galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Postacie fanowskie
Autor Wiadomość
EstEst
Frakkin' EstEst

Wysłany: Sob 17 Sie, 2013   

Jeszcze w linii sukcesji parę zmian ( aktualna jest tu: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AhQLD_9u7ekUdExWTHZmVVFsZDRjeGV3UnpVVzJ0R0E#gid=0)

Admiralska:
Fisk do góry, przed Helo, może nawet przed Saula (w końcu był XO na Pegasusie, większym niż Galactica).

Z tych samych powodów, Kendra przed Helo.

Prezydent:
Billy na 4 miejsce (gdyby serial się inaczej potoczył, miałby spore szanse w którymś momencie, a poza tym wzmacnia jego słabą postać). Na pewno prędzej go widzę na stołku niż Tory, czy Ellen. W sumie Lee i Lampkin też powinni być wyżej od dwóch wiedźm, ale to już FFG pomysł...

Andersa i Tigha bym dał wyżej. Szczerze mówiąc łatwiej sobie ich wyobrazić na stołku niż połowę postaci nad nimi.

CAG:

Jak dla mnie prawie dobrze. Helo bym dał na 4 miejsce, ale FFG twierdzi inaczej.

EstEst
Frakkin' EstEst

Wysłany: Sro 21 Sie, 2013   

Zagrałem Seelix. To była zła partia, ale potwierdziło się, że postać jest słaba. Niespecjalny dociąg, daleko na listach sukcesji, zdolności ciekawe w teorii ale mało użyteczne w praktyce, jednorazówka bardzo słaba, wręcz procylońska (często 1 paliwo to być albo nie być floty).

Wzmocniłbym ją, by zrekompensować pozycję i dociąg, zmieniając jednorazówkę na bardzo silną:

Akcja: Obniż o 1 dwa wybrane zasoby by naprawić wszystkie uszkodzone i zniszczone vipery albo wszystkie zniszczone raptory.

Wiem, że silne, ale dzięki temu zachęci do grania tą, poza tym nieciekawą, postacią. Może też być solidnie procylońskie. Zastanawiam się, czy obniżenie o 1 jednego wybranego zasobu nie wystarczy (choć pewnie zawsze byłaby to żywność, a tak zwiększa się możliwość kombinowania).

Sardo 

Wysłany: Czw 12 Wrz, 2013   

Co powiecie na coś nowego?

Alex "Crashdown" Quartararo
Nic nie pomijamy - Kiedy korzystając z karty „Wysłanie zwiadowcy” masz podejrzeć kartę z wierzchu talii, zamiast tego możesz podejrzeć kartę ze spodu talii.
Jednorazówka - ?
Niedoświadczony przywódca - Jeśli posiadasz kartę pozycji, podczas swojej fazy trzymywania kart umiejętności losujesz o 1 kartę mniej.
Karty:
1 zdolności przywódcze
3 taktyka
1 pilotaż

Taki mały pomysł miałem, ale jednorazówkę ciężko było mi wymyślić. Nada się w ogóle coś takiego czy raczej nie bardzo?
I jeszcze pytanie czy bardziej jako Pilot czy Przywódca Wojskowy z możliwością pilotowania? Osobiście byłbym za drugą opcją.

Matthias[Wlkp] 
Car Park Horror

Wysłany: Czw 12 Wrz, 2013   

Jak dla mnie to już jest za dużo postaci :) Już teraz bez naszych dodatków grając na żywo wybieram 5-6 i losuję, bo ciężko się zdecydować. Waham się jeszcze, czy dopracowywać to, co nam wyszło w temacie z Blackbirdem, bo wyjdzie potwór porównywalny tylko z Horrorem w Arkham ze wszystkimi dodatkami...

EstEst
Frakkin' EstEst

Wysłany: Pią 13 Wrz, 2013   

Też mi się tak wydaje. Może jednak dopracujmy te postaci, które mamy, a potem ewentualnie zajmijmy się nowymi.

Aczkolwiek na jednorazówkę Crashdowna mam pomysł:

Zuchwały: Akcja: Raz w ciągu gry, gdy aktywujesz lokację, by zaatakować centurionów lub statki Cylonów, możesz aktywować tę lokację jeszcze dwukrotnie.

