galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PBF#140 Mistrzostwa forum w GoT vol. 4 - Uczta dla wron
Autor Wiadomość
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Gru, 2018   

po 1 rundzie
http://npiguet.github.io/...6CT4ayC7IOR45CA
http://tinyurl.com/XUyBCoYWlLJdixqlubFt
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Gru, 2018   

Runda 2 Wydarzenia
Ostatnie dni lata [Dzicy] Nic się nie dzieje.
Mroczne skrzydła, mroczne słowa [Dzicy] Posiadacz żetonu Kruka Posłańca wybiera, czy: a) wszyscy licytują o pozycje na trzech torach Wpływów b) wszyscy pobierają po jednym żetonie Władzy za każdy symbol władzy wydrukowany na obszarach, które kontrolują lub c) ta karta nie wywiera żadnego efektu.
Pod miecz Posiadacz żetonu Ostrza z Valyriańskiej Stali wybiera jedno ograniczenie tej fazy Planowania: a) nie można przydzielać rozkazów Obrony b) nie można przydzielać rozkazów Marszu +1 lub c) nie ma żadnych ograniczeń.
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Gru, 2018   

Bierzemy żetony. :wink:
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Gru, 2018   

Bara powinien mieć 9 żetonów po 1. rundzie. Bo miał CP w castle Black i Dragonstone ;)
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Gru, 2018   

Poprawiony Bara i podliczone złotko za koronki na mapie (nie liczyłem statków - gdzieś to już było poruszane, że statki w porcie liczy się tylko jak wypadnie "czyste" game of thrones).

Podwyższyłem dzikich na 6 i zaktualizowałem tor zwycięstwa oraz aktualną rundę.

http://tinyurl.com/2dxBo25hkPbNHcDXPTag

http://npiguet.github.io/...YzmqInjnLnpgIA.

Teraz Kraken wybiera.... :oops:
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Gru, 2018   

Baldur napisał/a:
nie liczyłem statków - gdzieś to już było poruszane, że statki w porcie liczy się tylko jak wypadnie "czyste" game of thrones

Muszę zaprotestować. :s S. 31 w instrukcji przeczy temu. Jest tam powiedziane wprost, że przy tej karcie też przyznaje się zetony za porty.

Ostatnio zmieniony przez Ril Wto 04 Gru, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Horn-Varelius
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Gru, 2018   

When the “Game of Thrones” Westeros card is resolved during
the Westeros Phase, in addition to collecting power for each
Power icon, players receive one Power token for each friendly Port
containing at least one friendly Ship unit, as long as the Port’s
connected sea area does not contain enemy Ships.

Zasady jasno mówią tylko o karcie Gra o Tron. Nie dotyczy to karty Mroczne skrzydła, Mroczne słowa. Jeśli coś takiego jest w jakiejś stracie to nigdy tego nie widziałem, korzystam tylko z angielskiej wersji jbc, może coś dodali.
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Gru, 2018   

Wychodzi na to, że polscy tłumacze znowu sobie coś sami dodali do instrukcji :roll:

Sprawdziłem - w ang. wersji nie ma nic analogicznego o kartach Westeros jak na stronie 31 w polskiej wersji językowej.

Ba, jestem przekonany, że na karcie westeros jest napisane:

" b) wszyscy pobierają po jednym żetonie Władzy za każdy symbol władzy wydrukowany na obszarach, które kontrolują"

a nie jak w polskiej instrukcji:

"b) wszyscy gracze pobierają żetony Władzy za symbole władzy na swoich obszarach i porty (tak jakby wylosowano kartę Gry o tron)"

Jak wrócę do domu to aż sprawdzę jak to wygląda rzeczywiście na angielskiej karcie.
 
     
Horn-Varelius
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Gru, 2018   


Kocham jak tłumacz dodaje coś od siebie ...
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Gru, 2018   

Zgaduję, że to nie tłumacz dodał coś od siebie, tylko raczej projektant gry się zreflektował i przesłał do Galakty takie wytyczne.

Jeśli tak, to wcale się nie dziwię, bo absurdalne jest traktowanie portów przy Mrocznych skrzydłach inaczej niż przy Grze o tron. Gdy wypada karta Żelazny tron albo Ostrze, to opcje a) i b) nie różnią się w działaniu od analogicznych kart (Mobilizacja, Zaopatrzenie, Nawałnica Mieczy, Jesienne Deszcze). Czemu z Mrocznymi skrzydłami miałoby być inaczej? Moim zdaniem nie ma żadnego powodu. Pytanie tylko według jakiej instrukcji gramy, polskiej czy angielskiej.

PS: Anglojęzyczni gracze też mają bardzo mieszane uczucia na ten temat.
https://www.thronemaster....fid=3&tid=44364
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Gru, 2018   

Proszę o brak M+1
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Gru, 2018   

No dobra, a może ktoś wrzucić zdjęcie karty w polskiej wersji językowej?

No to mamy klasyczną rozkminę pomiędzy "rules as written" a tym jak powinno być lub co autor miał na myśli.

Z racji, że każdy z graczy jest również MG w innych partiach w mistrzostwach, to proponuję szybkie głosowanie i zamkniemy dyskusję.

Ja jestem za rozróżnieniem, tak jak policzyłem. Wolę trzymać się tego co jest wprost napisane na kartach.
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Gru, 2018   

Baldur napisał/a:
No to mamy klasyczną rozkminę pomiędzy "rules as written" a tym jak powinno być lub co autor miał na myśli.

To nie tak. Ja też uważam, że należy rozumieć Mroczne skrzydła tak, jak jest zapisane. I instrukcja PL nie zostawia tu wątpliwości.

Baldur napisał/a:
Z racji, że każdy z graczy jest również MG w innych partiach w mistrzostwach, to proponuję szybkie głosowanie i zamkniemy dyskusję.

To może zagłosujmy, według której wersji zasad gramy? (I dlaczego nie polskiej, skoro nawet karty w pierwszym poście podane są po polsku?)
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Gru, 2018   

Ril napisał/a:
Baldur napisał/a:
No to mamy klasyczną rozkminę pomiędzy "rules as written" a tym jak powinno być lub co autor miał na myśli.

To nie tak. Ja też uważam, że należy rozumieć Mroczne skrzydła tak, jak jest zapisane. I instrukcja PL nie zostawia tu wątpliwości.

Baldur napisał/a:
Z racji, że każdy z graczy jest również MG w innych partiach w mistrzostwach, to proponuję szybkie głosowanie i zamkniemy dyskusję.

To może zagłosujmy, według której wersji zasad gramy? (I dlaczego nie polskiej, skoro nawet karty w pierwszym poście podane są po polsku?)


Ok ok, to może przenieśmy tę całą dyskusję do tematu ogólnego Mistrzostw, żeby nie robić tu offtopa?
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Gru, 2018   

Nie wiem jaki Wy macie wątpliwości, zawsze graliśmy tak że żetony za porty się normalnie dostaje, co więcej instrukcja mówi wprost że jest:
Cytat:
tak jakby wylosowano kartę Gry o tron


Cytat:

absurdalne jest traktowanie portów przy Mrocznych skrzydłach inaczej niż przy Grze o tron. od analogicznych kart (Mobilizacja, Zaopatrzenie, Nawałnica Mieczy, Jesienne Deszcze). Czemu z Mrocznymi skrzydłami miałoby być inaczej? Moim zdaniem nie ma żadnego powodu

moim też. Być może instrukcja Polska była pisana później i to doprecyzowała
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13