galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania i odpowiedzi dotyczące zasad
Autor Wiadomość
Mcperson
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Sty, 2016   

Jak jestem w krainie węwnetrznej i znajduje się w krypcie lub w kopalnii i wykonam rzuty kostkami to uwzględniam swą całkowitą siłę lub całkowitą moc ,czyli wraz z przedmiotami,przyjaciółmi którzy zwiększają te moje atrybuty(poza walką oczywiście) czy bez nich?
 
     
Mati98
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Sty, 2016   

Wraz z nimi.
 
     
gromski88
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Sty, 2016   

Siemanko mam pytanie. Mam zaklecie, ktorego tresc brzmi, ze rzucam je na poczatku tury innego poszukiwacza. Do konca tury pal wszystkie jego karty przyjaciol, przedmiotow i wszystkie ktore wylosuje, kiedy zakonczy swoj ruch umiesc na jego polu zeton spalonej ziemi. On posiada amjlet ktory powoduje, ze nie dzialaja na niego zaklecia. Moim zdaniem zaklecie dziala na karty, ktore losuje, a nie na niego wiec amulet nie dziala, a znow gracze odwrotnie. Jak to jest?
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Sty, 2016   

To zaklęcie to konkretnie curse of flame (po polsku pewnie klątwa płomieni albo podobnie). Jako że zaklęcie to rzuca się na innego gracza, amulet przed nim chroni.
 
     
slimik79
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Lut, 2016   

Witam,

Trzy kolejne problemy

1. Jestem na obszarze na którym jest informacja wylosuj dwie karty. Obecnie znajduje się na niej jedna karta np. przyjaciel. Chcąc uniknąć losowania drugiej karty odrzucam np. przedmiot lub przyjaciela. Czy w tym momencie kończy się tura, czy mogę wziąć drugą karta która tam leży czy też nie?

2. Zostaje zamieniony w ropuchę, czy umierając jako ropucha tracę automatycznie poszukiwacza?

3. Czy zaklęcie rzucamy przed wykonaniem rzutu kostką, czy po rzucie kostką ale przed poruszeniem się poszukiwaczem
 
     
Mati98
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Lut, 2016   

1. Przedmioty i Przyjaciół możesz odrzucać w dowolnym momencie, tylko nie możesz ich ,,podnieść" w tej samej turze, w której ich odrzuciłeś. Jeśli trafiasz na taki obszar i odrzucasz 1 kartę, to tę, która już się tam znajdowała normalnie rozpatrujesz.
2. Trochę nie rozumiem o co Ci chodzi. :???:
Jeżeli o to, że Twój Poszukiwacz ginie to TAK, ponieważ ginie on jako Ropucha, czyli ginie. :wink:
3. Z tymi Zaklęciami to różnie bywa. :smile:
Jeżeli podasz mi przykład zaklęcia lub ,,instrukcję rzucania" to będę mógł Ci precyzyjniej odpowiedzieć.
Istnieje kilka metod rzucania m. in. : w dowolnym momencie, po wykonaniu ruchu czy przed rozpoczęciem tury.
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Lut, 2016   

slimik79 napisał/a:
Witam,

Trzy kolejne problemy

1. Jestem na obszarze na którym jest informacja wylosuj dwie karty. Obecnie znajduje się na niej jedna karta np. przyjaciel. Chcąc uniknąć losowania drugiej karty odrzucam np. przedmiot lub przyjaciela. Czy w tym momencie kończy się tura, czy mogę wziąć drugą karta która tam leży czy też nie?
Możesz wziąć kartę która tam już była, nie możesz podnieść z powrotem karty którą własnie porzuciłeś.

slimik79 napisał/a:
2. Zostaje zamieniony w ropuchę, czy umierając jako ropucha tracę automatycznie poszukiwacza?
Tak. Twój poszukiwacz ginie.

slimik79 napisał/a:
3. Czy zaklęcie rzucamy przed wykonaniem rzutu kostką, czy po rzucie kostką ale przed poruszeniem się poszukiwaczem
Które zaklęcie?
 
