galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania i odpowiedzi dotyczące zasad
Autor Wiadomość
Rebelix
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Lis, 2012   

Może ta różnica z "dowolny obszar" i "dowolny inny obszar" została wzięta pod uwagę przy dodrukach? Bo czytając wasze posty wnioskuję, że na zaklęciu teleportacja pojawia się opis "na dowolny obszar" kiedy u mnie, w mojej wersji opis brzmi "na dowolny inny obszar". To samo tyczy się zdolności Skrzata (na dowolny inny obszar). Nie mam rozszerzenia Żniwiarz a co za tym idzie karty Latający Dywan ale w internecie widnieje jej opis jako "na dowolny inny obszar". Być może w starszych drukach brzmi on "na dowolny obszar"? Jeśli tak jest to zapewne opis obszaru Gospoda gdzie znajduje się "na dowolny obszar" jest również... hmm pozostałością po starszych czasach. ;)
 
     
Boskurek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Gru, 2012   

Okazało się, że Nemomon żyje, bo odezwał się w temacie o muzyce do Talismana ;) To my tu prosimy o ustosunkowanie się do zagadnienia "początku tury" - czyli co można zrobić "na początku tury", kiedy "początek tury" się kończy, czy można Czarownikiem dobierać dwukrotnie zaklęcia "na początku tury" itd. - czyli zagadnienia z kilkunastu ostatnich postów :]
Miło byłoby również, gdybyś zabrał głos w poruszanej kwestii teleportacji.
Czyń swoją powinność Mistrzu! :)
 
     
Rebelix
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Gru, 2012   

Jeśli kiedyś bardzo będziesz chciał z nim pogadać to zdaje się, że częściej idzie go spotkać tutaj: http://gamekeeper.offnet.pl/forum/index.php
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Gru, 2012   

Boskurek napisał/a:
Okazało się, że Nemomon żyje, bo odezwał się w temacie o muzyce do Talismana ;)


Uszanowanie,

tak dla pamięci zapisze sobie link do pierwszego nieczytanego przeze mnie postu w tym temacie: http://www.forum.galakta....p?p=74390#74390

Niedługo złapię oddech, to postaram się odpowiedzieć na wszystkie zaległe pytania :) .
 
     
Rebelix
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Gru, 2012   

Z ciekawości spojrzałem od którego momentu Nemomon nie czytał tutaj postów i wpadło mi w oko odpowiedź z którą się nie zgodzę.

Pytanie:
"Docieram na koronę władzy, podobnie jak w poprzednim pytaniu czeka na mnie alternatywne zakończenie korona i berło. Posiadam amulet. Czy mogę go od razu odrzucić na koronie i w tej samej turze automatycznie zabrać wszystkim Poszukiwaczom punkt życia rzucając zaklęcie rozkazu?"

Odpowiedź:
"Moim zdaniem tak, nie ma przeciwwskazań. Problem w tym, że w tej turze już Amuletu nie możesz podnieść. Wydaję mi się, że w następnej turze możesz natomiast najpierw rzucić zaklęcie Rozkazu, a potem podnieść Amulet. I tak w kółko, co drugą turę będziesz miał immunitet na zaklęcia."

Zgodzę się z tym, że wchodząc na obszar Korona Władzy można odrzucić tam amulet i rzucić zaklęcie rozkaz w tej samej turze. Nie zgodzę się natomiast z tym żeby w następnej turze najpierw rzucić zaklęcie rozkaz po czym podnieść amulet. Według mnie rzucenie zaklęcia rozkaz wynika z rozpatrywania obszaru Korona Władzy. Ponieważ nie jest to obszar nakazujący wylosować karty przygód jest on rozpatrywany na samym końcu, po rozpatrzeniu wszystkich kart znajdujących się na tym obszarze. To znaczy, że najpierw rozpatrujemy kartę magicznego przedmiotu Amulet (sprowadza się to do decyzji czy go bierzemy czy nie) a dopiero następnie rozpatrujemy obszar Korona Władzy (sprowadza się to do rzucenia zaklęcia rozkaz). Jest to zgodne z kolejnością działań jaką można znaleźć w FAQ str. 2 (punkt 8 przed punktem 10 a nie na odwrót). Dlatego scenariusz podany w odpowiedzi, że co drugą turę można mieć immunitet na zaklęcia i jednocześnie rzucać zaklęcie rozkaz, jest moim zdaniem niepoprawny.
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Gru, 2012   

Problem tutaj jest z rozpatrzeniem, czym ta karta alternatywnego zakończenia jest i kiedy oraz czy się ją bada. Według instrukcji kartę alt. zakończenia się bada, a więc według FAQ bada się ją podczas punktu drugiego:

"2. Any cards in the space without an encounter number (such
as the Hex Spell) must be encountered."

Następnie przechodzimy do punktu 8:

"8. Any gold, Followers, and Objects may be taken."

Porzucić karty możemy w dowolnym momencie, nawet przed badaniem alt endinga lub tuż po nim. Jedyne zastrzeżenie jest takie, że w danej turze nie możemy naraz porzucić karty i je podnieść. Ale możemy je podnieść (zgodnie z sekwencją badania) po badaniu Alt endinga.

Więc Poszukiwacz może odrzucić Amulet i rzucić Rozkaz. W następnej turze może rzucić Rozkaz i podnieść Amulet. W jeszcze następnej, musi porzucić Amulet i dopiero rzucić Rozkaz.

