galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bitwa o Miasto na Jeziorze (scenariusz w formacie dnż)
Autor Wiadomość
balint
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Wrz, 2012   

A ja myślę, że wydadzą toto po drugim Hobbicie. Jako zwięczenie sagi.
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Wrz, 2012   

Jedno z drugim nie ma związku, to po prostu event na GenConie. Podobnie jak było w przypadku Massinga
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Wrz, 2012   

Ja nie o tym Kufel....

Miałem na myśli ciąg wydarzeń, bo dotychczas żyłem w przekonaniu, że Bitwa nad Jeziorem była ważnym wydarzeniem w Hobbicie, ale dzięki że zwróciłeś mi na to uwagę...

Tak czy siak, myślę że FFG wydadzą ten scenariusz, bo jaka korporacja nie podniesie pieniążków z ziemi. Zwłaszcza, że i tak scenariusz już opracowali.
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Wrz, 2012   

Jako PoD? Oczywiście że muszą wydać, w przeciwnym razie ludzie graliby drukowanymi kartami ;)
 
     
mpuchatek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2012   

Władca Pierścieni LCG - Bitwa o Miasto na Jeziorze - listopad 2012
Jakby ktoś nie zauważył.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

Ja nie zauważyłem - wielkie dzięki. Wprawdzie jestem jeszcze daleko od tego scenariusza ale to świetna wiadomość!
 
     
stforek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Gru, 2012   

Dotarło to już do kogoś? Widzę że status zamówienia jest 'Wysłane' (wczoraj), ale nic do mnie dzisiaj nie przyszło :evil:
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Lut, 2013   Wrażenia z ratowania Miasta

Zestaw zakupiony. W zasadzie sporym rozczarowaniem jest opakowanie. W cenie wyższej od typowych zestawów przygodowych ok 40-45 złotych, tutaj mam średnio o 20 złotych więcej, oczywiście w zamian za niesamowicie klimatyczną i arcytrudną potyczkę. Jednak ten blister, w którym gra przywędrowała, to raczej wypadek przy pracy wydawcy. Nie wiem czy FFG również wydała to w takiej formie, czy tylko Galaktyka oszczędziła sobie na kartoniku, który można postawić na półce obok reszty zbiorów.
Druga wpadka. Rozważając zakup Bitwy naszukałem się w Google zdjęć z konwentów, na których to cudo upierdliwości była rozgrywane. Oczy mnie się zaświeciły na widok nowych tokenów - żetony pożarów. I kupiłem... dodatkowe gem stones w wersji czerwonej i żółtej po 6,90 zł za opakowanie. Skoro żetonów obrażeń w ZP nie ma 50 sztuk, w takim razie pozostaje korzystanie z karteczki i długopisu albo z kości. I gdzie tu klimat?
Sama przygoda zdecydowanie nie dla Gracza w wersji solo. W zasadzie można wyrzucić z decka wszystkie dodatki broni i ograniczenia dla obszarów. Smaug bierze wszystko na klatę jak Pudzian :)
Wierzę ślepo, iż karty z The Hobbit: On the Doorstep doskonale wpasują się w tworzenie talii pod Bitwę o Miasto. Skoro Drozd umożliwia redukowanie obrony smoka, to karta Barda wraz z wydarzeniami czy dodatkiem przewidzianym do zagrania podczas gaszenia pożarów mogłaby zdziałać cuda.
Po ograniu kilkunastu partii w różnych konfiguracjach, uznałem również, iż mogłyby być więcej o 3-4 możliwości przesuwania obrażeń przydzielanych Miastu na własne postaci, bądź ich całkowitej redukcji.
Zaryzykuję burę od bardziej doświadczonych Graczy - Bitwa o Miasto na Jeziorze stanowi obecnie najtrudniejszy ze wszystkich scenariuszy.

Oto i Bard Łucznik:
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Lut, 2013   

PoD zawsze wydawane są w takiej formie.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Lut, 2013   Re: Wrażenia z ratowania Miasta

Lekt napisał/a:
Zaryzykuję burę od bardziej doświadczonych Graczy - Bitwa o Miasto na Jeziorze stanowi obecnie najtrudniejszy ze wszystkich scenariuszy.

Prawda :mrgreen: I specjalnie do tego specjalnego scenariusza robisz specjalnie spreparowane talie :twisted: Bo inaczej to sobie nie pograsz :razz:
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Maj, 2013   

Po łomocie jaki dostałem po zakupie Bitwy o Miasto, leżała odłożona przez pewien czas. Dziś jednak stwierdziłem, że spróbuję podejść do tego w inny niż ostatnio sposób i szczerze powiedziawszy poza dość ekscytującym początkiem, rozgrywka nie sprawiła większego problemu. Inna sprawa, że była dość długa, bo gra zakończyła się, bagatela, w 23 rundzie :) Moja trójka bohaterów przedstawiała się w sposób następujący: Bifur, Glorfindel (KPZ) i Frodo. Ostateczny wynik też przeraża (209), ale spowodowany był głównie dość długim oczekiwaniem na niektóre karty (Gleowin, Drozd).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14