     
slimik79
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Lut, 2016   

Bludgeon napisał/a:
slimik79 napisał/a:
Witam,

Trzy kolejne problemy

1. Jestem na obszarze na którym jest informacja wylosuj dwie karty. Obecnie znajduje się na niej jedna karta np. przyjaciel. Chcąc uniknąć losowania drugiej karty odrzucam np. przedmiot lub przyjaciela. Czy w tym momencie kończy się tura, czy mogę wziąć drugą karta która tam leży czy też nie?
Możesz wziąć kartę która tam już była, nie możesz podnieść z powrotem karty którą własnie porzuciłeś.

slimik79 napisał/a:
2. Zostaje zamieniony w ropuchę, czy umierając jako ropucha tracę automatycznie poszukiwacza?
Tak. Twój poszukiwacz ginie.

slimik79 napisał/a:
3. Czy zaklęcie rzucamy przed wykonaniem rzutu kostką, czy po rzucie kostką ale przed poruszeniem się poszukiwaczem
Które zaklęcie?


Dzięki za odpowiedzi.

Chodzi o zaklęcie unieruchomienia np. w celu przekroczenia mostu ze strażnikiem.

i jeszcze jedno. karta przygody koniokrad - spotykam go na swojej drodze mam odrzucić muła konia z wozem bądź rumaka. Jeżeli posiadam kilka z nich odrzucam wszystkie czy wybieram dowolnego?
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Lut, 2016   

slimik79 napisał/a:

Chodzi o zaklęcie unieruchomienia np. w celu przekroczenia mostu ze strażnikiem.
To zaklęcie rzuca się na początku tury. BTW jeśli rzucisz je na Strażnika, to nie przejdziesz przez most.

slimik79 napisał/a:

i jeszcze jedno. karta przygody koniokrad - spotykam go na swojej drodze mam odrzucić muła konia z wozem bądź rumaka. Jeżeli posiadam kilka z nich odrzucam wszystkie czy wybieram dowolnego?
Wszystkie.
 
     
slimik79
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Lut, 2016   

Bludgeon napisał/a:
slimik79 napisał/a:

Chodzi o zaklęcie unieruchomienia np. w celu przekroczenia mostu ze strażnikiem.
To zaklęcie rzuca się na początku tury. BTW jeśli rzucisz je na Strażnika, to nie przejdziesz przez most.

slimik79 napisał/a:

i jeszcze jedno. karta przygody koniokrad - spotykam go na swojej drodze mam odrzucić muła konia z wozem bądź rumaka. Jeżeli posiadam kilka z nich odrzucam wszystkie czy wybieram dowolnego?
Wszystkie.


Dziwne z tym unieruchomieniem, piszesz inaczej niż jest w oficjalniej instrukcji na stronie 18. Mógłbyś się do tego ustosunkować?

Jeszcze jedno pytanie

Jestem w Mieście na który leża karty i złoto, nie mogę odwiedzić Cyrulika i Alchemika, zostaje zmuszony iść do czarownicy, wyrzucam kostką dwa i tracę punkt siły. Czy nadal mogę zabrać leżące na tym polu złoto i karty?

Podobnie mam pytanie o gospodę wyrzucając 3 na kostce, przegrałem sztukę złota czy mogę podnieść kartki znajdujące się na tym polu? Pozostaje wioska i wizyta u mistyka w której zostaje zignorowany, czy mogę podnieść znajdujące się tam przedmioty, przyjaciół oraz złoto

Czy a obszarze na którym zginał poszukiwacz i zostawił swoje przedmioty oraz złoto, stanie drugi poszukiwacz, a na obszarze tym jest wylosuj jedną kartę, poszukiwacz losuje kartę czy nie musi ponieważ leża tam karty pozostawione przez poprzedniego poszukiwacza
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Lut, 2016   

slimik79 napisał/a:
Dziwne z tym unieruchomieniem, piszesz inaczej niż jest w oficjalniej instrukcji na stronie 18. Mógłbyś się do tego ustosunkować?
Masz rację, gadam bzdury i na dodatek przez długie lata grałem źle. Jeśli uniknie się walki to nie jest traktowane jako remis i tura toczy się dalej...

slimik79 napisał/a:
Jestem w Mieście na który leża karty i złoto, nie mogę odwiedzić Cyrulika i Alchemika, zostaje zmuszony iść do czarownicy, wyrzucam kostką dwa i tracę punkt siły. Czy nadal mogę zabrać leżące na tym polu złoto i karty?
Tak. Nie mógłbyś gdyby jakiś efekt obszaru Cię np. teleportował.

