galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
MAGIA I MIECZ już dotarła...
Autor Wiadomość
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 04 Gru, 2008   MAGIA I MIECZ już dotarła...

Mam w rękach grę. Czyli dotarła. Ale zanim rozpakujemy, zapakujemy itd to....
Nie wiem dlaczego karty są czarnobiałe. Pewnie tak ma być.


Wysyłka nastąpi jutro. Do tych osób, które zamówiły razem z Midnight wysyłka nastąpi w poniedziałek. Oczywiście o ile uda nam się to wszystko popakować....




Oczywiście z kartami to był żart...
 
 
Jagmin
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Gru, 2008   

A koszty leczenia zawału serca zwracacie? :P

Czy innym dystrybutorom też wysyłacie jutro?
 
 
Ajwer
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Gru, 2008   Re: MAGIA I MIECZ już dotarła...

yyysz czyli najprędzej w poniedziałek będę miał MiM w łapkach...nie jest źle:P
 
 
maxus32
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Gru, 2008   Chwała !!!! ;-)

NO TO NASTĄPIŁ TALISMAN ! CHWAŁA ;-D ;-D ;-D. Czekam z zapartym tchem hahahahah ....i już zacieram ręce....

Ps. a ten blef z czarnobiałymi kartami to Ci się Adminie nawet udał hahahahah ;-) . Nie bawcie się za dużo tylko pakować, pakować i wysyłać hahahah

Pozdrawiam wszystkich maniaków ;-)
 
 
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Gru, 2008   

Chyba pierwszy raz w życiu zamiast wyczekiwać piątku i weekendu, nie moge doczekać się poniedziałku :)
Też się przestraszyłem tych czarnobiałych kart :evil:
Więc cały weekend wstrzumując oddech przesiedze w milczącym napieciu. A w poniedziałek moja ręka sama sięgnie po miecz :)

Również pozdrawiam wszystkich maniaków :)
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Gru, 2008   

Cytat:
Więc cały weekend wstrzumując oddech przesiedze w milczącym napieciu. A w poniedziałek moja ręka sama sięgnie po miecz



Brawo, nic dodać nic ująć!!! :D Czekamy razem...
 
 
aro_kal
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Gru, 2008   

Cześć. Jestem tu zupełnie nowy, piszę pierwszy raz i od razu mam super wiadomość (szczególnie dla mnie). Siedzę w pracy i mam informację od żony, że grę już dostałem. Najchętniej uciekłbym do domu. Muszę do 17:00 jakoś wytrzymać. Życzę i Wam szybkiego dotknięcia pudełka.

Galakto -> nie wiem jak to zrobiłaś, ale wysyłka w okresie przedświątecznym iście błyskawiczna.
 
 
beern
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Gru, 2008   pierwsze wrażenie

Witam.
Nie będę porównywał 2giej edycji (grałem w nią ponad 10 lat temu) a tą edycją gdyż myślę że to osobny temat. Napiszę tylko pierwsze wrażenia.
W sobotę i w niedziele zagrałem z żoną, plansza ładna, gruba, dla mnie na (ocena 4,5) [Skala Ocen - szkolna od 2 do 6]. Karty postaci duże, niestety graficznie chyba najsłabsze (ocena 3,5), instrukcja kolorowa, sensowna (ocena 4,5), karty przygód, czarów, ekwipunku itp ogólnie ok (są mniejsze od tych z Runebound`a) (ocena od 3,5 do 4,5), plastikowe figurki (tak jak w Runeboud`zie) (ocena 5) reszta elementów - żetony, opakowanie, kości wg mnie na 5.
ROZGRYWKA - nie trafiliśmy na jakieś kontrowersyjne sytuacje (warto przeczytać 2 do 3 razy instrukcje a potem zagrać) wg mnie TALISMAN jest grą z łatwiejszą mechaniką (co ma swoje wady i zalety) niż np. Runebound. Grałem tylko z żoną (w 3/4 osoby na 100% jest ciekawiej) i grało nam się bardzo dobrze (myślę że dla 2 osób jest to lepsza gra niż Runebound) OGÓLNA ocena to 4,5 . Troche za mało kart (przygód, czarów, ekwipunku itp) jak dla mnie.
 
