galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak myślicie?- Gra o Tron pod choinkę?
Autor Wiadomość
xshadow
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Lip, 2005   Jak myślicie?- Gra o Tron pod choinkę?

To tylko wstęp do akademickej dyskusji, nie napalajcie się :)Swoje pytanie kieruję bardziej do użytkowników tego forum niż samego wydawcy.

Jam myślicie, jest szansa aby Galakta- powiedzmy na gwiazdkę- zaserwowała nam Grę o Tron? DW zdaje sobie sprawę, że siedzimy jak na szpilkach mając źdzbło nadzieji, że każda tajemnicza premiera może okazać się GoTem (no dobrze, może poza Uikiem :) )

Pewnie wiele zależy od wyników sprzedarzy Osadników (przypuszczam, że gra miała by podobną cenę). Ale chyba nie jest tak źle skoro rozpatrywane jest wydanie nietaniego Blue Moon.
No i nie wiadomo, czy FFG ma ochotę na korzystnych warunkach sprzedać licencję. Ale po dobrzej robocie ludzi z g-p.pl i Grze Roku przyznanej Drakonowi, może łaskawiej popatrzą na nasz nadwiślański zaścianek.
 
 
folko
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Lip, 2005   

Chcialbym... ale podejrzewam ze nie w tym roku.
Moze w przyszlym... ten rok to Runebound. Droga potezna gra.
Ale zycze sobie i wszystkim fanom gier oraz Marina ;-) wydania Gry o Tron przez Galakte.
 
 
xshadow
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Lip, 2005   

No tak, zapomnialem o Runeboundzie. Tyle ze to bedzie wrzesien. A najlepszy okres do sprzedawania gier to zapewne właśnie okolice świąt. Skoro więc wypuszczą Runebounda we wrześniu to przypuszczam, że na grudzień dostaniemy taką zapowiedź, że nam w pięty pójdzie. Pod choinkę dostaniemy coś fullllll wypasss, zobaczycie :) .
 
 
Nataniel
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Lip, 2005   

Wlasnie we wrzesniu/pazdzierniku to najlepszy czas na wydanie gry, ktora ma byc prezentem gwiazdkowym. Pamietaj, ze od wydania to pojawienia sie we wszystkich sklepach, minie troche czasu.
 
 
Vasquez21
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Lip, 2005   

grrrr... jest tyle gier w które praktycznie nie da się grać nie znając angielskiego, a Wy się ciągle trzymacie tego GoT'a :|

nawet biorąc pod uwagę aktualną cenę, nie sądzę by była ona jakoś drastycznie mniejsza. Poza tym... GoT co by nie powiedzieć jest dla graczy którzy już troszkę mają za sobą doświadczenia w grach.

Nie dość że musicie mieć grupkę przynajmniej 4 osób (wiem, że można grać w 3, ale nie jest to zbyt fajna rozgrywka). To wszyscy muszą dodatkowo lubieć gry tego typu... a oto wbrew pozorom nie tak łatwo.
 
 
ja_n
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Lip, 2005   

Vasquez21 napisał/a:
grrrr... jest tyle gier w które praktycznie nie da się grać nie znając angielskiego, a Wy się ciągle trzymacie tego GoT'a :|


Popieram. GoT jest świetną grą, ale nie dla każdego. Duża wymagana liczba graczy, długa rozgrywka i chęć gry w dosyć złożoną grę fantasy oznacza kłopoty w zebraniu grupy do grania. Przynajmniej takie kłopoty będzie mieć większość tych, którzy bez większego problemu mają pieniądze na tę grę. A to niezbyt dobrze dla wydawcy. No i gra nie wymaga znajomości angielskiego od wszystkich graczy - wystarczy, że jedna osoba zna język i można bez problemu grać wersją angielską.
 
 
xshadow
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Lip, 2005   

No OK, może i macie rację. Po prostu mam straszną ochotę na tę grę. A nie chcę kupować wersji angielskiej, bo liczę na to polskie wydanie. Grając po polsku mam większy komfort. Do tego jeden z moich graczy totalnie nie łapie angielskiego. Pierwszy raz w życiu widzę taki przekręt. To jedank utrudnia grę.
 
 
uiek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Lip, 2005   

Cytat:
Pierwszy raz w życiu widzę taki przekręt. To jedank utrudnia grę.


Utrudnia GoTa?! Karty dowódców wrzucasz do koszulek, a do nich tłumaczenie napisó i to wszystko co w tej grze jest po angolsku, karty wydarzń tłumaczycie na bieżaco, albo też do koszulek. Zasdady wystarczy, ze mu ktoś objaśni i możecie grac. Ja problemu nie widzę
 
 
Vasquez21
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lip, 2005   

Dokładnie ja również nie widzę problemu.

Pomijając już fakt, że do GoT (w Rebblu) dodawana jest instrukcja PL, zresztą można ją również znaleźć na necie, która zawiera nawet opis kart zdarzeń to nie pozostaje nic do tłumaczenia poza dowódcami.

A akurat w tej grze nie jest to problem gdyż można ich włożyć do koszulek tak jak zaproponował Uiek i dać tłumaczenia, chociaż mi osobiście wydaje się to zbędne. Skoro piszesz, że ktoś u Was zna język, to przecież w GoT'a wojownicy są cały czas ODKRYCI. I można poprostu spytać co dany koleś robi. A po pewnym czasie gwarantuję, że już i tak wszyscy spamiętają co robi kto.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 15