galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Chciałbym, żeby gra... - nasz koncert życzeń
Autor Wiadomość
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

JollyRoger1916 napisał/a:
Na szczęście wraz z rozwojem gry jest na tym polu coraz lepiej i może za cykl lub dwa, powiem, że dla mnie ideał, bo mogę sobie poprzechodzić od początku dokładnie takimi drużynami jakie sobie wymarzę.
No widzisz, każdy marzy o czymś innym i twórcy choćby chcieli, nie spełnią tych wszystkich próśb, bo jest to po prostu niewykonalne. Dla mnie żadna gra nie będzie posiadała w 100% klimatu Tolkiena, dlatego zgadzam się na pewne kompromisy i przymykam oko na jakieś tam nadużycia, bo czerpię z rozgrywki wiele przyjemności i na tym się skupiam. Dobrze się gra i tyle, póki mnie coś ewidentnie nie zdenerwuje, to będę kupował dodatki jak leci, po kolei. Gdy zauważę że pomysły się kończą to wtedy się zastanowię co dalej. Na dzień dzisiejszy chciałbym żeby FFG wydało paczkę brakujących kart z podstawki, ale wiem że to nie nastąpi - niemniej jest to takim moim małym marzeniem :)
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

crabtree napisał/a:
JollyRoger1916 napisał/a:
Na szczęście wraz z rozwojem gry jest na tym polu coraz lepiej i może za cykl lub dwa, powiem, że dla mnie ideał, bo mogę sobie poprzechodzić od początku dokładnie takimi drużynami jakie sobie wymarzę.
No widzisz, każdy marzy o czymś innym i twórcy choćby chcieli, nie spełnią tych wszystkich próśb, bo jest to po prostu niewykonalne. Dla mnie żadna gra nie będzie posiadała w 100% klimatu Tolkiena, dlatego zgadzam się na pewne kompromisy i przymykam oko na jakieś tam nadużycia, bo czerpię z rozgrywki wiele przyjemności i na tym się skupiam. Dobrze się gra i tyle, póki mnie coś ewidentnie nie zdenerwuje, to będę kupował dodatki jak leci, po kolei. Gdy zauważę że pomysły się kończą to wtedy się zastanowię co dalej. Na dzień dzisiejszy chciałbym żeby FFG wydało paczkę brakujących kart z podstawki, ale wiem że to nie nastąpi - niemniej jest to takim moim małym marzeniem :)


Wojna o Pierścień i Włdaca Pierścieni R. Knizi to klimat 100% Tolkien. Tyle, że zdecydowanie wolę WP:LCG :)

Gra się rozwija naprawdę fajnie. Chodzi o to, że FFG zrypało początek. Klimatu w CS i CMP nie było, bo komuś się zamarzyły turnieje, a tu wiadomo nikt nie będzie składał pod klimat tylko maxował efektywność talii. Drugim bezsensem jest punktacja, zwłaszcza nowy sposób, bo w jaki sposób by nie liczyć, przejście scenariusza samą taktyką potrwa, a duchem + przywództwem można się po prostu przebiec. Liczenie tur tutaj jest na niekorzyść graczy, którzy chcą się "pobawić" scenariuszem, a nie uprawiać sprint po Śródziemiu. Na szczęście ktoś odpowiedzialny za rozwój gry wyciągnął odpowiednie wnioski i gra dostarcza nam coraz więcej frajdy tam, gdzie powinna, a liczenie punktów po prostu sobie darowałem. Z całego zamieszania i robienia na siłę z tej gry czegoś czym nie jest i nie powinna być FFG wyszło summa summarum obronną ręką, ale jednak część graczy zrezygnowała w początkowym okresie rozwoju gry, a innych w tym mnie do tej pory razi kilka spraw.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

JollyRoger1916 napisał/a:
Rozumiem też, że większość graczy jest absolutnie nie wymagająca jeśli chodzi o klimat, wystarczy im pierścionek na okładce i już są wniebowzięci, niestety ja jestem pod tym względem wymagający i będę na to psioczył póki FFG tego nie naprawi :)

To nie jest tak, że większość robi maślane oczka do Jedynego. Ty chciałbyś grać w poprzek idei gry. Obojętnie w jaką grę byś nie zagrał, miałbyś pod górkę. W Magicu ciężko było składać dobrze działające talie na konkretnych rasach. Albo więc miało się mega działające decki, albo klimatyczne (mogły działać - tak jak Elfy lub Gobliny - ale mogły również kompletnie nie dawać sobie rady). Tu jest podobnie. Talia na Legolasie / Aragornie (P) i Bliźniakach bardzo dobrze daje sobie radę, ale Legolas nie jest z Rivendell a Aragorn nie jest Elfem. Nie ma 3 Bohaterów Krasnoludów z Taktyki, ale relatywnie i tak Taktyka ma więcej Bohaterów niż Wiedza i Duch. Dlatego Twoje marzenie jest rozłożone na daleką przyszłość, ale mam nadzieję, że obaj się doczekamy wielości kart, które będą nam robiły klimat na wielu poziomach oczekiwań :grin:
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

