galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie odnośnie Arkham Horror
Autor Wiadomość
von Gnoju
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Mar, 2007   Pytanie odnośnie Arkham Horror

Czy wydawnictwo ma w swoich planach wydanie gry Arkham Horror:?:
 
 
Vasquez21
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Mar, 2007   

ja odpowiem zamiast wydawnictwa :)

wydawnictwo z tego co można zauważyć, nie dzieli się takimi informacjami :)

Dopiero kiedy coś jest już zaklepane dostajemy taką informację :)
 
 
finallyh
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2007   

Przyznam, że AH PL ugościłbym z dziką rozkoszą na stole mym :)
 
 
maja76
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Wrz, 2007   

O tak! Ja rowniez Arkham Horror w wersji PL zakupilbym z nieklamana przyjemnoscia. :-)
 
 
Geko
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Wrz, 2007   

Jeszcze parę tysięcy takich wpisów i wydanie stanie się bardzo prawdopodobne :P
 
 
uiek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Wrz, 2007   

pod warunkiem, że większość nie będzie wysłana z tego samego IP :P
 
 
Vasquez21
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Wrz, 2007   

Moim zdaniem to jest właśnie dobry kierunek. Jest sporo gier, w które da się grać mimo bariery językowej. W AH np. nie ma takiej możliwości. Oczywiście można sobie jakoś radzić (np. jedna osoba czyt wszystkie karty itp.), ale nie o to tutaj chodzi.

Czasem pojawia się stwierdzenie, że prawdziwi fani i tak kupią na zachodzie. Może i tak, ale jeśli mają sporą grupę, która zna angielski. Jeśli mają natomiast również wśród znajomych ludzi, którzy nie posługują się w tym języku perfekcyjnie, na pewno rozważyliby zakup takiej gry.

Dobrym przykładem jest tutaj chociażby właśnie wydany Runebound.
 
 
finallyh
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Wrz, 2007   

Zastanawiam się czy wkład pracy (wydanych pieniędzy) przelożylby się na finansowy sukces, bo rozumiem, że to jest wyznacznikiem wydawanych gier, co też jest dla mnie calkiem zrozumiale. Jakkolwiek wydaje mi się, że AH plasuje się raczej na miejscu "podwyższonego ryzyka" sprzedaży=zysków. Stąd moje obawy, że mogę nigdy tej gry nie zobaczyć PL, choć mogę się mylić (och, jakbym chcial się mylić).

Zastanawiam się (tak głośno) czy któraś z gier wydanych w pełni PL (anglojęzycznych czy też innych w oryginale), zawiera więcej tekstu od AH? Przychodzi mi na myśl Runebound ale to chyba z 1/5 pracy AH lub jeszcze mniej.

GoT jest chyba jeszcze popularniejszy od AH, a też raczej nie bedzie wydania PL, być może mi coś umknęlo ostatnimi czasy.

Mimo wszystko trzymam kciuki :wink:
 
 
uiek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Wrz, 2007   

Pamiętajcie, że cały czas mówicie o grach, które jakby wydać to poza licencją od wydawcy gry wymagają licencji od autora świata. Nie wiem jak jest z mitologią Cthulhu, ale w przypadku Gry o Tron Martin nie pozwoli za złotówkę wykorzystać tego, co zawarł w swojej powieści.

Zresztą ostatnio macie doskonały przykład tego w przypadku Diuny - FFG zdobyło prawa do mechaniki, a nie do świata, bo z właścicielami praw do świata nie udało im się dogadać.

Runebound był o tyle prostszy w wydaniu, że zawiera świat stworzony przez Fantasy Flight Games - Galakta zapłaciła im raz i miała wsio z głowy. W przypadku innych tytułów takich jak Gra o Tron, Arkham Horror, War of the Ring dochodzą koszta świata.
 
 
Krionah
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Wrz, 2007   

Ja tylko dodam, że sprzedałem swojego AH właśnie dlatego, że język angielski w tej grze jest o wiele trudniejszy niż standardowo :) . AH jest świetne, ale zagram tylko wtedy, gdy pojawi się wersja polskojęzyczna.
 
 
moonman
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Wrz, 2007   

to ja na zachętę wydawniczą ;) dopiszę, że w tej chwili wersję AH PL kupiłoby moich dwóch znajomych bez zastanowienia na 100% - a ja i jeszcze jeden znajomy na 75% :P
 
 
Vasquez21
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2007   

Cytat:
Zastanawiam się czy wkład pracy (wydanych pieniędzy) przelożylby się na finansowy sukces, bo rozumiem, że to jest wyznacznikiem wydawanych gier, co też jest dla mnie calkiem zrozumiale.


Musisz pamiętać o tym, że Cthulhu to jednak nie jest coś nieznanego i już sam fakt tego, że odnosi się do Lovercrafta podnosi jego popularność. Oczywiście wiadomo, że wydawnictwo nastawia się na wydawanie gier, które jak stoją na półce w empiku to wyglądają zachęcająco i miło dla oka... Cthulhu ma swój klimat, a nakład pracy podejrzewam, że jest podobny jak w pozostałych grach.

Tekstu nie jest znów tak wiele jak niektórzy opisują, wszak podstawka + dodatki Runebounda już zapewne tą ilość przebijają. Barierą jest zapewne to o czym wspominał Uiek, czyli dodatkowe koszty za świat.
 
 
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Maj, 2008   

:D I Galakta zapowiedziała Arkham..... Jestem pod wrażeniem! Z pewnością dokonam zamówienia! :)
 
 
Wallenstein
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Maj, 2008   

REWELACJA :!: :!:

Tylko niech nikt nie pyta kiedy dodatki bo się wydawca spłoszy :wink:
Ostatnio zmieniony przez Wallenstein Sro 07 Maj, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maja76
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Maj, 2008   

Wielkie BRAWA Galakto! Pomimo, ze zakupilem juz wersje angielska to z cala pewnoscia zakupie rowniez polskie wydanie! Tak trzymac! :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13