galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czarni Jeźdzcy
Autor Wiadomość
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Maj, 2013   Czarni Jeźdzcy



FFG ogłosiło kolejny saga box tym razem będziemy mogli pomóc Frodo dojść do góry przeznaczenia i zniszczyć pierścień. Tak jak w przypadku hobbita tak samo pierwszy tom Władcy Pierścieni będzie rozbity na 2 saga boxy (po 3 scenariusze każdy). Ten saga box skończy się w momencie gdy drużyna dojdzie już do rivendell. Nie jestem pewien czy tak należy rozumieć, ale w tekście wspomnieli o 3 wydarzeniach, które prawdopodobnie będą naszymi scenariuszami:
-podróż z Shire do Bucklandu
-Pobyt w Bree, która zakończy się walką na wichrowym czubie
-ucieczka do bruinen

Tak jak w przypadku Hobbita dostaniemy karty, które będziem otrzymywać po ukończeniu scenariusza, które będą miały wpływ, na późniejsze przygody.

Dodatek zawita za oceanem w 3 kwartale tego roku.

Karty:


















 
     
Gość

Wysłany: Sro 15 Maj, 2013   

Już nie mogę się doczekać tego dodatku! Czeka nas dodatkowe wzmocnienie hobbickiej talii i mam nadzieję, że w końcu otrzymamy komplet hobbicich bohaterów z drużyny.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Maj, 2013   

Mnie najbardziej podoba się mechanika Burden. Mam nadzieję że będzie działało to w ten sposób że jeżeli gdzieś w scenariuszu A pójdziemy na skróty (np. użyjemy pierścienia) to utrudni nam to scenariusz B. Taka odwrotność skarbów.
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Maj, 2013   

Warto zauważyć, iż będzie to dodadek ze stopniowaniem poziomu trudności
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Maj, 2013   

Wygląda na to, że w FFG zwyciężyło lobby konserwatystów, przedkładających fabułę WP nad dość swobodnym potraktowaniem Środziemia przy wydawaniu gry na początku. Cieszę się z tego niezmiernie :mrgreen:
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Maj, 2013   

Ja sie mimo wszystko obawiam o to jak potocza sie losy karcianego lotra. Prawdopodobnie w ciagu roku dostankeny caly cykl i 3 duze boxy (2 saga). To oczekiwanie pomiedzy tymi boxami bedzie sie dluzylo a przy ostatnich hobbitach wiadomo jak bylo... Ciekawi mnie czemu nadal nie ma zadnej informacji o nightmare deckach w wersji pod tak jak bylo to wspominiane w grudniu.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Maj, 2013   

A mnie spadł kamień z serca, że planowany jest nowy dodatek i że trwają prace nad wersją polską :grin: To oznacza, że nowe dodatki będą się ukazywać i do tego będą związane stricte z wersją książkową. Wprowadziło mnie to w doskonały nastrój :mrgreen:
 
     
TomB
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Maj, 2013   

Super zapowiedź. Mam nadzieję jednak, że normalne sezony też polecą tradycyjnym trybem.

Też ciągle mam obawy, jak długo jeszcze Władek będzie się ukazywał, ale to chyba czarnowidztwo - nowe mechaniki, słowa kluczowe, z tekstów twórców też można wyczytać, że plany są dalekosiężne (choć liczę się z tym, że to tylko reklamowe gadanie). Poza tym na BGG, spośród wszystkich gier LCG, to WP jest najpopularniejszy (najwięcej użytkowników ma grę w swoich zbiorach), a gdzieś czytałem, że po angielsku jest popularniejszy od np. Warhammera, co w Polsce wydaje się nieprawdopodobne przy tak prężnej Inwazyjnej ekipie.

Co do Sagi - na BGG ktoś z FFG potwierdził, że całość ma być pomyślana jako cykl do przejścia jedną mega kampanią (nawet chyba potwierdził, że mają być osobne zasady to umożliwiające). Ciekawe, jak to wyjdzie...
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Maj, 2013   

Kulgan napisał/a:
Wygląda na to, że w FFG zwyciężyło lobby konserwatystów, przedkładających fabułę WP nad dość swobodnym potraktowaniem Środziemia przy wydawaniu gry na początku. Cieszę się z tego niezmiernie :mrgreen:


Ja też :) (bo też jestem zalany betonem w temacie WP)
 
     
Nert
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Maj, 2013   

Talie na hobbitach! :mrgreen: Drużyna Pierścienia! Hobbicki płaszcz, który chroni hobbitów przed silniejszymi wrogami, Barliman przyjmujący ciosy za mniejszych przyjaciół! Już nie mogę się doczekać, scenariusze w tej grze są coraz lepsze, zapewne przeżyjemy wspaniałą przygodę. "Hobbit" miał bardzo klimatyczne przygody, genialne rozwiązania fabularne, "Czarni Jeźdźcy" pewnie nas nie zawiodą. Nie mogę się doczekać, kiedy będziemy mogli złożyć dobrze działające hobbickie talie, już sam Pippin z najnowszego cyklu osładza oczekiwania (długo czekałam na trzeciego hobbita), a w tym dodatku może zobaczymy i Sama (chcę nim zagrać już od premiery podstawki), i Merry'ego... Jest na co czekać! :twisted:
 
     
wafelkill
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Cze, 2013   

Az mnie suty pieka :grin:
Bedzie sie dzialo :!:
 
     
mpuchatek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Cze, 2013   

Ewolucja idzie chyba dwutorowo. Mamy zwykłe rozszerzenia i dodatki, gdzie mamy swododne podejście i rozszerzenia-sagi, gdzie mamy bezpośrednie odniesienie do powieści. Dla każdego coś miłego :)
 
     
psborsuk
Gość
Wysłany: Nie 23 Cze, 2013   

Mam nadzieję, że tak będzie :wink: Wówczas wszyscy znajdą coś dla siebie (choć i tak malkontentom się nie dogodzi :mrgreen: )
Osobiście, opcja przygód "oficjalnych", znanych z kart książek, jest dla mnie równie przyjemna, jak odkrywanie Śródziemia w przygodach w stylu MP czy DD.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Cze, 2013   

A wiecie może ile dokładnie ma zająć boxów cala saga?
Bo piszą że Czarni Jeźdźcy mają opowiedzieć fabułę do połowy pierwszego tomu.
No to by wychodzilo że łącznie zamknie się to w 6 boxach.

A tak wogole to ja z kole mam nadzieje że jak już wydawca opowie wszystkie ksiązki Mistrza, to powróci to bardziej luźnych opowieści. Bo owszem to jest fajne bo dzieki temu możę się pojawić jeszcze więcej epickich postaci z całej serii książek.
Ale przeżywanie tego samoego w kółko to chyba nie o to chodzo :d
(oczywiście mi - czytalem poprzenie posty i wiem że tkai stan rzeczy cieszy coniektórych z Was).
 
     
Gość

Wysłany: Wto 25 Cze, 2013   

Na stronie FFG opublikowano tekst przybliżający działanie kart Boon i Burden, czyli dobrodziejstw i obciążeń, które wpływają nie tylko na konkretny scenariusz, ale przenoszą się na kolejne, gdy rozgrywamy specjalny tryb kampanii.

Tryb kampanii to osobne zasady, które umożliwią rozegranie jednym ciągiem wszystkich przygód z rozszerzeń opartych na Władcy. Jestem bardzo ciekaw tego pomysłu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.37 sekundy. Zapytań do SQL: 13