galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Descent: Lair of the Wyrm
Autor Wiadomość
alex_anderson
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Lis, 2012   

Mi również pomysł multiklasowości się nie widzi.

Wolę aby były karty dedykowane do poszczególnych klas, jednak tak aby dawały one pewną róznorodność. Np. dla barbarzyńcy umiejętność specjalizacji: bronie dwuręczne (jeśli atakujesz bronią dwuręczną możesz przerzucić kość) i np do innych typu broni podobne.

Np. silne ramiona: + 1 do zasięgu kiedy strzelasz z łuku lub precyzja aby przerzucić kość przy strzale z kuszy.
 
     
alex_anderson
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Lis, 2012   

Nowy bohater z dodatku: Reynhart Czcigodny (!?)

http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=3758

Powiązany z nową klasą dla wojownika jaką jest Czempion: Fajny pomysł siepacz połączony z supportem podnoszącym staty towarzyszom ofensywne lub defensywne! Czekam ;)
 
     
rep02
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Gru, 2012   

Instrukcja po angielsku

http://www.fantasyflightg...ulebook_CS5.pdf
 
     
Libero
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Gru, 2012   

alex_anderson napisał/a:
Nowy bohater z dodatku: Reynhart Czcigodny (!?)

http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=3758

Powiązany z nową klasą dla wojownika jaką jest Czempion: Fajny pomysł siepacz połączony z supportem podnoszącym staty towarzyszom ofensywne lub defensywne! Czekam ;)


Ekstra! Wcześniej jeszcze była prezentacja pierwszege herosa:

Wysoki Mag Quellen
http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=3772

Postać również oparta na żetonach.
 
     
Kieves
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Gru, 2012   

Libero napisał/a:
Ekstra! Wcześniej jeszcze była prezentacja pierwszege herosa:

Wysoki Mag Quellen
http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=3772

Postać również oparta na żetonach.


Jest przekozak. Nie mogę się doczekać dodatku, aby nim grać.
 
     
gosc_w_dom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Sty, 2013   

Trochę się zdziwiłem brakiem nowej kampanii. Ktoś mógłby mi wytłumaczyć na czym polegać będzie rozgrywka w dodatku? Co się zmienia w kampani, jak to wpleść? Po co nowe elementy planszy skoro nie ma nowych zestawów? Albo mnie coś umknęło.
 
     
Libero
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Sty, 2013   

To jest tak, że podczas kampanii dobierasz jakieś karty plotek, które udostępniają dodatkowe scenariusze do wyboru. Można wtedy zamiast grać np Grubego Goblina rozegrać scenariusz z dodatku.

Oprócz tego przy przeszukiwaniu pola można natrafić na ukrytą komnatę.
 
     
Tarkun
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Sty, 2013   

gosc_w_dom napisał/a:
Trochę się zdziwiłem brakiem nowej kampanii. Ktoś mógłby mi wytłumaczyć na czym polegać będzie rozgrywka w dodatku? Co się zmienia w kampani, jak to wpleść? Po co nowe elementy planszy skoro nie ma nowych zestawów? Albo mnie coś umknęło.


Tak jak pisał Libero - będziesz mógł zagrać nowe przygody podczas kampanii Run Cienia, ale dodatkowo będziesz też dostępna nowa mini kampania, która wygląda bardzo ciekawie - jest też krótsza:

http://www.fantasyflightg...paign_Rules.pdf

Co do nowej dużej kampanii to ja się nie spieszę - najpierw muszę rozegrać wszystkie przygody z podstawki :) A że nie gramy wariantu epickiego, tylko całe kampanie - trochę to potrwa :D

Jestem pewien, że w kolejnych dodatkach pojawi się spora kampania w stylu tej z podstawki - zresztą znając FFG to pewnie niedługo wypuści jakąś tajemniczą zajawkę.
 
     
Vvard
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Lut, 2013   

A czy wiadomo coś o dacie premiery tegoż dodatku w pl??
 
     
klawisz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   data premiery

No trochę długo czekamy na szczegóły kiedy wyjdzie dodatek, mam więc tylko nadzieję że tłumaczenia będą dobrej jakości i nie będzie trzeba sięgać po angielską wersję żeby wyjaśnić wątpliwości. Szczerze mówiąc kupiłem podstawkę po polsku tylko dlatego żeby galakcie opłaciło się wydawać te gry i utrzymywać np to forum ale czas oczekiwania i jakość czasami pozostawia wiele do życzenia...
 
     
Libero
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lut, 2013   

No czas oczekiwania to jest masakra. Zwłaszcza, że nie chodzi o stworzenie gry od podstaw, a o samo tłumaczenie! Cała produkcja odbywa się pewnie za granicą (jak zgaduję), a galakta produkuje jedynie literki w postaci cyfrowej.
 
     
Tarkun
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lut, 2013   

Libero napisał/a:
No czas oczekiwania to jest masakra. Zwłaszcza, że nie chodzi o stworzenie gry od podstaw, a o samo tłumaczenie! Cała produkcja odbywa się pewnie za granicą (jak zgaduję), a galakta produkuje jedynie literki w postaci cyfrowej.


Czasu oczekiwania chyba nie serwuje nam sama Galakta, lecz prawdopodobnie FFG (chociaż mogę się mylić). Przeglądając BGG można zauważyć, że niemiecka wersja wyjdzie dopiero w kwietniu, a hiszpańska również jeszcze się nie pojawiła. Kto jak kto, ale Niemiaszki raczej się nie opierdzielają z tłumaczeniem , więc winę prawdopodobnie trzeba zwalić na późny termin druku międzynarodowego. Sam fakt, iż jesteśmy po Niemcach i Hiszpanach jedynym krajem, gdzie tłumaczony jest ten dodatek, napawa mnie swoistą dumą i napełnia nowymi pokładami cierpliwości :)

To wszystko oczywiście może być prawdą, pod warunkiem, że na BGG są aktualne dane.
 
     
Vvard
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lut, 2013   

A ja poczekam i kupie. Jak słusznie zauważyliście możliwość posiadania tejże gry w pl jest (jak dla mnie) mega prestiżem. I za to ze swojej strony jestem wdzięczny takim wydawnictwom jak Galakta. Jeżeli chodzi o jakość tłumaczenia to jak dla mnie jest wszystko OK ( może mam mniejsze wymagania niż inni :razz: ) Pozdrawiam oczekujących :mrgreen:
 
     
rep02
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lut, 2013   

Ja również z wielką niecierpliwością czekam na tenże dodatek. Mimo to, najmocniej ciekawi mnie jednak czy Galakta będzie planowała wydanie kolejnego dodatku który już został zapowiedziany przez FFG. Moim zdaniem (i prawdopodobnie nie tylko moim) Labyrinth of Ruin zapowiada się jeszcze lepiej niż Lair of the Wyrm :mrgreen: :mrgreen:
 
     
Vvard
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Lut, 2013   

Dla mnie to, że Labyrinth of Ruin wyjdzie w pl jest niemal pewne. Bo nie może być inaczej!! A tym czasem zadowolimy się Legowiskiem. :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13