Jeśli za słabe, można dopisać: Użycie strategicznego planowania podczas tej akcji zapewnia premię do wszystkich 3 rzutów.

Chodzi oczywiście przede wszystkim o zbrojownię, ale można też ładnie użyć w dwóch lokacjach Pegasusa i (raczej w ostateczności), w kontroli uzbrojenia.

Byłbym bardzo wdzięczny jednak za odniesienie się do moich uwag do postaci, bo nie wiem, czy nie ma uwag, bo tak doskonale to napisałem, czy nie ma uwag, bo tak głupio to napisałem.

Sardo 

Wysłany: Pią 13 Wrz, 2013   

To może ja po kolei napiszę trochę o każdej postaci ;)

Helena Cain
-potężna negatywna, co bardzo zniechęca do dawania jej rozkazów, jak zawsze można na kogoś innego
-pozytywna, na pewno nie rekompensuje negatywnej, powinna być dosyć fajna, żeby zachęcała do wzięcia tej postaci
-jednorazówka prosta i w miarę ok, choć średnio mi się podobają takie podwyższania zasobów za statki cywilne i w ogóle, przyjemniejsze są oryginalne umiejętności
-obszar startowy Kajuta Admirała... chyba lepiej zmienić na taki jak w oryginalnej wersji Dowództwo lub BCI Pegasusa

Jack Fisk
-mocny pozytyw, fajny
-jednorazówka, jest ok
-negatyw, nie pamiętam czy chociaż raz się to zdarzyło ...

Kendra Shaw
-grałem nią kilka razy, bardzo przyjemnie się nią gra
-jednorazówka jak pisał Est do poprawki (jako akcja)
-pozytyw i negatyw są dobre

Sharon "Athena" Agathon
-słaby pozytyw, dopiero gdy się ktoś ujawni to może zadziałać, a raczej i tak mała szansa na jego wystąpienie, do zmiany
-jednorazówka - taka se tak naprawdę, też bym zmienił
-negatyw to jest ok, trzeba pamiętać, że ukrytym negatywem jest - Obszar startowy: Areszt
-poza tym bardziej widziałbym ją jako pilota, jako przywódca wojskowy jest wysoko w sukesji admiralskiej, a ciężko mi sobie wyobrazić ją jako admirała przed Apollo czy innymi postaciami

Romo Lampkin:
-przegięta postać, to losowanie ciągle tych kart jest bardzo mocne, w Daybreaku fajnie to rozwiązali
-poza pozytywem jest ok

D'Anna Biers
-fajna postać, udana jednym słowem

Billy Keikeiya
-pozytyw nie rekompensuje negatywu, zwłaszcza że na początku ciężko wybrać tą dobrą postać
-jakoś nie był chętnie wybierany i to chyba samo o nim świadczy, że za słabe umiejętności pozytywne są

Elosha
-fajna i przyjemna, zmieniłbym jej pozytyw na zobaczenie 2 kart z przeznaczenia

Daniel "Bulldog" Novacek
-po prostu fajny

Margaret "Racetrack" Edmondson
-bardzo mocna postać, przy pozytywie zmieniłbym 2 karty w 1 i pozwolił dobranie karty nawet spoza zestawu
-przy dociągu zabrałbym jej chyba możliwość niebieskiej

Brednan "Hot Dog" Constanza
-zmieniłbym mu dociąg 1 zielona, 2 fioletowe i 2 czerwone?
-jednorazówka przypomina mi Apollową i średnio mocna się wydaje, bardzo średnia

Samuel "Longshot" Anders
-bardzo średnia postać
-pozytyw i negatyw raczej słabe, jednorazówka ok

Diana "Hardball" Seelix
-wydaje się ok, no ale czegoś jej brakuje, sam nie wiem czego...

Sherman "Doc" Cottle
-wydaje mi się jakiś taki słaby
-dociąg bym mu zmienił w ten sposób by zamienić zielona/żółta w drugą zieloną
-jednorazówka nie zachwyca ...
-pozytywna ok
-negatywna ... sam nie wiem, Laura sobie radzi z naprawą, a on nie? :D

Moje uwagi wyglądają następujące, mogę się w kilku przypadkach mylić, ale ja tak to widzę.

Odpowiedz do tematu