slimik79 napisał/a:
Podobnie mam pytanie o gospodę wyrzucając 3 na kostce, przegrałem sztukę złota czy mogę podnieść kartki znajdujące się na tym polu? Pozostaje wioska i wizyta u mistyka w której zostaje zignorowany, czy mogę podnieść znajdujące się tam przedmioty, przyjaciół oraz złoto
Tak i tak.

slimik79 napisał/a:
Czy a obszarze na którym zginał poszukiwacz i zostawił swoje przedmioty oraz złoto, stanie drugi poszukiwacz, a na obszarze tym jest wylosuj jedną kartę, poszukiwacz losuje kartę czy nie musi ponieważ leża tam karty pozostawione przez poprzedniego poszukiwacza
Nie losuje ponieważ leżące tam karty zapełniają limit obszaru.[/quote]Niektóre obszary, np ulice czy kilka obszarów w Górach działają trochę inaczej i dociąg wciąż jest możliwy.
 
     
slimik79
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Lut, 2016   

Dzięki za odpowiedzi.

i jeszcze dwa:)

Na obszarze leży karta przygody syrena i kolejna inna karta która ma wyższy numer spotkania. Na obszarze tym ląduje zły poszukiwacz, syrena nie ma na niego wpływu, czy zły poszukiwacz przechodzi do kolejnej karty przygody czy jego tura się kończy?

Na obszarze leży topór oraz fontanna mądrości, czy jeżeli nie podniosę topora mogę zabrać żeton mocy czy nie?
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Lut, 2016   

slimik79 napisał/a:
Na obszarze leży karta przygody syrena i kolejna inna karta która ma wyższy numer spotkania. Na obszarze tym ląduje zły poszukiwacz, syrena nie ma na niego wpływu, czy zły poszukiwacz przechodzi do kolejnej karty przygody czy jego tura się kończy?
Dlaczego syrena miałaby nie mieć na niego wpływu? Jeśli piszesz że syrena tam leży to masz na myśli że ten poszukiwacz własnie ją wyciągnął z talii i położył na obszarze? Bo jeśli nie to jak ona tam ma leżeć, to jednorazowe zdarzenie.

slimik79 napisał/a:
Na obszarze leży topór oraz fontanna mądrości, czy jeżeli nie podniosę topora mogę zabrać żeton mocy czy nie?
możesz
 
     
Mati98
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Lut, 2016   

Bludgeon napisał/a:
slimik79 napisał/a:
Jestem w Mieście na który leża karty i złoto, nie mogę odwiedzić Cyrulika i Alchemika, zostaje zmuszony iść do czarownicy, wyrzucam kostką dwa i tracę punkt siły. Czy nadal mogę zabrać leżące na tym polu złoto i karty?
Tak. Nie mógłbyś gdyby jakiś efekt obszaru Cię np. teleportował.

Muszę nie zgodzić się z tą odpowiedzią. :razz:
Na ostatniej stronie instrukcji z gry podstawowej mamy coś takiego jak ,,kolejność działań".
Każdy kto ma Talismana powinien też mieć (i chociaż raz przeczytać :wink: ) instrukcję.
Link do instrukcji: http://galakta.pl/downloa..._instrukcja.pdf :arrow:
Czyli kolejność działań opisanych w pytaniu jest następująca (zgodnie ze ,,strzałkami"):
- nie ma innych Poszukiwaczy na tym obszarze
- nie znajdujemy się na obszarze ,,wylosuj x kart"
- na tym obszarze znajdują się karty i je rozpatrujemy
- jeżeli nadal ,,TU" jesteśmy to rozpatrujemy polecenie obszaru
- możemy zabrać przedmioty i złoto z tego obszaru i kończymy turę
Teraz po przeczytaniu to nawet ja się pogubiłem :???:
Zawsze grałem - najpierw karty + złoto, a później obszar. :smile:
Skoro rozpatrujemy karty, to dlaczego później rozpatrujemy jeszcze karty przedmiotów :?:
Teraz rozumiem kolejność działań (z kartami) tak: :idea:
- losujemy odpowiednią ilość kart
- rozpatrujemy wydarzenia, jeżeli stracimy turę - nasza tura się kończy
- walczymy z wrogami, jeżeli ich wszystkich nie pokonaliśmy lub im się nie wymknęliśmy - nasza tura się kończy
- rozpatrujemy polecenie obszaru - jeżeli jest inne od ,,wylosuj x kart"
- rozpatrujemy karty z nr spotkania ,,5" + możemy wziąć złoto i nasza tura się kończy
Mam pytanie - kiedy rozpatrujemy nieznajomych i miejsca :?: :!:
Teraz to już kompletnie się pogubiłem :???:
 
