wrota, to niczym się to nie różni od 6+ oczek. Zawsze (jak się uda je przekroczyć) dostajemy się na Równiny Grozy. Nie trzeba wyrzucać więcej niż za dojście do Tajmenych Wrót.
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Maj, 2016   

Ndl napisał/a:
Jak to nie? A "Zamiana miejsc" (zaklęcie - chyba tak się nazywało, ale głowy nie dam; chyba że tam było, ze musi być w tej samej Krainie :P - nie pamiętam już)
To jak nie pamiętasz to o czym mówisz?

Ndl napisał/a:
Przynajmniej my tak gramy, ale jezeli jest to niezgodne, to proszę o uświadomienie:
Uświadamiam że gracie niezgodnie :)

Ndl napisał/a:
Można rzucić dokładnie tyle, żeby stanąć na Tajemnych Wrotach i zbadać ten obszar z chęcia ich przekroczenia. Wtedy w tej samej turze stajemy na polu Równiny Grozy i kończymy tam tą turę. :D
Nie-e. Jeśli ruchu starczyło tylko żeby stanąć na TW, to wtedy ciągniemy tam kartę.
 
     
Ndl
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Maj, 2016   

Ano rzeczywiście. :) Mea culpa.
 
     
Mati98
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Cze, 2016   

Kilka kolejnych (do)pytań dotyczących zasad.
Na początek kilka pytań o grę ze Smokami i Zwiastunem jednocześnie:
1. Czy rozpatrywanie łuski Smoczego Króla ma pierwszeństwo przed spotkaniem Proroka na tym obszarze?
2. Czy rozpatrując łuskę - zawsze losuję smocze karty bez względu na obecność Proroka w tej Krainie?
3. Czy Zdarzenie ze smoczych kart przywołuje Proroka na mój obszar? A jeśli tak to:
4. Czy Prorok może pojawić się w Smoczej Wieży i zmuszać mnie do losowania jego kart?
Oraz jedno pytanie dodatkowe związane z dodatkiem Miasto:
5. Czy jeżeli ruszę się z planszy głównej na obszar Bramy Miejskiej i tam zakończę swój ruch, to czy w następnych turach muszę ,,przejść się dookoła Miasta", czy mogę powrócić od razu na planszę główną?
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

1. Czy rozpatrywanie łuski Smoczego Króla ma pierwszeństwo przed spotkaniem Proroka na tym obszarze?

Prorok ma pierwszeństwo.

2. Czy rozpatrując łuskę - zawsze losuję smocze karty bez względu na obecność Proroka w tej Krainie?

Ciągniesz karty od proroka tak czy siak, prorok ma pierwszeństwo.

3. Czy Zdarzenie ze smoczych kart przywołuje Proroka na mój obszar? A jeśli tak to:

tak, jest to zdarzenie w końcu

4. Czy Prorok może pojawić się w Smoczej Wieży i zmuszać mnie do losowania jego kart?

nie, prorok nie przenosi się wskutek wyciągnięcia zdarzenia w krainie wewnętrznej. Wieża jest krainą wewnętrzną

5. Czy jeżeli ruszę się z planszy głównej na obszar Bramy Miejskiej i tam zakończę swój ruch, to czy w następnych turach muszę ,,przejść się dookoła Miasta", czy mogę powrócić od razu na planszę główną?

możesz wyjść
 
     
Mati98
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

Dzięki za odpowiedzi. Tylko dwóch pytań nie jestem do końca pewien.

Bludgeon napisał/a:
1. Czy rozpatrywanie łuski Smoczego Króla ma pierwszeństwo przed spotkaniem Proroka na tym obszarze?
Prorok ma pierwszeństwo.

,,Kiedy Poszukiwacz trafi na obszar, na którym znajduje się smocza łuska obecnego Króla Smoków, musi spotkać tę łuskę."
,,Jeśli Poszukiwacz trafia na obszar, na którym znajduje się Prorok, musi odbyć z nim spotkanie (wykonując polecenie z arkusza Proroka), zamiast rozpatrywać polecenie wynikające z obszaru lub spotykać innego Poszukiwacza na tym obszarze."
Mamy tutaj dwa razy ,,musi". Prorok co prawda ,,blokuje" rozpatrywanie obszaru, ale łuska to przecież nie obszar, chociaż znajduje się na obszarze. :wink:
Wydaje mi się, że nie jest to do końca wyjaśnione, ale można przyjąć, że Prorok ma pierwszeństwo.

Bludgeon napisał/a:
2. Czy rozpatrując łuskę - zawsze losuję smocze karty bez względu na obecność Proroka w tej Krainie?
Ciągniesz karty od proroka tak czy siak, prorok ma pierwszeństwo.

Po pierwsze, to jeśli już to ciągnę karty Proroka tylko jeżeli jest w mojej Krainie :razz: , a po drugie:
,,Za każdym razem, gdy polecenie obszaru nakazuje Poszukiwaczowi, znajdującemu się w tej samej Krainie co Prorok, wylosować karty, musi wylosować karty Proroka."
I znów mamy do czynienia z łuską a nie z obszarem :wink: Możemy przeczytać:
,,Jeżeli Poszukiwacz trafi na obszar, na którym znajduje się smocza łuska, może odbyć spotkanie wynikające z tego obszaru albo napotkać innego Poszukiwacz lub smoczą łuskę na tym obszarze."
A więc mamy tu dobitnie powiedziane, że obszar a łuska to dwie różne rzeczy. Nie można więc również rozstrzygnąć do końca pierwszego pytania.
Wydaje mi się, że nie zostało to przewidziane w instrukcji, w przeciwieństwie do - chociażby - kart Terenu.
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

Mati98 napisał/a:
Wydaje mi się, że nie jest to do końca wyjaśnione, ale można przyjąć, że Prorok ma pierwszeństwo.

