galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Doradźcie mi!!! Lepiej kupić Runebounda czy Talisaman???????
Autor Wiadomość
Mariuszek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Mar, 2009   

Obie mi się podobają z opisu i wogóle !!! I tak kupie obie gry chodzi mi tylko o kolejność czy najpierw Runebound czy Talizman która ciekawsza?Ale chyba wybiorę Runebounda jako pierwszego!!!:)
 
 
Sandman
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Mar, 2009   

Jeśli grę chcesz kupować teraz to nie masz wyboru. TMiM niedostępny w sklepach aktualnie.
 
 
Wallenrod
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Mar, 2009   

Ja w sumie nie mam tego dylematu, bo na pewno kupię TMiM z dodatkami. Tylko do czasu wydania dodruku podstawki zastanawiam się czym zajmę sobie czas: Horrorem w Arkham czy Runeboundem.

@Mariuszek
tak jak napisał Sandman wyżej- w chwili obecnej jedyna alternatywa to Runebound ( z dodatkami). Myślę ,że nie pożałujesz, choć mam przeczucie, że Talisman jednak jest lepszy.
 
 
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Mar, 2009   

Mariuszek - Zaryzykuję stwierdzenie że Talizman nie jest lepszy tylko inny. Ale w oczekiwaniu na Talizman, masz do dyspozycji bardzo ciekawy Arkham Horror. :)
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Mar, 2009   

Ostatnio w Empiku widziałem co najmniej 2 pudełka TMiMa... A Arkham również polecam!
 
 
Mariuszek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Mar, 2009   

Aha czyli gdzieś się jeszcze znajdzie Talizamn ! Ale i tak zaryzykuję i kupię najpierw Runebounda! A co chodzi że komuś się trafiła trójwymiarowa plansza ? Ktoś tak napisał na rebelu i tu na forum!!!:)
 
 
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Mar, 2009   

W empiku możesz poprosić o rozpakowanie i sprawdzisz czy plansza jest prawidłowa. Nie masz się co martwić. Rebel z pewnością Ci to wymieni w razie problemów.
Ostatnio zmieniony przez Ajgor Pon 09 Mar, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mariuszek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Mar, 2009   

Czyli zdarzają się takiw wpadki z tymi planszami trójwymiarowymi??? I co w nich jest takiego złego!!! W empiku to może i rozpakuję ale jakbym miał zamawiać przez neta:)
 
 
aro_kal
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Mar, 2009   

Rany, Mariusz, czy Ty się wszystkiego boisz? Przecież nie wiesz czy trafisz dobrą czy złą planszę. Zapewne będzie dobra. W dodatku nie wiesz czy polecane przez nas gry Tobie przypadną do gusty. Przecież wszystko to zależy od subiektywnej oceny. Nie dowiesz się jeśli nie spróbujesz. Nie gniewaj się, ale czy Ty byś się na moim miejscu nie ciął gdybyś się wpakował w runebounda, poświęcił kupę czasu na malowanie figurek i ostatecznie się na nim sparzył?

Polecam Ci poczytanie instrukcji obu gier. Wtedy będziesz miał pogląd jak one wyglądają. A ja jeszcze polecę Ci świetne, towarzyskie i odprężające gry - Osadnicy z Catanu i Carcassonne. To są gry, przy których i wódka nie przeszkadza. Dalej jakoś idzie. Ba, mają nawet dobry efekt, bo znacznie mniej się jej wypija więc ugoszczenie znajomych jest tańsze :-)
 
 
kowal85
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Mar, 2009   

aro_kal ma rację są gusta i guścik. (jedni wolą wódkę drudzy wolą piwo, ja lubie to i to :P ).

Sam najlepiej zrobisz jeśli pójdziesz do sklepu, w którym odbywają się pokazy gier planszowych lub nawet turnieje gier planszowych, jak ma to miejsce w Bydgoszczy, we Wszystko-Gra, co tydzień odbywają się "szkółki planszowe", myślę, że w Twoim mieście też znajdziesz taki sklep.
 
 
Mariuszek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Mar, 2009   

Dzięki za pomoc!!! Przed chwilą rozpakowałem Runebounda:))
 
 
tygrys
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Mar, 2009   

No to gratuluję i czekam na relację z rozgrywki i wrażenia:). Oczywiście w odpowiednim wątku.
 
 
Mariuszek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Mar, 2009   

Trochę jeszcze rzeczy jest dla mnie nie zrozumiałych!!! Grałem już raz (sukces) jeszcze ze dwa i już myslę że bedzie wszystko gitesik:)
 
 
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Maj, 2013   

Postanowiłem odkurzyć ten temat, bo udało mi się przetestować obie gry. I doszedłem do "odkrywczego" wniosku że ciężko je porównać. Gdybym miał komuś polecić to jednak zasugerowałbym Talismana. Mimo swoich wad o których już napisano wszystko, gra posiada coś co sprawia że chce się do niej wracać. Może nie jest to jakaś wielka grywalność, ale ten klimat wciąga, choćby na chwilę. W Runeboundzie tego nie doświadczyłem. Obie gry są dość monotonne na dłuższą metę, ale łatwość reguł (prostota rozgrywki) przemawia za Talismanem. Runebound mógł być królem gier przygodowych ale zabrakło mu błysku, którym potrafi zaczarować Talisman (przez krótką chwilę ale zawsze!).
 
     
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Maj, 2013   

Odkryłem że nie potrafię pozbyć się obu tych gier. :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14