galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kupno dodatków
Autor Wiadomość
szewc6
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Gru, 2008   kupno dodatków

witam wszystkich właśnie zamówiłem grę runebound i czekam na jej dostawę
ale mam odrazu pytanie czy lepiej się gra w samą podstawę czy warto inwestować w dodatki a jeśli tak to w jakie :twisted:
 
 
Krionah
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Gru, 2008   

Warto inwestować w dodatki, aktualnie są dostępne dwa w języku polskim (dokładnie to 6 ale po 3 w jednym pudełku). Zawsze jest więcej przedmiotów do kupienia, bardziej różnorodne spotkania lub inne cele gry. Moim zdaniem kolejność zakupu dowolna, najlepiej oba za jednym zamachem.
 
 
szewc6
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Gru, 2008   

wielkie dzięki a co z wyspą strachu też jest wporządku
 
 
Cernunn
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Gru, 2008   

Jeszcze chyba nikt nie kupił "Wyspy Strachu" bo w sprzedaży pojawiła się na dniach. Ja spodziewam się dostawy dziś lub jutro, ale przekonam się dopiero czy nie poczekam dłużej. Według opisów i informacji anglojęzycznych, warto, bo zawsze to urozmaicenie. Proponuję rozegrać parę partyjek w podstawowej wersji, a potem rozszerzyć krąg zabawy o dodatki. Dodatki zmieniają zasady gry, więc łatwiej o zagubienie, jeśli nie ogarniesz zasad z wersji podstawowej.
 
 
Kvachu
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Gru, 2008   

Z tego co mi wiadomo parę osób Wyspę Strachu już ma ;)

Ja zamówiłem w sobotę, być może dzisiaj została już do mnie wysłana, oczywiście priorytetem. Najważniejsze żeby doszła przed świętami a to przecież wcale nie jest takie pewne biorąc pod uwagę okres przedświąteczny ;)

Jeśli chodzi o to czy warto kupować dodatki czy też nie to wg mnie odpowiedź jest oczywista - warto ;) chociaż sama podstawka też jest bardzo wciągająca :) jednak dodatki urozmaicają grę, a niektóre całkowicie zmieniają jej cel lub zasady. Ja podstawową wersję Runebounda zakupiłem dosyć dawno a w momencie gdy Galakta wydała dwa pierwsze zestawy dodatków karcianych kupiłem je zaraz po premierze. Teraz podobnie jest z Wyspą Strachu. Podobnie będzie też z następnymi dodatkami, które Galakta ma w planach :)
 
 
Cernunn
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Gru, 2008   

Mam, ale niestety nie rozpakowałem. Ma być prezent, więc głupio byłoby otworzyć przed wybranym dniem. Ale mam nadzieję, że wszystko będzie w porzadku. ostatnio miałem co prawda dwa identyczne arkusze żetonów zamiast dwóch oddzialnych, ale Galakta stanęła na wysokości zadania i bardzo szybko uzupełniła brak, usuwając niezgodności.
 
 
dorota
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Gru, 2008   

a ja mam i rozpakowalam:D
bardzo fajna sie wydaje, jutro gram :) mysle ze oplaca sie ja kupic
 
 
Serenicus
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Gru, 2008   

Dzisiaj rozegrałem swoja pierwsza gre w wyspe i moge wydac wstepne opinie ( wstepne bo jedna gra to za malo by ferowac jakiekolwiek wyroki ).
Plusy:
- jest trudniej. mala ilosc krysztalow przygody zmusza nas do szybkiego rozwoju a co za tym idzie do szybszego atakowania czerwonych.
- jakos inaczej mi sie gralo. Pewnie z powodu ogrania na starej planszy. Taki mily powiew swiezosci.
- bardzo fajny pomysl z zegluga i legendarnymi artefakatami o ktore trwal wyscig do ostatniej minuty gry

Minusy:
- za duzo zlota za potwory. Przez co po trzech zielonych wyzwaniach mialo sie 9 zlota. Troche bez sensu. Za szybko sie obkupilismy dobrymi itemami i gra stwala sie znacznie latwiejsza, a tak byc nie powinna.
- za malo pol z odnawianiem sie wyzwan. Bodaj po 2-3 na kazdej wyspie to stanowczo za malo. Zwlaszcza ze samych wydarzen tez sporo nie jest wiec odnawianie sie nastepowalo mozolnie.

To chyba tyle na poczatek. W miare jak rozegram wiecej partii moze cos sie jeszcze pojawi.

Pozdrawiam.
Serenicus
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13