galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mistrzostwa forum w GoT
Autor Wiadomość
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Kwi, 2018   Mistrzostwa forum w GoT

Witam wszystkich graczy i zainteresowanych!
Ostatnio chodziło mi po głowie pytanie, czy można w obiektywny sposób wskazać najlepszego gracza w GoT. Bo wiadomo, można dostać słaby ród, sąsiedzi mogą się z jakiegoś powodu na Ciebie uwziąć, wydarzenia mogą nie podejść... jedna gra o niczym nie świadczy.

Dlatego powstaje ten oto turniej, składający się z serii gier, z których każda będzie osobno punktowana, a na koniec suma punktów wskaże tego kto zasłużył pełnoprawnie na Tron :cool:

Gracze, który zgodzili się uczestniczyć w tej rozgrywce:
-Baldur - 3
-eSzopiklon - 7
-gamaliel - 2
-Germanus - 4
-Horn-Varelius - 1
-Ril - 6
-lukipeki - 5
Rozpiska kto z kim kiedy gra:
https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/35287778_1672619052833776_5653037750291529728_n.png?_nc_cat=0&oh=af443e09d10a4207704f949c38ef8c41&oe=5BC26C07

Gramy na tej mapie(i nie podlega to dyskusji):
http://tinyurl.com/cSO8Nj0tOhkEwDu5nBSo
Używamy Kart Kryzysu.
Zaczynamy kiedy skończą się 2 z obecnych gier.

W międzyczasie, mam 2 koncepcje co do długości rozgrywki, i tutaj proszę o Wasze zdanie:

1) 4 gry, grane po 2 na raz, rody wybierane wg następującego kryterium:
- dzielimy je na 2 grupy: "lepsze" - Greyjoy, Martell i Tyrell, "gorsze" - Baratheon, Lannister i Bolton.
- Każdy gra 2 razy gorszym i lepszym rodem
2) gramy 6 partii po 2 na raz, każdą innym rodem
Wersja 1 jest szybsza, ale jednak można wylosować trochę lepiej i gorzej
Wersja 2 wszystko przedłuży/może się wkraść zniechęcenie, ale na pewno będzie bardziej obiektywna. I da więcej możliwości taktycznych(tak podejrzewam)


LINK DO PUNKTACJI:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1_qLSb21Ml1sW7MvUdYyNSmtBZYfTzBOn40_sF7sUWqk/edit?usp=sharing
Ostatnio zmieniony przez lukipeki Czw 15 Lis, 2018, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Kwi, 2018   

I teraz kluczowa sprawa, czyli zasady punktacji:

- Zwycięzca każdej gry otrzymuje 100pkt. Niezależnie, czy jest to nokaut w 3 rundzie, czy wygrana na 4 zamkach pozycją na tronie w ostatniej rundzie.
- Wyniki pozostałych graczy będą ustalane na podstawie 5 kryteriów:

1) Liczba zamków i twierdz Twierdze liczymy podwójnie(jak przy mobilizacji), a całość mnożymy x2. Czyli, maksymalnie do zdobycia 24pkt

2) Wskaźnik siły militarnej Każda jednostka, którą gracz będzie miał na końcu ostatniej rundy, będzie liczona z taką mocą, jak standardowo przy mobilizacji. Max 30pkt

3) Liczba kontrolowanych obszarów Za każdy obszar, w którym gracz ma jednostkę lub żeton władzy na koniec gry, dostaje 1pkt

4) Pozycja na torze Zaopatrzenia Pozycja = l. punktów

5) Liczba pozostałych żetonów władzy na koniec gry Trójka najbogatszych graczy otrzymuje kolejno dodatkowo 3,2,1 pkt. 0 żetonów jest jednoznaczne z brakiem punktów z tego kryterium.

Czyli, teoretycznie jest do zdobycia ok. 80pkt, ale w praktyce 50 to już pewnie będzie dużo.
Także zdecydowanie jest o co grać do końca :grin:
Ostatnio zmieniony przez lukipeki Czw 14 Cze, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Kwi, 2018   

Witam Pana prowadzącego i współgraczy. :wink:

lukipeki napisał/a:
Wersja 1 jest szybsza, ale jednak można wylosować trochę lepiej i gorzej
Wersja 2 wszystko przedłuży/może się wkraść zniechęcenie, ale na pewno będzie bardziej obiektywna. I da więcej możliwości taktycznych(tak podejrzewam)

Jestem za drugą wersją, jednak zrozumiem i uszanuję, jeśli MG lub większość wybierze pierwszą. Dzielenie rodów na słabsze i silniejsze to wg mnie subiektywna sprawa, a granie każdym po kolei to metoda pewna, jakby w kamieniu ryta.

lukipeki napisał/a:
5) Liczba pozostałych żetonów władzy na koniec gry Trójka najbogatszych graczy otrzymuje kolejno dodatkowo 3,2,1 pkt. 0 żetonów jest jednoznaczne z brakiem punktów z tego kryterium.