Na Legolasa można przymknąć oko. Powiem więcej i krasnoludy oprócz Gmiliego tu widzę. Tyle, że nie w tym rzecz, mi chodzi o to, że fajnie byłoby mieć do wyboru tylu bohaterów z Rivendell, czy Gondoru, ilu mamy dajmy na to krasnoludów (i to nie dublujących się). Wyraziłem nadzieję, że się doczekam :) Aragorn + braciaki 32 zagrożenia - przy takiej liczbie pasuję :) Mylisz się, ze każda gra mi będzie w ten sposób przeszkadzać. Mam wywałkę na świat magica i jakbym grał to elfy mogłyby sobie hasać z trollami jak dla mnie :) Ogólnie, rozumiem licencja i te sprawy, ale jakby WP:LCG nie był obciążony bagażem pozostawionym przez Tolkiena, a dział się w dowolnym świecie fantasy to byłbym wniebowzięty, bo bym się nie irytował przy składaniu drużyny, tylko grał na efektywność. Są licencje i licencje. Jakby to była gra postapo w świecie Mad Max`a, czy Fallout`a to można właściwie wrzucać tam wszystko, jednak jest ona osadzona w Śródziemu, krainie posiadającą własną historię, itd. i można było bardziej postarać się o klimat już od początku gry. Jeśli chodzi o Śródziemie jestem czepialski, bo irytuje mnie, ze od premiery filmów ludzie robią sobie z tego piaskownicę, PJ`owi zostało wybaczone bardzo wiele (nie mam pojęcia czemu) i oczekiwania ludzi względem zgodności z oryginałem znacznie się obniżyły a przecież jest to piękny kompletny świat i nic tu na siłę nie trzeba wrzucać. Można zrobić fajne dodatkowe uzupełnienie Książek Tolkiena dodając nowe postaci i wątki, a nie wywracając świata do góry nogami i tutaj popisali się twórcy 2 gier video, o których pisałem już w tym temacie, czyli WP: III Era i WP: Wojna na Północy.

Gram w WP:LCG jak najęty, sprawia mi to radość, ale niestety nie mogę z czystym sumieniem powiedzieć o tej grze, że jest idealna, doskonała, czy wybitna. Oczywiście gra idzie w dobrym kierunku, żeby w pełni zadowolić nawet takiego malkontenta jak ja.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

JollyRoger1916 napisał/a:
Gram w WP:LCG jak najęty, sprawia mi to radość, ale niestety nie mogę z czystym sumieniem powiedzieć o tej grze, że jest idealna, doskonała, czy wybitna. Oczywiście gra idzie w dobrym kierunku, żeby w pełni zadowolić nawet takiego malkontenta jak ja.

Nie ma takiej gry karcianej, o której można byłoby napisać, że jest idealna, doskonała czy wybitna. Grałem w wiele karcianek, jeszcze więcej mam w kolekcji i żadna nie spełniła moich oczekiwań w dłuższym okresie czasu. Ale zazwyczaj jest tak, że gra zachwyca na początku a z czasem jest gorzej. Tu, jak sam piszesz, jest odwrotnie - z każdym dodatkiem jest lepiej. I niech tak będzie dalej :grin:
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

JollyRoger1916 napisał/a:
...Jeśli chodzi o Śródziemie jestem czepialski, bo irytuje mnie, ze od premiery filmów ludzie robią sobie z tego piaskownicę, PJ`owi zostało wybaczone bardzo wiele (nie mam pojęcia czemu) i oczekiwania ludzi względem zgodności z oryginałem znacznie się obniżyły a przecież jest to piękny kompletny świat i nic tu na siłę nie trzeba wrzucać. Można zrobić fajne dodatkowe uzupełnienie Książek Tolkiena dodając nowe postaci i wątki, a nie wywracając świata do góry nogami...