Więc odpowiedź kolegi z cudzysłowu wydaje mi się poprawna.
 
     
Rebelix
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Gru, 2012   

Jak zwykle mój błąd... przecież pytanie wyraźnie zaznacza, że chodzi o kartę alternatywnego zakończenia Korona i Berło a ja jak idiota myślę i piszę o obszarze Korona Władzy. Przepraszam.
 
     
bozek86
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Gru, 2012   Fontanna Mądrości

Witam mam problem z sytuacja zwiazana z Karta Przygód.
Jesli trafiam na jakis obaszar na którym znajduje sie poszukiwacz i zamiast walki wybieram spotkanie z obszarem. Losuje karte i wycigam "Fontanna Mądrości"
Ustawiam cztery zetony Mocy. Jeden zeton zabieram dla siebie. Czy drugi poszukiwacz tez moze zabrac soebie jeden zeton???
 
     
malindkm
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Gru, 2012   

Oczywiście że nie. Drugi poszukiwacz nie rozpatruje przecież w tym czasie pola. Co więcej w swojej turze też nie będzie mógł zabrać żetonu mocy, ponieważ rozpatrywanie pola następuje po jego ruchu, a ruchu nie można zakończyć na polu, na którym się zaczynało żadnym sposobem (jeżeli się mylę to mnie poprawcie, ale nie przypominam sobie takiej możliwości w żadnym dodatku).
 
     
bozek86
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Gru, 2012   

Wielkie dzieki za szybka odpowiedz. W tym co ja wyczytałem, zrozumialem to pokrywa sie w 100% z tym co napisales wiec napewno masz racje:D Dzieki
 
     
verbes
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Gru, 2012   

Właśnie w moje łapy wpadł nowy dodatek do mojego Talismanu. Otóż mam pytanie, bo zacząłem mieć wątpliwości o kwestie Przedmiotów i Magicznych Przedmiotów. Jak należy to traktować? Jeżeli np. zaklęcie zawładnięcie mówi, że można zabrać przedmiot, to znaczy, że Przedmiot, a nie Magiczny przedmiot. Nie ma o tym bodajże w instrukcji, a posiłkuje się tym, że na planszy jak jest pole w Ukryta Polana, bądź Dolina, nie pamiętam, a nie chce mi się otwierać gry jest wymienione że nie ma premii z z Przedmiotów oraz Magicznych Przedmiotów, czyli sądząc po tym, Przedmiot to nie to sama co Magiczny Przedmiot. Dotąd tak graliśmy, ale tutaj przy nowym dodatku po przejrzeniu zaklęć z Wilkołaka :cool: pojawia się na kartach(przejrzałem 1/3 kart przygód - resztę zostawię jako niespodziankę w grze) często pojawia się Przedmiot, a nie ma nigdzie Magiczny przedmiot. Np. była taka karta, która nakazywała odrzucić wszystkie Przedmioty i nie można nieść innych, póki nie odwiedzi się bodajże Alchemika. Czyli nie mogę mieć Przedmiotów, a Przedmioty Magiczne mogę? Jak wy gracie?

Już się nie mogę doczekać najbliższej rozgrywki. :)
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Gru, 2012   

Cześć, jest w instrukcji zapis (nie chce mi się jej wertować, więc nie znajdę, ale dam sobie prawicę uciąć, iż jest), iż kiedykolwiek instrukcja mówi o Przedmiocie, to także mówi o Magicznym Przedmiocie.
 
     
Xan
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Gru, 2012   

Witam.

Pojawiło nam się kilka pytań podczas świątecznych potyczek w magie:

1) Czy kupiec przebywający w Koronie Władzy po odkryciu alternatywnego zakończenia "Wszyscy przeciw wszystkim" może handlować z innym Poszukiwaczem, który znalazł się na Koronie Władzy przyciągnięty na ten obszar przez alternatywne zakończenie - zamienić mu swój przedmiot na jeden z innych przed rozpoczęciem walki korzystając ze wspomnianej wcześniej specjalnej zdolności.

2) Czy kupiec może sprzedawać przedmioty w Wiosce?

3) Czy po wyciągnięciu karty Przygody będąc w krainie zewnętrznej , która nakazuje podejrzeć kartę i położyć ją przed innym poszukiwaczem, którą ten musi na początku swojej następnej tury umieścić na górze kart przygody można taką kartę położyć poszukiwaczowi na stosie kart podziemi jeżeli ten poszukiwacz akurat przebywa w podziemiach pomimo to że karta pochodzi z podstawy gry.
 
     
verbes
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Gru, 2012   

Wow! :) Naprawdę jest taki zapis w instrukcji? Ale w instrukcji do podstawki? Zaraz ją przewertuje, ale najbliższą grę, a to będzie za niecałą godzinę zagram jak prawisz. :razz:

Dziewczyna mi zapowiedziała, że dzisiejszy dzień jest dniem talismanu.

Wesołych Świąt!
 
     
Rebelix
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Gru, 2012   

@verbes

Jeśli bardzo Ci na tym zależy możesz sobie zajrzeć do instrukcji od podstawki, str 12, rozdział Przedmioty. Pierwsze zdanie brzmi:

"Jeśli nie jest napisane inaczej, zarówno zwykłe Przedmioty, jak i Magiczne Przedmioty, uważa się za Przedmioty."

Dlatego jeśli trafisz na żywą lalkę o której wspomniałeś musisz porzucić wszystkie swoje przedmioty, zarówno te magiczne jak i zwykłe.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 13