Prorok ma pierwszeństwo bo nakaz proroka jest na karcie a nakaz smoków jest w instrukcji. A jeśli pojawia sie konflikt między kartą a instrukcją to karta ma pierwszeństwo.

Mati98 napisał/a:

,,Za każdym razem, gdy polecenie obszaru nakazuje Poszukiwaczowi, znajdującemu się w tej samej Krainie co Prorok, wylosować karty, musi wylosować karty Proroka."
Czyli wszystko jasne, łuska powoduje ciągnięcie kart smoków a więc reguła proroka nie ma tu zastosowania.
 
     
slimik79
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Cze, 2016   

Pytanie które pojawiło się w grze z prorokiem i zestawem omenu - świat się rozpada.

Przy 4 omenie jest info by umieścić karty terenu m.in na gospodzie. Będąc w kopalni/krypcie wyrzuciłem sporą ilość oczek na kostkach i nakazano mi teleportować się do gospody. Co w przypadku jeżeli na gospodzie leży karta terenu np piekielna otchłań? Czy mimo wszystko udaję się tam, czy może ponawiam rzut w kopalni/krypcie. Czy jest jakieś inne rozwiązanie takiej sytuacji?
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Cze, 2016   

slimik79 napisał/a:
Pytanie które pojawiło się w grze z prorokiem i zestawem omenu - świat się rozpada.

Przy 4 omenie jest info by umieścić karty terenu m.in na gospodzie. Będąc w kopalni/krypcie wyrzuciłem sporą ilość oczek na kostkach i nakazano mi teleportować się do gospody. Co w przypadku jeżeli na gospodzie leży karta terenu np piekielna otchłań? Czy mimo wszystko udaję się tam, czy może ponawiam rzut w kopalni/krypcie. Czy jest jakieś inne rozwiązanie takiej sytuacji?
Jeśli karta/efekt itp nakazuje Ci teleportować się na obszar którego nie ma, nigdzie się nie ruszasz.
 
     
slimik79
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Cze, 2016   

Bludgeon napisał/a:
slimik79 napisał/a:
Pytanie które pojawiło się w grze z prorokiem i zestawem omenu - świat się rozpada.

Przy 4 omenie jest info by umieścić karty terenu m.in na gospodzie. Będąc w kopalni/krypcie wyrzuciłem sporą ilość oczek na kostkach i nakazano mi teleportować się do gospody. Co w przypadku jeżeli na gospodzie leży karta terenu np piekielna otchłań? Czy mimo wszystko udaję się tam, czy może ponawiam rzut w kopalni/krypcie. Czy jest jakieś inne rozwiązanie takiej sytuacji?
Jeśli karta/efekt itp nakazuje Ci teleportować się na obszar którego nie ma, nigdzie się nie ruszasz.


czyli jak rozumiem, to jest tak jakbym przeszedł dalej kopalnie/krypte czy w następnej turze rzucam ponownie kośćmi
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Cze, 2016   

slimik79 napisał/a:

czyli jak rozumiem, to jest tak jakbym przeszedł dalej kopalnie/krypte czy w następnej turze rzucam ponownie kośćmi
Jakbyś rzucił zero, czyli w następnej turze idziesz dalej.
 
     
Mati98
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Cze, 2016   

Ponawiam swoje pytanie, na które nie uzyskałem odpowiedzi - przydarzyła nam się taka sytuacja.
W instrukcji jest napisane, że możemy decydować, z których Przedmiotów i Przyjaciół korzystamy w danym momencie (są oczywiście wyjątki).
,,Kiedy Poszukiwacz używa zdolności wynikającej z tekstu jakiejś karty,korzysta z tej karty.
Korzystanie z kart jest zawsze dobrowolne, a Poszukiwacz zawsze może wybrać chwilę, w której chce skorzystać z posiadanej karty."
Czy możemy zdecydować się ,,nie używać" w walce z Skrzekotem np. Korony Salomona lub Dziewicy, aby zmniejszyć naszą Moc?
Skrzekot - http://www.talismanwiki.com/Sky_Screecher :arrow:
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Cze, 2016   

Wygląda na to że tak.
 
     
Mati98
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Lip, 2016   

Bludgeon napisał/a:
Wygląda na to że tak.

Kolejne trzy, powiązane z tym tematem pytania:
1. Czy można w jednej turze użyć jakiejś karty (Przedmiot/Przyjaciel) w stosunku do jakiejś karty Przygody, a do innej już nie?
2. Czy można w stosunku do jednej karty Przygody (np. Wroga) raz użyć (np. przy rozpatrywaniu efektów przed walką) jakiejś karty (Przedmiot/Przyjaciel) a później (np. w trakcie walki) już nie?
3. Czy ta zasada nie wydaje się przegięta w połączeniu z Kryptą lub Kopalnią?
Np. specjalnie zaniżam swoją Siłę/Moc, aby wylądować w Mieście, gdzie jest karta Terenu, czyli przechodzę dalej.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.35 sekundy. Zapytań do SQL: 13