galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lord Alcaron jako Bohater?
Autor Wiadomość
13thcaesar
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Sie, 2013   Lord Alcaron jako Bohater?

Na forum FFG gracze spekulowali kto bedzie Bohaterem w dodatku "Krew Gondoru". Z tej dyskusji wyszlo że świetnie gdyby FFG uczyniło Lorda Alcarona jako Bohatera tego dodatku. Jest to chyba bardziej interesująca postać niż pozostale stworzone na potrzeby gry przez tworców

Dlaczego chcemy grac Faramirem, Beregondem czy innymi postaciami znanymi z książki? Ponieważ o nich czytaliśmy. Tak samo "czytamy" o Lordzie Alcaronie z kart wyprawy, spotykamy go w grze i oczywiście że chcielibyśmy się w niego wcielić.

Co możemy powiedzieć o Thalinie? E.. no on jest krasnoludem Taktyki. I tyle.

A co możemy powiedzieć O Lordzie Alcaronie? To on wysyla nas z wiadomością do Faramira, to on pomagal ocalić mieszkancow Amon Din podczas ataku orków. Możemy cos o nim opowiedziec, jest on barwną postacią z tłem, ktora stala sie niejako integralna cześcią opowieści "Przeciwko Cieniowi" i powinni zwienczyc ten cykl czyniąc z niego Bohatera - wlasnie w taki sposob FFG powinno wprowadzac stworzonych przez siebie Bohaterów.

Występuje on we wprowadzeniu do opowieści, potem spotykamy go w Amon Din - super byloby spotkac go ponownie jako Bohatera albo chociaż sprzymierzeńca do talii gracza.

Co sądzicie o tym by Lord Alcaron pojawił się jako Bohater albo sprzymierzeniec?
 
     
darkmajin
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Sie, 2013   

Faramir jest z książki i filmu gra mini rolę został sprzymierzeniecem
o Alcaronie "czytamy z kart wyprawy" - oczywiste że nie będzie bohaterem.. stwierdzasz że jest barwną postacią?! WTF :D

bohaterem będzie ten kogo ffg wybierze i wpływu na to nie ma ...wracaj na ziemie, a nie pierdołami się zajmujesz ;)
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Sie, 2013   

Ja tam bardzo lubię bohaterów wymyślonych przez twórców gry. Przecież oprócz wydarzeń opisanych w książkach w Śródziemiu działo się bardzo wiele, wiec tym bardziej cieszy mnie, że nie jestem przymuszony grać tylko tymi postaciami, które pojawiły się w książkach. Według mnie z odrobiną wyobraźni granie postaciami, które w książkach pojawiały się dosłownie na moment i tymi wymyślonymi jest znacznie bardziej klimatyczne niż włóczenie się najbardziej znanymi bohaterami. Jak już ma się pojawić Lord Alcaron to jestem za tym, żeby pojawił się jako sprzymierzeniec.
 
     
13thcaesar
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Sie, 2013   

Faramir jest też Bohaterem z ostatniego dodatku jakbys nie zauwazyl. Gra mini role, a co powiesz na temat Branda ktory zostal tylko wspomniamy w ksiazce, a mimo to doczekal sie karty Bohatera. Alcaron jest ciekawsza postacia niz Thalin, Eleanora, Beravora czy Mirlonde o ktorych praktycznie nic nie wiadomo.

Wplywu na to nie mam kto bedzie Bohaterem w nadchodzacym dodatku, co nie znaczy ze nie moge spekulowac na ten temat.
 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Sie, 2013   

Także uważam, że w 5 AP będzie Alcaron i byłby to świetny pomysł!
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Sie, 2013   

13thcaesar napisał/a:
Faramir jest też Bohaterem z ostatniego dodatku jakbys nie zauwazyl. Gra mini role, a co powiesz na temat Branda ktory zostal tylko wspomniamy w ksiazce, a mimo to doczekal sie karty Bohatera. Alcaron jest ciekawsza postacia niz Thalin, Eleanora, Beravora czy Mirlonde o ktorych praktycznie nic nie wiadomo.




Jeśli chodzi o Branda.

"Według mnie z odrobiną wyobraźni granie postaciami, które w książkach pojawiały się dosłownie na moment i tymi wymyślonymi jest znacznie bardziej klimatyczne niż włóczenie się najbardziej znanymi bohaterami."

Jeśli chodzi o Faramira. Nie gram jeszcze w ten cykl, ani nie mam jeszcze 4 dodatku, więc nie bardzo wiem o czym piszesz, wiec nie wdaję się tu w żadną dyskusję.

Niby dlaczego Alcaron jest ciekawszą postacią, niż te, które zostały przez Ciebie wymienione? Bo pojawił się już w grze? Ok, coś w tym jest i może będzie to teraz praktyką w WP:LCG. Nawet fajne by to było, ale osobiście wolałbym, żeby jednak nie i postaram się uzasadnić dlaczego. Jeden lubi grać Krasnoludami, inny elfami, a jeszcze inny (ja) takimi ekipami, które zgodnie z wizją Tolkiena mogłyby się spotkać przy okazji danego scenariusza, czyli tacy, którzy znają się już w WP, są wymyśleni, lub na tyle słabo zarysowani w książkach, że ich przeszłość możemy tworzyć sami grając w WP:LCG.

Sródziemie doczekało się już wymyślonych na potrzeby gier bohaterów nie tylko w WP:LCG, także w grach video, o czym już pisałem kilkukrotnie. Te postaci w grach video są świetne, poznajemy ich historię, a fabuła gier uzupełnia wątki znane nam z książek, tak samo traktuję WP:LCG. Gram, żeby uzupełniać historię, nie dla punktów, oczywiście szanuję graczy z innym podejściem, po prostu mam trochę inny styl grania i o nim piszę w takich tematach. Chyba po to one są zakładane, żeby poznać opinie innych graczy, a nie po to, żeby wszyscy pisali to samo?

