galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania i odpowiedzi dotyczące zasad
Autor Wiadomość
Boskurek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Sie, 2013   

Im dłużej ja gram, tym więcej pojawia się pytań ;] Oto kolejne: Gracz rozpoczyna turę posiadając 1 zaklęcie i Przyjaciela Dżina, który ma 3 zaklęcia. Ile zaklęć może w swojej turze rzucić Poszukiwacz? Celowo pominę moją interpretację, żeby niczego nie sugerować. Dodam tylko, że Dżin posiada 3 zaklęcia i nie można ich skasować zaklęciem Likwidacja, czy przechwycić Kradzieżą Umysłu (co było już dyskutowane w tym temacie), można je rzucać nawet jeśli posiada się Amulet, ale jednocześnie zaklęcia rzucane przez Dżina należy "traktować tak, jakby rzucał je Poszukiwacz", czyli można je np. Odbić zaklęciem.
 
     
Cyberpuncur
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Sie, 2013   

Ja gram wg zasady, że możesz rzucić tyle zaklęć w swojej turze ile miałeś/miałaś na jej początku. Zatem w przykładzie z Dżinem, można rzucić wszystko.
 
     
Boskurek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Sie, 2013   

Pytanie: Padam ofiarą Smoczego Gniewu Grilipusa, czyli muszę oddać zaklęcie. Nie mam sam zaklęcia, ale mam np. Dżina, albo przedmiot/nagrodę z zaklęciami - czy mogę je wykorzystać?
 
     
Borg
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Sie, 2013   

Boskurek napisał/a:
Pytanie: Padam ofiarą Smoczego Gniewu Grilipusa, czyli muszę oddać zaklęcie. Nie mam sam zaklęcia, ale mam np. Dżina, albo przedmiot/nagrodę z zaklęciami - czy mogę je wykorzystać?

Według nas nie. Przeróżne efekty typu np. Magiczny Cyklon nie wpływają na Dżina więc zakładamy, że Smoczy Gniew też nie.
 
     
gromski88
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sie, 2013   

Mam pytanie, apropos poszukiwaczy, którzy mogą podczas spotkania zabierać przedmioty i przyjaciól... Spotkaniem jest wejście na ten sam obszar, czy podjęcie walki?
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sie, 2013   

Spotkaniem jest wejście na obszar zajmowany przez innego poszukiwacza i walka z nim lub użycie na nim jakiejś zdolności.
 
     
gromski88
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sie, 2013   

Nie do końca rozumiem... Użyciem zdolności jest w takim układzie np. zabranie Złodziejem przedmiotu po wejściu na ten sam obszar? Dla przykładu stoi ktoś na polach, wchodzę tm Złodziejem i zabieram komuś przedmiot, a potem mogę wylosować 1 kartę jak nakazuje polecenie obszaru, czy już wtedy muszę zaatakować tego poszukiwacza?
 
     
Cyberpuncur
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sie, 2013   

Wchodzisz na obszar i masz do wyboru:
1. Spotkać Poszukiwacza i:
a. Użyć na nim zdolności
albo
b. Zaatakować go
2. Wykonać polecenia napisane na obszarze.

(wykonać możesz 1 rzecz z powyższych trzech 1a, 1b lub 2)
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Sie, 2013   

Cyberpuncur napisał/a:
Wchodzisz na obszar i masz do wyboru:
1. Spotkać Poszukiwacza i:
a. Użyć na nim zdolności
albo
b. Zaatakować go
2. Wykonać polecenia napisane na obszarze.

(wykonać możesz 1 rzecz z powyższych trzech 1a, 1b lub 2)

Lepiej bym tego nie wyjaśnił! :)
 
     
malindkm
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Sie, 2013   

Tak ciężko odwrócić instrukcję i zobaczyć schemat z tyłu?
 
     
gromski88
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Sie, 2013   

Gdybym to zauważł to myślisz, że bym pytał? Z kilkoma dodatkami indtrukcje są dość obszerne, więc można nie zauważyć lub coś pominać...
 
     
malindkm
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Sie, 2013   

Po prostu mnie to dziwi. Bo w talismanie jest tyle niejasności w regułach, że bez przeczytania instrukcji od deski do deski można się zastanawiać co robić co minutę. ;)
 
     
Boskurek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Wrz, 2013   

Pytanie:
Toczę walkę z dwoma (lub więcej) wrogami naraz. Jeden z nich ma zapis "jeśli przegrasz walkę, nie tracisz punktu życia, ale zamiast tego..." i tu jakiś inny efekt. Czy w tym wypadku (walka z innym wrogiem) tracę też punkt życia + ponoszę inne negatywne konsekwencje?
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Wrz, 2013   

Boskurek napisał/a:
Pytanie:
Toczę walkę z dwoma (lub więcej) wrogami naraz. Jeden z nich ma zapis "jeśli przegrasz walkę, nie tracisz punktu życia, ale zamiast tego..." i tu jakiś inny efekt. Czy w tym wypadku (walka z innym wrogiem) tracę też punkt życia + ponoszę inne negatywne konsekwencje?

Moim zdaniem stosujesz się tylko do specyficznego efektu karty czyli nie tracisz życia. Efekt karty zawsze ma pierwszeństwo nad standardowymi regułami gry. Gdyby obaj wrogowie posiadali jakąś swoją regułę, to wtedy powinieneś rozpatrzyć oba efekty, w dowolnej kolejności.
 
     
gromski88
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Wrz, 2013   

Wchodzę na obszar, na którym znjdują sie dwaj lub więcej wrogów, a gram z dodatkiem wilkołaka. Pytanie jest następujące stosując się do normalnych zasad walki z kilkoma wrogami jak się ustosunkować do karty dnia i nocy? Działa ma każdego z wrogów? A co do poprzedniego pytania to skoro za walkę z dwoma nie tracisz dwóch punktów życia, tak samo nie ma podwójnego efektu po przegranej walce.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.37 sekundy. Zapytań do SQL: 14