galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań i uwag
Autor Wiadomość
Libero
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Sty, 2013   

gosc_w_dom napisał/a:
Śmieszna sprawa, ale nie ma mowy żebym po skończonej rozgrywce upchnął wszystkie elementy z powrotem do tego jednego "pudełeczka". Plansze muszę chować osobno. Macie może jakiś patent na porządkowanie bądź na pudełko fanowskie, żeby operacja "chowam"/"przygotowuje do następnej rozgrywki" pochłaniała jak najmniej czasu


Mój patent: wykorzystuję pudełko Descenta na same figurki i drzwi, a resztę trzymam w innym pudełki (Talisman: Podziemia). Innej opcji nie widzę, bo nie chcę żeby figurki leżały jedna na drugiej.
 
     
rep02
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Sty, 2013   

Oto mój patent. Wszystko się zmieściło, figurki wszystkie w osobnych pudelkach opatrzone folią bąbelkową.
Na wierzchu instrukcja, księga przygód i kafle planszy.


Po wyciągnięciu pozostała zawartość pudła posegregowana. Figurki w pudełkach opatrzone folią bąbelkową. W przypadku mniejszych figurek pudełko jest jedno na drugim ale nie grozi to figurkom, ponieważ nie ma między nimi kontaktu. Niższe warstwy też opatrzone folią bąbelkową. Natomiast bohaterowie znajdują się poukładanie w dwóch warstwach po lewej stronie opatrzeni pianką.



No i na sam koniec zawartość pudełka które zrobiłem z kartonu który był oryginalnie w pudełku.


Wszystko mieści się idealnie. No i jak widać wszystkie karty w osobnych pudełkach również własnej roboty.
 
     
gosc_w_dom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Sty, 2013   

Całkiem nieźle Ci to wyszło, brawo :) .

Może jak znajdę chwile to też pomyślę nad jakimś ciekawym rozwiązaniem. Szkoda, że te pudła są takie nijakie w środku... GoT 1ed i Horror mają plastikowe wkładki, które dbają o porządek w pudle i nie wygląda to tak jak teraz u mnie przy Descencie -> kupa woreczków strunowych jeden na drugim.
 
     
klawisz
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Kwi, 2013   Kampania na 3 graczy

Witam,

Mam takie pytanie o balans gry dla 3 graczy (Pan Podziemi vs Rycerz i Mówiący do duchów) - po rozegraniu dwóch scenariuszy, gdzie dwóch doświadczonych graczy grało przeciwko koledze znającego grę ale pierwszy raz w roli Pana Podziemi, gracze przegrywają tak strasznie że nie wiemy czy to kontynuować! Może to tylko kumulacja rzutów ale mam ogólne wrażenie że gdy jest dwóch bohaterów a w podziemiu jeden smok to po prostu jest za trudno - czy macie jakieś uwagi lub własne doświadczenia?

Pozdrawiam
 
     
rep02
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Kwi, 2013   

Już ten temat był wiele razy poruszany i nie tylko tutaj ale i na innych forach. Dla dwóch bohaterów gra jest bardzo trudna, to fakt. Ale szczerze mówiąc połowo sukcesu moim zdaniem to wybór odpowiednich bohaterów i szczęście w rzutach. Poza tym tak też kiedyś proponowałem, że kiedy duża figurka blokuje przejście, można się umówić, że bohater sąsiadujący z potworem może wykonać test atrybutu np. Czujności. Jeżeli zaliczy to może przemknąć obok niego. Jeżeli gra się z osobami które raczej stawiają na dobrą zabawę a nie z wielką napinką chcą jedynie wygrać, to można wprowadzać różne zasady domowe. To naprawdę nie boli ;)
 
     
Dziubek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Kwi, 2013   

Dla dwóch bohaterów kluczem jest dobór postaci i ich profesji, aby się dobrze zgrywały. Z podstawki nie ma za dużego wyboru pod tym względem. Polecam Conversion Kit, który raczej i tak trzeba kupić lub przy najmniej posiadać jakieś skany kart.

Z bohaterów do dwuosobowej drużyny największym przechujem jest Karnon, który ze swojego wyczynu morduje każdego pomniejszego potwora jednym rzutem kością.

Obojętne kogo z niego zrobimy czy szalonego Berserkera czy chroniącego drugiego gracza Rycerza. Przygoda może zakończyć się po 2-3 turach na korzyść boharerów.

Karnon is Karnon.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13