Co do tego, dlaczego wolałbym (o ile w ogóle Alcarona ujrzymy), żeby był sprzymierzeńcem, a nie bohaterem, bo jeśli będzie bohaterem to nie użyjemy go w scenariuszu, gdzie jest karta celu, a że lubię przechodzić cykle tymi samymi ekipami i dlatego przechodzę jak już wyjdą wszystkie dodatki danego cyklu, to musiałbym z niego zrezygnować, a może akurat pasowałby mi do składu.

Jeszcze jedna sprawa, ta gra opowiada już kilka całkiem ciekawych dodatkowych historii, więc im więcej nowych postaci się przez nią przewinie tym będę szczęśliwszy, bo Śródziemie było całkiem gęsto zaludnione, wiec nie mam nic do wojowników, szlachciców, itd., którzy nie wystąpili w książkach. Alcaron był już celem, chciałbym poznać kogoś nowego. Wiem o co Ci chodzi, masz wymyślonego bohatera i posiada on już pewną historię, mi na tej historii nie zależy, bo odbieram granie jako właśnie opowiadanie o zdarzeniach nieopisanych przez Tolkiena.

13thcaesar napisał/a:
Wplywu na to nie mam kto bedzie Bohaterem w nadchodzacym dodatku, co nie znaczy ze nie moge spekulowac na ten temat.


Gdzie napisałem, że nie możesz sobie spekulować? Spekuluj sobie do woli, tylko nie odbieraj tego prawa mi, bo też lubię sobie popisać o swoich oczekiwaniach względem gry. Różnią się one od Twoich, ale nie widzę powodu, dla którego miałyby się nie różnić. Rozumiem, że masz własne oczekiwania względem LCG, ale uszanuj to, że ktoś może mieć inne.
 
     
13thcaesar
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Sie, 2013   

JollyRoger1916 to sie nie tyczylo Ciebie. Sorki powinnienem zacytowac osobe do ktorej kierowane byly te slowa. To byla odpowiedz na post darkmajin:

Cytat:
Faramir jest z książki i filmu gra mini rolę został sprzymierzeniecem
o Alcaronie "czytamy z kart wyprawy" - oczywiste że nie będzie bohaterem.. stwierdzasz że jest barwną postacią?! WTF :D

bohaterem będzie ten kogo ffg wybierze i wpływu na to nie ma ...wracaj na ziemie, a nie pierdołami się zajmujesz ;)


Akurat szanuje twoja odpowiedz i twoja wizje gry. Sorki za nieporozumienie.
 
     
13thcaesar
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Sie, 2013   

Zgadzam sie również z Tobą że wystepowanie grywalnych postaci lub takich ktore sie doczekaja karty Bohatera czy nawet sprzymierzenca w scenariuszach, ogranicza troche dobor postaci do niego. Ja nawet nie gram Elrondem w "Bramie Czerwonego Rogu" i "Podróży Do Rivendell" mimo ze zasada unikalnych postaci mi tego nie zabrania (jak w przypadku Arweny) - jest tylko wspomniany na karcie wyprawy, ale dla mnie idiotycznie by sie gralo eskortowac Arwene Elrondem do samego siebie. Czy Balinem w Khazad-Dum - czytać swoj "nekrolog" :wink:

Jednak fajnie bybylo gdyby wymyslone przez FFG postacie mialy zarysowane tlo - chociaz nawet w jednym zdaniu. moglibysmy ich "spotkac" jak Denethora w "Obawach Namiestnika" - chociaz na wstepie do scenariusza. nie musza odrazu miec karty-celu.
 
     
13thcaesar
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Sie, 2013   

Cieszy mnie juz to ze do tej gry FFG stworzyli wlasne scenariusze bazujace co prawdo niekiedy na wydarzeniach z Srodziemia opisanych przez Tolkiena, a nie bezposrednio na odtworzeniu fabuly Wladcy Pierscieni.

Fakt fajnie ze wyszla saga Hobbit czy w planach jest saga Wladcy Pierscieni. jednak dzieki temu ze stworzyli rowniez scenariusze opowiadajace wydarzenia w tle, swiat gry wydaje sie wiekszy, a nie ograniczony do glownej fabuly.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Sie, 2013   

13thcaesar napisał/a:
JollyRoger1916 to sie nie tyczylo Ciebie. Sorki powinnienem zacytowac osobe do ktorej kierowane byly te slowa.


Oj przepraszam :oops: , zdziwiłem się, że dostałem taką kontrę, faktycznie zapomniałem, że był inny post, mogłem sobie przypomnieć temat. Tak czy siak lubię dyskutować z innymi graczami o tym jak lubią grać i ich oczekiwaniach względem przyszłych dodatków.
 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Sie, 2013   

I bohaterem 5 AP została Caldara kolejna postać wymyślona przez ffg bez historii.Szkoda, że nie zrobili Alcarona.
Cytat:
Co do tego, dlaczego wolałbym (o ile w ogóle Alcarona ujrzymy), żeby był sprzymierzeńcem, a nie bohaterem, bo jeśli będzie bohaterem to nie użyjemy go w scenariuszu, gdzie jest karta celu, a że lubię przechodzić cykle tymi samymi ekipami i dlatego przechodzę jak już wyjdą wszystkie dodatki danego cyklu, to musiałbym z niego zrezygnować, a może akurat pasowałby mi do składu.


W Blood of Gondor pojawi się Faramir jako karta celu :razz: .
JollyRoger mamy podobne podejście do gry :smile: .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13