galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania i odpowiedzi dotyczące zasad
Autor Wiadomość
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Lut, 2016   

Mati98 napisał/a:
Bludgeon napisał/a:
Więc czego nie rozumiesz w tej karcie?

Nie chodzi mi o tę kartę z Krainy Ognia, tylko o tę moją domową zasadę opartą na tej karcie.
Skoro to Twoja zasada domowa to do Ciebie należy wymyślenie jak działa :razz:


Mati98 napisał/a:
Chodzi mi o to, że jak np wylosuję taką Zjawę i w wyniku rzutu mam ją umieścić na obszarze Miasta, a Miasta nie ma już w grze, to:
a) powtarzam rzut, aż będę mógł gdzieś przenieść Zjawę
b) nic się nie dzieje i odrzucam Zjawę
c) Zjawa pozostaje na moim obszarze i muszę z nią walczyć?
Mogę Ci co najwyżej powiedzieć jak to działa na normalnych zasadach.
 
     
Mati98
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Lut, 2016   

Bludgeon napisał/a:
Mogę Ci co najwyżej powiedzieć jak to działa na normalnych zasadach.

Jak to działa na normalnych zasadach? :wink:
W instrukcji pisze, że jak coś odnosi się do obszaru, którego nie ma to ,,ignorujemy TEN efekt". Wydaje mis się, że TEN efekt, to w tym przypadku efekt ,,pojawienia się", więc poprawna była by odpowiedź b).
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Lut, 2016   

Nie do końca. Najpierw wyciągasz zjawę z talii, potem ją spotykasz. potem ignorujesz efekt który ją przenosi więc musisz walczyć.
 
     
Mati98
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Lut, 2016   

Bludgeon napisał/a:
Nie do końca. Najpierw wyciągasz zjawę z talii, potem ją spotykasz. potem ignorujesz efekt który ją przenosi więc musisz walczyć.

Na karcie Zjawy jest napisane: ,,Zjawa pojawia się na obszarze (rzuć 1 kością):"
Więc ,,TEN efekt" to nie efekt przeniesienia Zjawy, tylko jej pojawienia się.
Skoro mam zignorować jej pojawienie się, to nigdzie się nie pojawia, więc raczej odpowiedź b) :razz:
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Lut, 2016   

I teraz pojawia się pytanie jak odczytać taki tekst na karcie:

Ta karta pojawia się nigdzie.

A) ignorujesz zdanie bez efektu więc walczysz z wrogiem jakby nie miał zdolności.
B) aplikujesz zdanie z efektem więc odrzucasz zjawę.

Nie mam pojęcia które jest bardziej sensowne. Za oboma opcjami widzę sens.
 
     
Corypheaus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Lut, 2016   

Kleryk odzyskuje punkt losu w czasie modlitwy. Czy ten punkt dodawany jest przed rzutem na modlitwę, czy po nim? Dodam, że to dość istotne - bo mając maksymalną liczbę punktów losu, kleryk może użyć jednego do przerzucenia wyniku i w ten sposób wyjść na "czysto" ale wykona dwa rzuty.

Mam jednak przeczucie, że gracz powinien otrzymać los przed rzutem ale wolałem podpytać :wink:
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Lut, 2016   

i znowu wychodzi niedokładność polskiego tłumaczenia. W oryginale masz: Whenever you are about to pray, you may replenish 1 fate. Czyli w momencie przystępowania do modlitwy, przed rzutem.
 
     
Corypheaus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Lut, 2016   

Teraz wszystko jasne. Czasami żałuję, że nie zacząłem kupować angielskiej wersji. Dzięki za pomoc :wink:
 
     
dwilu
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Lut, 2016   

Witam
Pytanie dotyczy Karty miejsca "Jaskinie Cudu" z dodatku Kraina Ognia

"Jaskinie Cudu
To magiczne miejsce wypełnione jest niewyobrażalnym bogactwem i niepojętym niebezpieczeństwem. Kiedy odbędziesz tu spotkanie umieść je na tym obszarze"

Czy osoba która wylosowała kartę jaskini umieszcza tą kartę na obszarze na którym się znajduje, a następnie losuje 3 karty przygód i umieszcza je na tym obszarze, a następnie rozpatruje te 3 karty tak jak normalny obszar z napisem "Wylosuj 3 karty", czy może ta karta ma mieć działanie podobne do działania Fontanny siły czy mocy, że każdy kolejny gracz może rozpatrzyć jedną kartę ?

Generalnie ostatnio mieliśmy taką sytuację, że gracz który na obszarze Puszczy wylosował jaskinię, a później 3 kolejne karty którymi były:
1. Ifrycki Szejk Siła/Moc 6
2. Ifrycki Sułtan Siła/Moc 8
3. Dwa mieszki złota.

Czy on powinien od razu rozpatrzyć te karty i walczyć z dwoma Ifrytami jednocześnie w myśl zasad walki z wieloma wrogami, które mają łączą sumę mocy lub siły 14 czy z każdym po kolei czy jeszcze jakoś inaczej. Dodam, że sytuacja miała miejsce dość szybko, a więc nikt nie był jeszcze wstanie zmierzyć się z nimi oboma naraz, a więc specjalna umiejętność palenia ziemi Sułtana wykończyła bardzo szybko wszystkich graczy.