     
slimik79
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Lut, 2016   

[quote="Bludgeon"]
slimik79 napisał/a:
Na obszarze leży karta przygody syrena i kolejna inna karta która ma wyższy numer spotkania. Na obszarze tym ląduje zły poszukiwacz, syrena nie ma na niego wpływu, czy zły poszukiwacz przechodzi do kolejnej karty przygody czy jego tura się kończy?
Dlaczego syrena miałaby nie mieć na niego wpływu? Jeśli piszesz że syrena tam leży to masz na myśli że ten poszukiwacz własnie ją wyciągnął z talii i położył na obszarze? Bo jeśli nie to jak ona tam ma leżeć, to jednorazowe zdarzenie.


Przepraszam za wprowadzenie błąd, to nie była syrena, tylko wróżka (chyba :) ). W każdym razie, dobremu albo neutralnemu poszukiwaczowi, spełniała jedno życzenie - albo 1pkt siły, mocy, losu i tak dalej. Dla złego poszukiwacza nic nie miała. Za tą wróżką leżały dwa mieszki złota - czyli karta z wyższym numerem spotkania. Czy zły poszukiwacz może podnieść mieszki złota, mimo że nie wchodzi w interakcję z wróżką?

Mati98 napisał/a:
Bludgeon napisał/a:
slimik79 napisał/a:
Jestem w Mieście na który leża karty i złoto, nie mogę odwiedzić Cyrulika i Alchemika, zostaje zmuszony iść do czarownicy, wyrzucam kostką dwa i tracę punkt siły. Czy nadal mogę zabrać leżące na tym polu złoto i karty?
Tak. Nie mógłbyś gdyby jakiś efekt obszaru Cię np. teleportował.

Muszę nie zgodzić się z tą odpowiedzią. :razz:
Na ostatniej stronie instrukcji z gry podstawowej mamy coś takiego jak ,,kolejność działań".
Każdy kto ma Talismana powinien też mieć (i chociaż raz przeczytać :wink: ) instrukcję.
Link do instrukcji: http://galakta.pl/downloa..._instrukcja.pdf :arrow:
Czyli kolejność działań opisanych w pytaniu jest następująca (zgodnie ze ,,strzałkami"):
- nie ma innych Poszukiwaczy na tym obszarze
- nie znajdujemy się na obszarze ,,wylosuj x kart"
- na tym obszarze znajdują się karty i je rozpatrujemy
- jeżeli nadal ,,TU" jesteśmy to rozpatrujemy polecenie obszaru
- możemy zabrać przedmioty i złoto z tego obszaru i kończymy turę
Teraz po przeczytaniu to nawet ja się pogubiłem :???:
Zawsze grałem - najpierw karty + złoto, a później obszar. :smile:
Skoro rozpatrujemy karty, to dlaczego później rozpatrujemy jeszcze karty przedmiotów :?:
Teraz rozumiem kolejność działań (z kartami) tak: :idea:
- losujemy odpowiednią ilość kart
- rozpatrujemy wydarzenia, jeżeli stracimy turę - nasza tura się kończy
- walczymy z wrogami, jeżeli ich wszystkich nie pokonaliśmy lub im się nie wymknęliśmy - nasza tura się kończy
- rozpatrujemy polecenie obszaru - jeżeli jest inne od ,,wylosuj x kart"
- rozpatrujemy karty z nr spotkania ,,5" + możemy wziąć złoto i nasza tura się kończy
Mam pytanie - kiedy rozpatrujemy nieznajomych i miejsca :?: :!:
Teraz to już kompletnie się pogubiłem :???:


W drugim bardziej chodziło mi o to - jestem złym poszukiwaczem i trafiam na kapliczkę, na której leżą karty i złoto. Czy najpierw podnoszę karty i złotem i potem tracę życie, czy raczej najpierw tracę życie przez kapliczkę i już nie mogę podnieść kart?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.28 sekundy. Zapytań do SQL: 13