galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prosty sposób na przechowywanie kart
Autor Wiadomość
piotrest
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Gru, 2012   

Dlatego wydawało mi się, że solo bo karty są dość mocno "wymieszane" i byłoby trudniej wyszukiwać karty do gry kilkuosobowej. Chyba, że gracie w większości przypadków wymieszanymi sferami np. ty krasnoludami a kolega rohanem i do swoich talii "podbieracie" sobie karty ze sfer (macie obaj np. karty ducha) :grin:
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Gru, 2012   

nie ma aż tak dużo kart aby na tych samych cechach stworzyć 2 DOBRE talie. Na krasnoludach jeszcze mogłoby przejść dzięki zdolności Daina, no ale to bez sensu ;]
 
     
piotrest
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Gru, 2012   

Chodziło mi raczej o to, że ty grasz mieszanką sfer z cechą krasnolud a kolega mieszanką sfer np. z cechą rohan. Ofkorz, że bez sensu jest na razie budowanie 2 talii opartych o jedną cechę :smile:
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Gru, 2012   

Ahhh. Tak właśnie gramy :P Co więcej najczęściej 3 strefowe a 4 też się zdarzają. W takich przypadkach tylko trzeba pamiętać, że bez tanich kart nie pociągniesz. Albo bez jakiejś konkretnej taktyki dzięki której możesz pozyskiwać surowce. Ale jak każdy wie niedługo będzie boost do talii monosferowych czyli jest szansa, że się to zmieni ;]
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

Czy ktoś z was wkłada karty do klaseru(segregatora)? Bo jakoś nie mogę przeboleć układania kart wydarzeń. Za każdym razem muszę czytać każdą kartę by po działaniu je jakoś ułożyć sensownie. Macie jakiś lepszy pomysł? Mowa oczywiście o kartach wydarzeń które nie tyczą się konkretnych ras itd.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

Berestaszek napisał/a:
Czy ktoś z was wkłada karty do klaseru(segregatora)? Bo jakoś nie mogę przeboleć układania kart wydarzeń. Za każdym razem muszę czytać każdą kartę by po działaniu je jakoś ułożyć sensownie. Macie jakiś lepszy pomysł? Mowa oczywiście o kartach wydarzeń które nie tyczą się konkretnych ras itd.

Ja trzymam karty w segregatorze i układane są kolorami. Najpierw Bohaterowie, potem Sprzymierzeńcy, później Dodatki, a w końcu Wydarzenia. Staram się układać przy okazji rasami, ale tylko przy okazji :grin:
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

a jakoś konkretnie te wydarzenia segregujesz? bo ja nie mam żadnego pomysłu jak je posegregować bardziej niż kolory/koszt/cecha
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Sty, 2013   

Berestaszek napisał/a:
a jakoś konkretnie te wydarzenia segregujesz? bo ja nie mam żadnego pomysłu jak je posegregować bardziej niż kolory/koszt/cecha

Nie, bo nie ma ich aż tak dużo, żeby stosować jakieś dodatkowe klucze. Generalnie i tak po ułożeniu i zagraniu z kumplem kilku lub nastu gier, cała pierwotna idea idzie sie czochrać :P
 
     
piotrest
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Sty, 2013   

Właśnie powkładałem swoje karty do LOTRa do segregatora. Zobaczymy na jak długo :mrgreen: Poukładałem tak jak karty do Inwazji, chyba podobnie jak Kulgan:

1) wg sfer
2) sprzymierzeńcy wg kosztu
3) dodatki wg kosztu
4) wydarzenia wg kosztu
5) neutrale: sprzymierzeńcy, dodatki, wydarzenia

Karty Wyprawy i Karty Spotkań pozostały w koszulkach umieszczone w odpowiadających im dodatkach przygodowych (tak, wciąż je mam i nie wyrzucam - leżą w podstawce). To samo z podstawką (każdy symbol przygody w oddzielnym woreczku strunowym) i dużymi dodatkami. Nie wiem czy się sprawdzi, ale przynajmniej wiem gdzie co mam :shock:

Wcześniej spróbowałem pomysłu z ułożeniem wg cech, sprzymierzeńcy, dodatki i wydarzenia bez podziału na sfery, ale jakoś tak mi nie pasiło. Owszem do klimatycznej gry jednorasowej jak najbardziej. Ale jak dla mnie za dużo szukania przy składaniu talii mono bądź prawie mono. pozdr
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Sty, 2013   

