galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania odnośnie zasad.
Autor Wiadomość
Nit
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Mar, 2013   

Nie mam pod ręką teraz księgi przygód, więc mogę trochę pokręcić nazwy.

Z tego, co pamiętam, na kafelku z lawą jest magiczne cośtam siły - tam testujesz siłę (piącha). Na kafelku, gdzie jest dużo wody jest magiczne cośtam sprytu - tam testujesz spostrzegawczość (oko) albo wiedzę(książka) - do wyboru. Na kafelku z kośćmi jest magiczne cośtam czegśtam, gdzie testujesz siłę woli (gwiazdka).

Jak zdasz odpowiedni test, odsłaniasz klucz i kierując się mapką dołączoną do przygody, zamykasz portal odpowiadający kluczowi kolorem.
 
     
tomaz866
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Mar, 2013   

Wielkie dzięki, czyli trochę inaczej grałem :)
 
     
Tarkun
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Mar, 2013   

tomaz866 napisał/a:
Wielkie dzięki, czyli trochę inaczej grałem :)


Szczegóły...jeśli wszyscy mieli radochę z grania, to pół biedy :)
 
     
Chrupek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Mar, 2013   

Czy figurki przyjazne blokują pole widzenia? Tzn czy jak bohater z bronia zasiegowa stoi za 3-ema innymi bohaterami to moze strzelac "przez nich" do potwora?
 
     
Dziubek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Mar, 2013   

Chrupek napisał/a:
Czy figurki przyjazne blokują pole widzenia? Tzn czy jak bohater z bronia zasiegowa stoi za 3-ema innymi bohaterami to moze strzelac "przez nich" do potwora?


Zależy jak stoją. Ale normalnie blokują jak przeszkody i inne figurki. Nie blokują tylko ruchu.
 
     
rep02
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Mar, 2013   

To jest taka sama sytuacja ja z przeszkodami, co wyjaśnione jest obrazowo TUTAJ.
 
     
Damet
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Mar, 2013   

Tłumaczyłem sobie karty postaci z dodatku i natrafiłem na dwie, z którymi nie potrafię sobie poradzić.

JAES THE EXILE – Hero ability
You may always equip Runes, regardless of the limitations of your armor. You gain +1 Stamina for each Rune you have equipped.


Z tego wynika, że bohater może nosić dowolną ilość rzeczy z własnością Run posiadającą symbol pancerza. Ale jak przejrzałem karty z przedmiotami to nie zauważyłem żeby takie w ogóle istniały. Coś źle przetłumaczyłem czy zbyt dosłownie to zrobiłem ?

LYSSA – Hero feat
Use after an attack against you fails to deal at least 1 [serce] to you. You may immediately move up to your Speed and perform an attack.


Kiedy można użyć tej zdolności ? Jak byłem atakowany i nie otrzymałem ani jednego obrażenia ?
 
     
rep02
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Mar, 2013   

Damet napisał/a:
Tłumaczyłem sobie karty postaci z dodatku i natrafiłem na dwie, z którymi nie potrafię sobie poradzić.

JAES THE EXILE – Hero ability
You may always equip Runes, regardless of the limitations of your armor. You gain +1 Stamina for each Rune you have equipped.



No ja bym to przetłumaczył tak "Możesz zawsze używać run, pomimo ograniczeń pancerza. Otrzymujesz +1 wytrzymałości za każdą runę którą posiadasz w ekwipunku."

Jako, że runy to bronie, a w jednej chwili możesz mieć w ekwipunku dwie broni jednoręczne lub jedną dwuręczną to możesz dostać +1 lub +2 do wytrzymałości używając run. Kwestia z pancerzem jest taka, że niektóre z nich posiadają restrykcje do używania run kiedy nosi się zbroję. Ta umiejętność kasuje to ograniczenie.

Damet napisał/a:
LYSSA – Hero feat
Use after an attack against you fails to deal at least 1 [serce] to you. You may immediately move up to your Speed and perform an attack.

Kiedy można użyć tej zdolności ? Jak byłem atakowany i nie otrzymałem ani jednego obrażenia ?


