galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasady turniejowe
Autor Wiadomość
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Mar, 2013   

Jechanie na turniej w parze, z ogranymi na 10 stronę taliami jest najlepszym rozwiązaniem, chodzi mi jedynie o to, że gra ma taki a nie inny charakter, wielu jest graczy, który grają tylko i wyłącznie solo i może nawet nie mają nikogo kto gra we Władcę w swojej okolicy. Dodatkowo wiem jak ciężko się wybrać na turniej samemu a jeszcze zgrać 2 osoby... Mimo to jetem przepełniony optymizmem :mrgreen:
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Mar, 2013   

Byłbym rad gdyby było na zasadzie każdy przynosi swoją talie i talie spotkań a w zamian dostaje coś w stylu nightmare kart do konkretnych scenariuszy. Co do gier duo to powinno być tak że każdy z graczy przygotowuje 2 talie i najwyżej pożycza swoją kompanowi. Inna sprawa że nie zna się kart z tej talii także średnio widzę grę 2v2
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Mar, 2013   

Moim zdaniem powinno to być rozwiązane następująco:
Gracze zgłaszają się na turniej parami lub pojedynczo (odpowiednio wcześniej). Ci którzy zgłaszają się pojedynczo dostają swoje namiary i dogadują się przed turniejem jakie talie budują.

Na turnieju się spotykają i grają.

Pewnie z punktu widzenia organizatorów prościej będzie przyjmować po prostu party przy rejestracji a gracze sami na forum się skrzykują w drużyny.

Można teoretycznie składać pary na samym turnieju (dając graczom z pół godziny na zbudowanie talli) jednak wymuszałoby to przynoszenie przez wszystkich tony kart więc nie wiem czy to dobrze zadziała.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Mar, 2013   

inna sprawa że w Polsce turnieje LOTRa LCG będą naprawdę sporadyczne o ile w ogóle. Moim zdaniem nie ma nawet co myśleć o duo bo na takie turnieje ewentualnie przyjdą 3-4 osoby.
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Mar, 2013   

No jak możesz! Przecież scenę budujemy my-gracze.Więcej optymizmu bo z takim podejściem nie będzie dobrze ;)
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Mar, 2013   

kufel napisał/a:
Jechanie na turniej w parze, z ogranymi na 10 stronę taliami jest najlepszym rozwiązaniem, chodzi mi jedynie o to, że gra ma taki a nie inny charakter, wielu jest graczy, który grają tylko i wyłącznie solo i może nawet nie mają nikogo kto gra we Władcę w swojej okolicy. Dodatkowo wiem jak ciężko się wybrać na turniej samemu a jeszcze zgrać 2 osoby... Mimo to jetem przepełniony optymizmem :mrgreen:

Losowanie graczy nie ma żadnego sensu, gdyż gracze grający razem od x czasu, jak ja z kumplem, pojadą na taki turniej, żeby się sprawdzić z innymi drużynami.

Poza tym, gdyby Turniej okazał się czymś realnym, to gracze z jednego miasta mieliby więcej motywacji, żeby się spotykać w jakimś wspólnym miejscu i grać nie-solo przygotowując się do konfrontacji :grin:

I w końcu soliści mogliby się umówić na forum i spotkać jako druzyna na turnieju.
 
     
Galron
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Mar, 2013   

Poza tym soliści mogą sobie poćwiczyć grę w parze przez Octgn zanim pojadą na turniej. Sam używam tego programu i czasami umawiam się na grę w sieci. Z reguły są to ludzie z całego świata :) , ale za to jest fun.
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Mar, 2013   

A ja myślę tak: skoro gra się parami 2 na 2 to nic nie stoi na przeszkodzie żeby zagrać turniej, w którym będzie się grało 1 na 1 :) Co prawda niesankcjonowany ale już wg zasad turniejowych.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Mar, 2013   

No to teraz tylko wyczekiwać pierwszych informacji o turnieju :D
 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Mar, 2013   

Super! No i rozwiązał się problem z taliami turniejowymi.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 13