Jakiś czas temu kupiłem sobie kolekcjonerski dodatek do Legendy Pięciu Kręgów: The Shadows Embrace. Spore pudełko ma wbudowane przegródki tworzące trzy rzędy, w które można wkładać karty razem z koszulkami i tam trzymam wszystkie Przygody, talie, znaczniki itp. Do tego druknąłem sobie "znaczki" przygód wraz z nazwami i włożyłem tak, że wystają ponad karty, więc od razu "po znaczku" widzę, jaki symbol mają dane karty Przygody. Porządnie to wygląda i łatwo znaleźć poszukiwane części Przygód :grin:

Brakuje mi tylko "symboli" Przygód z Cyklu Mrocznej Puszczy.
 
     
himramir
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Sty, 2013   

Poniżej moje pudełko. Przygody separuję robiąc zakładki z opakowań :)




 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Lut, 2013   

Z talią przeciwności zrobiłem podobnie jak Kulgan, natomiast karty graczy wkładam do pudełek Ultra Pro o kolorach odpowiednich dla sfer: niebieski, zielony, czerwony i różowy. Każda sfera ma 3 pudełka z podziałem na wydarzenia, dodatki i sprzymierzeńców. Karty bohaterów są w brązowym pudełku, a karty neutralne w czarnym. Porządek jest w miarę znośny.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Lut, 2013   

U mnie bardzo nieelegancko. Karty graczy w pudełkach po specjalnych figurkach z kolekcji Marvel, przeciwność w pudle od podstawki, tam jest porządek bo kupiłem używkę i były zrobione przegródki z płyt hdf, ale w miarę rozrastania się gry musiałem wywalić talie gracza, a niebawem już mi nie wejdą wszystkie talie przeciwności. Czekam na dedykowane deckbox`y bo FFG coś się odgraża, że takowe wypuści.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Lut, 2013   

A ja zastosowałem inspirowany tym tematem patent Himramira z tymi spinaczami. Elegancka sprawa, szerokość slotów na karty jest przez to edytowalna, przybędzie mi kart to poprostu, odepne, przypne nieco dalej i już sie mieszczą. Najlepszy patent jaki zaobserowałem przegladając nie tylko to forum ale i BGG.

Tylko teraz walcze z zakładkami - żeby było już tak mega. Ale smutne mi jakieś wychodzą, biednie wyglądają. Pokombinuje jeszcze- może w końcu coś wypoce. Nie każdy jest mistrzem PS :D
 
     
gregvip
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Lut, 2013   Storage Sollution czuli jak to wszystko zapakować

Witam.
Zastanawiam się jak przechowujecie swoje karty. Ja osobiście mam jeszcze nie tak dużo ale już widzę, że może to być problem, szczególnie kiedy włoży się je w koszulki FFG które s ą stosunkowo grube (właśnie takie stosuje).
Na chwilę obecną Zestaw Podstawaowy 1 duży dodatek i 8 małych udało mi się zapakować w coś takiego
Pudełko jak widać oryginalne w środku szkielet z 2mm płyty HIPS sklejonej klejem modelarskim Tamiya. Przekładki znalezione na BGG.


A to małe pudełko nazywam QGS czyli Quick Game System. Wymyśliłem sobie coś takiego bo nie chciało mi się co dziennie zdejmować tego wielkiego i coraz cięższego pudła z szafy (przy okazji obcierając go coraz bardziej). W pudełeczku (ze sklepu z AGD) mieści się talia gracza (+-50) talia przeciwności, karty przygody, wszystkie żetony i 1 kręciołek. Dzięki takiemu rozwiązaniu aktualnie grana przygoda jest zawsze pod ręką nie zajmuje wiele miejsca ok 18,5x9cm i może sobie śmiało leżeć na biurku, można ją nawet zabrać ze sobą w plener.


Na moje oko wejdą jeszcze spokojnie 2 duże dodatki i 4 małych ale co dalej zostanie jeszcze co najmniej 1 duży i 6 małych a potem pewnie jeszcze więcej i trzeba się będzie na jakąś walizkę aluminiową przestawić.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 13