galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ASHRIAN-opis zdolności - jak rozumieć????
Autor Wiadomość
przym
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Cze, 2013   ASHRIAN-opis zdolności - jak rozumieć????

Witam

Gramy drugi raz kampanie i teraz BG mają w ekipie postać ASHRIAN - jej zdolnosć jest lekko dla nas niezrozumiała: Jesli pomniejszy potwór rozpoczyna swoja aktywację na sąsiednim polu, zostaje ogłuszony.

Pytania:
1. Czy w takim razie w turze MW wogóle nie mozna nic dana sasiadującą figurką zrobić?
2. Czy wykonując akcje takim potwiorem najpierw wykonuje swoja akcję a potem dostaje ogłuszenie? Kiedy ono mu schodzi?

I jeszcze jedna kwestia: Na karcie ogłuszenia jest napisane: Za akcje: Odrzuć tę kartę lub żeton. to jedyna akcja, ktora możesz wykonać podczas swojej tury, jesli posiadasz tą kartę lub żeton.

Więc jeśli mielibyśmy stosowac sie do tych zasad, to ta posac bylaby przepakowana, gdyż moglaby podejsc do sąsiadujących np 3-4 potworów i nic nie robić tylko stac i co rundę kiedy MW chciałby aktywować potwory sąsiadujące automatycznie byłyby ogłuszone, a reszta BG w tym czasie robiłaby scenariusz.

Prosze zatem o rzeczowe wytłumaczenie powyższego. :)

Z góry dziękuje.
 
     
Tarkun
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Cze, 2013   

Cytat z erraty:

Cytat:
P: Czy pozbycie się stanu „Ogłuszenia” wymaga poświęcenia całej tury
figurki?


O: Nie, „Ogłuszenie” zmusza jedynie do wykorzystania pierwszej akcji
figurki w celu pozbycia się karty lub żetonu stanu. Po tym jak karta lub
żeton „Ogłuszenia” został odrzucony figurka może wykonać drugą akcję.
Jeśli figurka została ogłuszona podczas wykonywania swojej pierwszej
akcji, musi wykorzystać drugą akcję aby pozbyć się karty lub żetonu
„Ogłuszenia.


Teraz do końca nie pamiętam, ale to chyba był błąd w tłumaczeniu na język polski, chociaż mogę się mylić.
 
     
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Cze, 2013   

Potwór poświęca swoją pierwszą akcję na pozbycie się ogłuszenia. Drugą akcję może już wykorzystać z puli dostępnych akcji.
 
     
przym
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Cze, 2013   

no ale zdolnosc tej postaci mówi że jeśli potwór się aktywuje to dostaje ogłuszenie. wiec w swojej pierwszej akcji chce zaatakować BG więc tym samym się aktywuje, to czy dostaje od razu ogłuszenie, czy najpierw wykona atak, później dostanie ogłuszenie , a w swojej drugiej akcji je zdejmuje?? tak mam to rozumieć???
 
     
WolekMKB
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Cze, 2013   

Jeżeli pomniejszy potwór znajduje się obok figurki posiadającej tą cechę,w momencie aktywacji potwora przez MW jest on ogłuszony, stąd pierwszą akcję przeznacza się na pozbycie się tego stanu,a drugą może atakować/poruszyć się itp. Ja stosuje taką zasadę.
 
     
przym
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Cze, 2013   

a może ktoś stosuje inną zasadę?
czy powyższa zasada jest zgodna z przepisami, czy to tylko Twoja interpretacja tej zdolności?
 
     
WolekMKB
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Cze, 2013   

nie tylko moja...

http://boardgamegeek.com/...ames-unbalanced

czyli, jeżeli mam ogłuszenie to w pierwszej akcji usuwam kartę czy żeton, a następnie wykonuje akcję, gdyż nie posiadam już tej karty więc jej efekt nie działa, co innego gdybym ją dostał po wykonaniu 1 akcji...wtedy nie mogę jej odrzucić i nic nie mogę więcej zrobić.

oczywiście mogę się mylić i chętnie poznam Twoją opinię...
 
     
soul31
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Cze, 2013   

Pierw aktywujesz potwora - potem wykonujesz dwie akcje tym potworem.

Znaczy to że jeżeli potwór aktywuje się koło Ashrian zostaje ogłuszony i zamiast swoich dwóch akcji wykonuje tylko jedną - najprawdopodobniej atakuje biedną Ashrian - normalnie po takiej akcji miałby drugą akcje (najprawdpodobniej na ruch) ale ma jedą akcje mniej gdyż jest ogłuszony.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13