Z góry dziękuję za odpowiedź i Pozdrawiam
 
     
Mati98
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Lut, 2016   

dwilu napisał/a:
Jaskinie Cudu
To magiczne miejsce wypełnione jest niewyobrażalnym bogactwem i niepojętym niebezpieczeństwem. Kiedy odbędziesz tu spotkanie umieść je na tym obszarze"

Trochę zły opis dałeś. Powinno być:
,,Kiedy odbędziesz tu spotkanie wylosuj 3 karty z talii Przygód i umieść je na tym obszarze" :wink:
Jaskinie Cudu mają numer spotkania 1. Kiedy trafiasz na obszar z Jaskiniami to rozpatrujesz po kolei karty z tego obszaru (Jaskinia będzie raczej rozpatrywana na samym początku).
Kiedy rozpatrzysz już wszystkie karty (i najczęściej Twoja tura się już skończy) losujesz te 3 karty i umieszczasz je na obszarze z Jaskiniami, ale sam ich już nie rozpatrujesz.
Będą one tu czekały na kolejnego Poszukiwacza. Oczywiście jeśli Ty później też tu trafisz to też będziesz mógł je rozpatrzyć.
Na niektórych kartach, w wyniku których losowało się kolejne karty był najczęściej dopisek: ,,odrzuć wszystkie Zdarzenia bez rozpatrywania ich".
Ostatnio w wyniku Jaskiń wylosowałem aż 3 Zdarzenia. W Jaskiniach nie ma takiego dopisku, więc raczej te Zdarzenia pozostają na planszy.
W Jaskiniach nie ma też żadnego ,,limitu" w losowaniu tych kart. Za każdym razem losujesz 3 karty. Często się ich tam dużo uzbiera. :wink:
Ogólnie, po odbyciu spotkania na obszarze z Jaskiniami, losujesz 3 karty, ale sam ich nie rozpatrujesz.
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Lut, 2016   

Mati98 napisał/a:
Jaskinie Cudu mają numer spotkania 1. Kiedy trafiasz na obszar z Jaskiniami to rozpatrujesz po kolei karty z tego obszaru (Jaskinia będzie raczej rozpatrywana na samym początku).
Kiedy rozpatrzysz już wszystkie karty (i najczęściej Twoja tura się już skończy) losujesz te 3 karty i umieszczasz je na obszarze z Jaskiniami, ale sam ich już nie rozpatrujesz.

To co piszesz dla mnie kupy się nie trzyma. Skoro Jaskinie mają numer spotkania 1 to rozpatrujesz je na początku, i od razu dokładasz 3 karty do obszaru na którym jesteś. A następnie, ponieważ wciąż jesteś na numerze 1, spotykasz je wszystkie. Niby dlaczego losowanie tych 3 kart powinno być na końcu tury? Żadna inna karta w grze tak nie działa że czeka z efektem na koniec tury a nie od razu.
 
     
Mati98
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Lut, 2016   

Bludgeon napisał/a:
To co piszesz dla mnie kupy się nie trzyma. Skoro Jaskinie mają numer spotkania 1 to rozpatrujesz je na początku, i od razu dokładasz 3 karty do obszaru na którym jesteś. A następnie, ponieważ wciąż jesteś na numerze 1, spotykasz je wszystkie. Niby dlaczego losowanie tych 3 kart powinno być na końcu tury? Żadna inna karta w grze tak nie działa że czeka z efektem na koniec tury a nie od razu.


"Jaskinie Cudu
To magiczne miejsce wypełnione jest niewyobrażalnym bogactwem i niepojętym niebezpieczeństwem.
Kiedy odbędziesz tu spotkanie wylosuj 3 karty z talii Przygód i umieść je na tym obszarze"
Te 3 karty losujesz po odbyciu SPOTKANIA na tym obszarze a nie po rozpatrzeniu karty Jaskiń. :razz:
Przynajmniej ja tak zawsze grałem :wink:
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Lut, 2016   

Mati98 napisał/a:
Bludgeon napisał/a:
To co piszesz dla mnie kupy się nie trzyma. Skoro Jaskinie mają numer spotkania 1 to rozpatrujesz je na początku, i od razu dokładasz 3 karty do obszaru na którym jesteś. A następnie, ponieważ wciąż jesteś na numerze 1, spotykasz je wszystkie. Niby dlaczego losowanie tych 3 kart powinno być na końcu tury? Żadna inna karta w grze tak nie działa że czeka z efektem na koniec tury a nie od razu.


"Jaskinie Cudu
To magiczne miejsce wypełnione jest niewyobrażalnym bogactwem i niepojętym niebezpieczeństwem.
Kiedy odbędziesz tu spotkanie wylosuj 3 karty z talii Przygód i umieść je na tym obszarze"
Te 3 karty losujesz po odbyciu SPOTKANIA na tym obszarze a nie po rozpatrzeniu karty Jaskiń. :razz:
Przynajmniej ja tak zawsze grałem :wink:


Źle grałeś, Bludgeon ma rację.
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Lut, 2016   

Mati98 napisał/a:
Te 3 karty losujesz po odbyciu SPOTKANIA na tym obszarze a nie po rozpatrzeniu karty Jaskiń. :razz:
Te 3 karty losujesz po odbyciu SPOTKANIA z tą kartą.
 
     
dwilu
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Lut, 2016   

Mnie też wydaje się, że powinno być tak jak Bludgeon mówi, ponieważ to ma w ogóle jakiś sens. Jednak rozumiem ideologie Mati98. Chodzi tutaj dokładnie o wyrażenie "po odbyciu" co sugeruje, odbyłeś tam spotkanie, ale nie znaczy to, że jeszcze tam jesteś. Jest to czas przeszły dokonany np. Po odbyciu spotkania z Bludgeonem i Nemomonem jestem bardzo szczęśliwy, czyli jestem zadowolony i to już się nie zmieni w związku z tym spotkaniem. Jednak wydaje mi się, że gdyby faktycznie tak rozumieć sens tej karty to ona nie miała by trochę sensu, dlatego też zadałem tutaj pytanie. Nie wiem jak ona brzmi w języku angielskim, a może po prostu to kolejny raz problem z tłumaczeniem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.27 sekundy. Zapytań do SQL: 13