Tzn. że za liczbę pozostałych żetonów otrzymuje się punkty w tej samej liczbie, a te 3,2,1 to dodatkowa premia? Zwycięzcę całej gry uwzględnia się w tej trójce najbogatszych, czy pomija? A jeśli pierwsza trójka będzie miała tyle samo żetonów, to kto dostaje 3 pkt?
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Kwi, 2018   

Nie, nie otrzymujemy punktów bezpośrednio za żetony, jak przy zaopatrzeniu.
Zwycięzca w tej klasyfikacji się nie liczy
Jeżeli jest remis, to przyznaję punkty ex aequo, czyli może być tak, że nawet 5 osób dostanie po 3pkt, jeśli będą miały tą samą liczbę żetonów(różną od zera)
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Kwi, 2018   

opcja 2 wydaje się lepsza
 
     
gamaliel
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Kwi, 2018   

Jestem za opcją drugą.
 
     
Horn-Varelius
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Kwi, 2018   

Opcja 2 jest zdecydowanie lepsza.
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Kwi, 2018   

Idźmy na całość. Dwójka.

Najwyżej skończymy zimą :D

EDIT:

A jak będzie punktowany MG? ;)

Myślę, że potem trzeba będzie zrobić coś a'la "spadek najsłabszej drużyny z ligi" czyli gracz z najmniejszą liczbą punktów po 6 grach, zostaje MG i lecimy sezon drugi :D
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Kwi, 2018   

Cytat:
grane po 2 na raz,

a moze zamiast "po dwie na raz" czyli zaczynać obie w tym samym czasie, gralibyśmy w ten sposób, że następną partię zaczynamy gdy w poprzedniej skończymy 3 turę? Bo tak to wiadomo ze na początku się mnie dzieje, a potem najważniejsze momenty końcowe się nałożą w obu partiach. Z resztą nie wiem jak Wy, ale ja im więcej gram partii na raz tym gorzej mi idzie.

I jak będzie wyglądał dobór rodów w poszczególnych partiach? losowanie czy wybór?

Cytat:
A jak będzie punktowany MG?

To może zróbmy jeszcze inaczej, dodajmy jeszcze 1 partię, czyli Liga to 7 partii, a każdy raz "pauzuje" czyli jest GM. Bo tak jak lukipeki będzie prowadził wszystkie to nie dość że tracimy jednego z najlepszych graczy to jeszcze prowadzenie 6 partii z rzędu byłoby dość nudne dla GM
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Kwi, 2018   

Podobają mi sie obie opcje.

W tym sensie zeby nie zaczynać od razu 2 gier, tylko wstrzymać sie do któreś tury z odpaleniem kolejnej, bo faktycznie wtedy cos gorzej idzie ;-)

Z opcja nr 2 czyli 7 partii - czy wszystko sie zgra, tak jak powinno, czyli każdy gracz zagra 1 partie każdym z rodów ?
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Kwi, 2018   

Cytat:
czy wszystko sie zgra, tak jak powinno, czyli każdy gracz zagra 1 partie każdym z rodów ?

na pewno jest to możliwe, tylko trzeba by trochę pokombinować, najlepiej zanim jeszcze zaczniemy ustalić kolejkę żeby potem się nie okazało że się nię będzie dało czegoś cofnąć
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Kwi, 2018   

Najprostszy sposób to zamienianie się miejscami według ruchu wskazówek zegara. Tylko że wtedy przez 4 gry z 6 sąsiaduje się z dwoma tymi samymi graczami.
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Kwi, 2018   

No właśnie, a sąsiedztwo ma spore znaczenie. Wiec chyba trzeba bedzie przygotowac jakaś metodę losowania rodów :roll:
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Kwi, 2018   

Widzę że wszyscy wolą 6 gier, tym lepiej :lol:
Co do 7 gier to ja oczywiście chętnie w to wejdę.
W takim układzie rzeczywiście trzeba by zagrać w otwarte karty, i wylosować z góry wszystko.
Możemy zrobić offset 3 rund na początek, wtedy założy się 2 wątek, i później automatycznie jak jedna gra się skończy, to zaczynamy kolejną. Podzielność uwagi też się ceni, i powinna mieć jakiś tam wpływ :wink:

Na wylosowanie mamy jeszcze sporo czasu, bo stawiam że 132 i 134 przy dobrych wiatrach skończą się najwcześniej za 2-3 tygodnie, biorąc pod uwagę aktualne tempo.
135 może trochę szybciej, ale i tak czekamy na 2 zakończenia
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Kwi, 2018   

Ril napisał/a:
Najprostszy sposób to zamienianie się miejscami według ruchu wskazówek zegara. Tylko że wtedy przez 4 gry z 6 sąsiaduje się z dwoma tymi samymi graczami.


Wiadomo że najprościej, ale odpada ze względu na powtarzających się sąsiadów. Nie będziemy tak robić :wink:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14