galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o podstawke
Autor Wiadomość
daniello_s

Wysłany: Nie 31 Mar, 2013   Pytanie o podstawke

Cze,

Zastanawiam się nad kupnem podstawki i mam pytanie: czy podobnie jak to było z Warhammerem Inwazją należałoby kupić 2x podstawkę żeby mieć pełęn zestaw kart czy nie?

pozdro

Mitrel 

Wysłany: Pon 01 Kwi, 2013   

Ta sama sytuacja co w W:I. Dodam tylko że dla zupełnie całej kolekcji kart będziesz potrzebował 3x tak samo jak w Warhammerze zresztą.

daniello_s

Czyli kupa.

Dzięki za info.

Mitrel 

Polecam Star Wars, Wystarczą tylko dwie podstawki i masz zupełnie wszystko co możesz mieć. Wszystkie battlepacki wiadomo posiadają maksymalną ilość kart w decku.
Ewentualnie będzie trzeba kupić w dwóch sztukach większe dodatki z nowymi nacjami.

daniello_s

Tyle że Stare Warsy mnie klimatem nie pociągają, ale dzięki za podpowiedź.

Darboh

Wysłany: Wto 02 Kwi, 2013   

Rozchodzi się o 11 kart które nie do końca są takie must have.

Są trzy szkoły.
1. Core set x3 - jeśli chcesz mieć wszystko x3
2. Core set x2 - sam tak mam - całkowicie wystarcza.
3. Core set x1 - kupujesz dodatki gdzie wszystko jest x3 i grasz głównie tym. Są ludzie którzy tak turniejowo grają i radę dają.

Zestaw pojedyńczych kart występujących w 2 sztukach corestowo spokojnie kupisz za około 30 zł na rynku wtórnym i będzie git.

W połowie roku ma się pojawić delux, poświęcony całkowicie HB i Kształcerzom, gdzie można normalnie złożyć grywalne talie.

Możliwości pare jest :)

Dziobak 

Sam grałem na kilku turniejach W:I z pojedynczymi kartami z podstawki i im dalej w dodatkach, tym mniejszy problem z tym miałem, więc jeśli masz zamiar trochę Netrunnera pozbierać, to się tym nie przejmuj i słuchaj Darboh'a.

Chociaż najwspanialszą rzeczą byłoby wydawanie setów uzupełnień do podstawek LCG :mrgreen:
Pomysł wart mniej niż 3 podstawki, ale zawsze trochę więcej do koszyka by wpadło..

Mitrel 

Dokładnie, właśnie taki system został zastosowany w grze Mage Wars bodajże.

Dziobak 

Wysłany: Sro 03 Kwi, 2013   

W takim razie bodajże Mage Wars ma u mnie wielkiego plusa :grin:

kam

Wysłany: Nie 18 Sie, 2013   

hej, czy moglibyście rozwinąć kwestię? co znaczy, że trzeba kupić 2-3 podstawki, żeby w to grać? to jeden zestaw nie zapewnia dwóch grywalnych talii dla dwóch graczy czy o co chodzi?

przyznam, że myślałem, żeby wrócić do karcianek i kupić Netrunnera, ale teraz to zwątpiłem... wcześniejsze doświadczenia miałem tylko z formatem CCG (Magic the Gathering), którym obecnie szczerze gardzę, i nie wiem za bardzo czym jest LCG, ale jeśli mnie zmuszają do kupowania dodatków jakimiś tanimi chwytami, to zabieram swój portfel i idę gdzie indziej :evil:

szczerze szukam karcianki, za którą zapłacę raz i będę mógł bez zbędnych ceregieli grać z "osobą towarzyszącą" ile wlezie... czyli LCG to nie to?

dzięki!
And Niamh callig Away, come away.

Berestaszek

Wysłany: Nie 18 Sie, 2013   

do gry casual starcza jedna podstawa ale masz ograniczone tworzenie talii co naprawiaja comiesieczne dodatki ktore daja dodatkowe karty.

Nahras

Wysłany: Sro 21 Sie, 2013   

Ja mam samą podstawkę i gram w nią razem z żoną. Trzeba pamiętać o tym, że w podstawce są cztery talie korporacji i trzy runnera. Naprawdę zanim się to znudzi to minię trochę czasu. A tak poza tym nie trzeba grać taliami początkowymi tylko coś złożyć samemu. Ja na razie wstrzymałem się z kupnem dodatków co miesięcznych, ponieważ zamierzam kupić duży dodatek który wyjdzie na dniach. Ale nie wykluczone, że kiedyś dokopię małe dodatki i to tylko dlatego, że po prostu jak każda gra (mówię głównie o planszowych bo tak traktuję Netrunnera) bez dodatków zaczyna się najzwyczajniej w świecie przejadać. Osobiście polecam dla dwojga karcianki LCG - do niczego nas nie zobowiązują, a jak chcemy mieć wszystkie karty z jednego dodatku to kupujemy jeden, a nie trzy boxy i musimy jeszcze się powymieniać albo dokupić single.
P.S. Witam wszystkich :cool:

Odpowiedz do tematu