 
Tristan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Gru, 2008   

A ja jeszcze nie mam :( no ale kurier może wpaść nawet do 20, więc cały czas mam nadzieje ,że dzisiaj jeszcze się uda. Tylko jak tu się zabrać za naukę :P
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Gru, 2008   

W takim razie też podzielę się wrażeniami co do jakości:
"+":
-wykonanie: pudełko, plansza, karty, złoto, kości;
-pudełko, plansza, karty (oprócz Poszukiwaczy i Ropuch), żetony losu mają fakturowaną powierzchnię, co między innymi daje lepszą ochronę przed uszkodzeniami;
-figurki są świetne: proporcje, detale, no i "żabki":)
-rozmiar planszy;

"-":
-karty poszukiwaczy mają niezaokrąglone rogi i łatwo je uszkodzić;
-jeśli chcesz mieć kolorowe figurki, trzeba umieć je pomalować;
-liczyłem, że żetony losu będą wypukłe, imitując kryształki, są też niezbyt równo nadrukowane;
-zbyt blady kolor żetonów Mocy;

Ilustracje na ogół wyglądają tak, jak powinny wyglądać - w klimacie klasycznego fantasy.

Podsumowanie: wszyscy, którzy nie grali, powinni to zrobić, zwłaszcza jeżeli używają do tego typu rozrywki jedynie komputera. Dla tych co grywali dawniej będzie to fantastyczne uczucie zagrać ponownie w tą kultową grę w nowej wersji!!! Nie znudzi się szybko, a kolejne dodatki urozmaicą grę!

ps. Jeżeli ktoś znajdzie ciekawe źródło, gdzie można po niskich kosztach zakupić folie zabezpieczające karty Poszukiwaczy i pozostałe karty w odpowiednim formacie, byłoby bardzo miło jakby się wypowiedział na tym forum.
 
 
Tristan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Gru, 2008   

Dostałem, już mam <jupi> normalnie ale ulga :D pozdrawiam wszystkich MiMowych maniaków :D
 
 
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Gru, 2008   

Szczęściarz, ja jeszcze nie mam, a ekipa na wieczór ustawiona. Kumpel nawet randke odwołał, przecież jak dziś nie dojdzie gra to mnie zabiją. :? Do której godziny poczta roznosi paczki?
 
 
maxus32
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Gru, 2008   MAM> MAM < MAM :-))))

No i mam !...Brawa dla Galakty za szybkość realizacji zamówienia no i dla Poczty Polskiej - jestem pod wrażeniem bo myślałem, że przesyłka dotrze do mnie dopiero pod koniec tygodnia a tu proszę, wysłana została w piątek i dziś już jest - brawa. Pudełko wykonane jest solidnie i z ładną grafiką - to już zapewne widzieli wszyscy na zdjęciach. Co do samej zawartości...hmm...no cóz, plansza jest duża i naprawdę wykonana perfekcyjnie z fajnymi grafikami oraz wydrukowana na świetnym papierze. Postacie...hmm...figurki są nieco malutkie i wg. mnie powinny być wykonane nieco lepiej, ale to moje zdanie. Same karty postaci są duże i wyraźne, choć sama grafika (rys.postaci) troszkę mnie rozczarowała. Co do kart przygód, czarów i reszty jestem bardzo pozytywnie zaskoczony świetną jakością oraz grafikami. Jedyny minus to ich wielkość...są maniunie ! hahahah. Reszta oki, najważniejsze że już ją mam i ciesze się patrząc na to moje cudeńko hahahah. Ciepło pozdrawiam wszystkich maniaków ;-)
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Gru, 2008   

Do mnie gra też dotarła :D

Wszystko naprawdę ok, czuć stary dobry klimat Magii i Miecz, gra jednak ma swoje błędy np.


Pole "jaskinia Czarowika"

Cytat:
5. Zabij 1 wroga.


Pisze 5 a powinno pisać 2.

Żetony złota mogły by być lepiej wykonane, nastawiłem się też na troszkę większe figurki.

Generalnie tak na szybko, przyznaje 5 na 6 punktów :D
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Gru, 2008   

Kufir napisał/a:
Żetony złota mogły by być lepiej wykonane


Ale brzęczą jak prawdziwe :D
Podoba mi się pomysł pozostawienia niektórych nazw. Dla mnie Ghoul brzmi lepiej niż Upiór.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.26 sekundy. Zapytań do SQL: 13