"Użyj po tym, jak atak którego celem była Lyssa nie zadał jej przynajmniej 1 punktu obrażeń. Możesz wykonać ruch do wartości Twojej szybkości i wykonać atak"

Wieć tak, używasz tej zdolności kiedy byłeś atakowany i nie otrzymałeś oni jednego obrażenia. Wydaje mi się, że nieważnie czy to było pudło (X na niebieskiej kości), czy dobry rzut obrony.
 
     
astor
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Kwi, 2013   

Pytanie z mojej strony. Czy mroczny władca może za pomocą karty (nie pamiętam nazwy która to ale po nie udanym teście bohatera moze nim wykonać jedna akcje ataku bądź ruchu) wykonać ruch bohaterem mimo to ze bohater ma na sobie maksymalna ilość żetonów zmęczenia oraz pozostał mu 1 punkt życia. (Dostanie kolejnego punktu zmęczenia powodowałoby śmierć bohatera). Z jednej strony nie może bohater się poruszyć no bo jest zmęczony ale z drugiej strony na karcie nie ma napisane ze nie moze otrzymać dodatkowych pkt zmęczenia. I tu moje pytanie. Czy można zagrać taka kartę by zabić bohatera?
 
     
Tarkun
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Kwi, 2013   

astor napisał/a:
Pytanie z mojej strony. Czy mroczny władca może za pomocą karty (nie pamiętam nazwy która to ale po nie udanym teście bohatera moze nim wykonać jedna akcje ataku bądź ruchu) wykonać ruch bohaterem mimo to ze bohater ma na sobie maksymalna ilość żetonów zmęczenia oraz pozostał mu 1 punkt życia. (Dostanie kolejnego punktu zmęczenia powodowałoby śmierć bohatera). Z jednej strony nie może bohater się poruszyć no bo jest zmęczony ale z drugiej strony na karcie nie ma napisane ze nie moze otrzymać dodatkowych pkt zmęczenia. I tu moje pytanie. Czy można zagrać taka kartę by zabić bohatera?


Raczej nie, nie pamiętam teraz dokładnie treści karty, ale jest tam chyba wyraźnie napisane, że można wykonać JEDNĄ akcję ruchu, ALBO JEDEN atak. W efekcie nie możesz ruszyć się za zmęczenie i nie zabijesz bohatera.
 
     
astor
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Kwi, 2013   

Tak dokładnie jest napisane że wykonać akcję ruchu albo ataku. Czyli nie mogę wykonać akcji ruchu biorąc punkt zmęczenia który by zabił.. szkoda bo to fajne rozwiązanie :D
 
     
ttrotyl
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Kwi, 2013   

Jestem po pierwszej grze, więc proszę o wyrozumiałość.
Na karcie np. Eliksiru wytrzymałości jest napisane "Zakryj tę kartę podczas swojej tury..." czyli wtedy kiedy ją używam. Moje pytanie: czy eliksir jest jednorazowego użytku, czy w kolejnej mojej turze znowu będę mógł go użyć?
 
     
rep02
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Kwi, 2013   

Jednorazowego. Tylko podczas tej przygody w której został znaleziony może zostać użyty. Mimo użycia nadal liczy się złoto uzyskane za ten eliksir po końcu przygody.
 
     
Mitril
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Kwi, 2013   

Witam,

Kilka pytań po dzisiejszej rozgrywce z synami:
- czy Avric leczy w promieniu trzech pól bez względu od kogo pochodzą ataki? W sensie takim, ze jeśli atakują potwory i mają błyskawicę na kostce, to też może leczyć?
- czy jeśli bohater osiągnie maksymalną liczbę zmęczenia, to czy może dalej ruszać się, walczyć, wykonywać akcje, czy też jedyne, co może zrobić, to odpocząć?
- czy bohater Mrocznego Władcy może przeszukiwać?
- czy bohater Mrocznego Władcy liczy sie do ilości bohaterów biorących udział w danej rozgrywce? Chodzi mi o to, że niektóre scenariusze określają, że warunkiem zwycięstwa jest liczba bohaterów biorących udział w grze - czy w takich sytuacjach liczymy tylko bohaterów Dobra, czy tez liczymy wszystkich, łącznie z Mrocznym Władcą?

Pozdrawiam,
Mitril
 
     
Catra
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Kwi, 2013   

Mroczny Władca nie ma bohateów. On ma poplecznikow. Tyle wiem na pewno.;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 13