Święte słowa :D
 
     
chelcho
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

Gra jest kompromisem na jaki poszli projektanci pomiędzy klimatem, a grywalnością i wg mnie całkiem nieźle im to wyszło. Prawdę mówiąc CMP nie trafił w moje gusta i miałem pewne obawy o dalszy rozwój gry - na szczęście Dwarrowdelf okazał się dużo ciekawszy. Obecnie przygody ze Spadkobierców oceniam jako najlepsze w całej grze i chciałbym aby projektanci szli dalej w tą stronę: cała masa kombinowania i ciężkie wybory.
Przyznam, że deku na Gondorczykach jeszcze nie złożyłem, ale wkrótce chyba dam im szanse.
To czego bym sobie jeszcze życzył to, aby nie pojawiały się szkaradki typu Orczy Motłoch czy Spustoszenie Mordoru (czy jakoś tak) lub trolle z Hobbita.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

No to nieźle. Skoro tak wszyscy jedziecie na CMP a następne maja być takie fajne to bardzo dla mnie zacna wiadomość. Ponieważ mi sie przygody z CMP bardzo podobają, więc jeżeli doczekam się kolejnych cyklów to będę wychodzi na to wniebowzięty :D
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

CMP jako przygody nie jest jakiś tam wybitnie zły, ale już Dwarrowdelf jest jakby bardziej spójny fabularnie, pewnie przez to, że dzieje się na mniejszym obszarze i z tego co widzę czeka to także kolejny cykl pod Spadkobierców i mam nadzieję następne.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

zvish napisał/a:
No to nieźle. Skoro tak wszyscy jedziecie na CMP
Mi CMP się podoba i większości zarzutów nie rozumiem. Osią fabuły jest polowanie na Golluma, do tego pojawiają się questy dodatkowe jak starcie z Trollami czy Rhosobel. Przygody są zróżnicowane, a jedyny mój zarzut jest taki że gra się zbyt łatwo, mając do dyspozycji wszystkie dodatki.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

Dlatego jak dojdzie tenwariant koszmarnego druku na życzenie będziesz mógł sobie dodać tamte karty do rych talii jakich uzywasz w przygodach CMP i się zrobi trudniej - byc może.
Przykladowo w Powrocie do Mrocznej Puszczy używamy talii Pająki Mrocznej Puszczy, może jak dodamy do tej przygody karty boostujące Pajaki z MP z tego druku, to przygoda zrobi się ciekawsza, jak nie tylko będą Obrzydluchy, trolle górskie ale jeszcze podrasowany Spawn od Ung. :D
Dla mnie te przygody jeszcze nie takie łatwe, mam tylko ZP i CMP i owszem latwieją te przygody, ale takie Powrót czy Rhosgobel nadal sprawia nam wiele trudności - wiadomo wszystko zależy jak sie talie poukładaja, ale zdaża nam się jeszcze nieźle w tych przygodach dostać baty. Wiem że jak uzbieram wszystko to pewnie zrobi sie łatwiej, wówczas na ratunek przyjdzie ten dodatek.

Jak że się niezmiernie z niego cieszę :d nie mogę przestać o nim mówić w tym temacie :P
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

crabtree napisał/a:
zvish napisał/a:
No to nieźle. Skoro tak wszyscy jedziecie na CMP
Mi CMP się podoba i większości zarzutów nie rozumiem. Osią fabuły jest polowanie na Golluma, do tego pojawiają się questy dodatkowe jak starcie z Trollami czy Rhosobel. Przygody są zróżnicowane, a jedyny mój zarzut jest taki że gra się zbyt łatwo, mając do dyspozycji wszystkie dodatki.


Zbyt łatwo jak zbyt łatwo. Ogólnie tak, ale w przypadku Podróży do Rhosgobel oraz Powrotu do Mrocznej Puszczy twórcy nadrobili brak pomysłu kartami na wybicie graczy.

Cykl Dwarrodelf jest o niebo lepszy pod tym względem, jak jak pisał JollyRoger1916

Ale chyba odeszliśmy od tematu wątku...
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2013   

balint napisał/a:


Zbyt łatwo jak zbyt łatwo. Ogólnie tak, ale w przypadku Podróży do Rhosgobel oraz Powrotu do Mrocznej Puszczy twórcy nadrobili brak pomysłu kartami na wybicie graczy.

Cykl Dwarrodelf jest o niebo lepszy pod tym względem, jak jak pisał JollyRoger1916

Ale chyba odeszliśmy od tematu wątku...


Co racja to racja, tez odnosze takie wrażenie, taka mała rzeźnia sie robi i leczeń nie starcza :d
Ale mi sie podoba :d
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2013   

Wspomniałem wcześniej o czymś takim jak heroldowie do Wladcy.
Postanowiełem dla przykładu zrobić na prędce coś takiego.
byc może nie kipi to oryginalnymi pomysłami tylko skopiowanymi i zwarstwionymi pomyslami jakie mozna znaleść w całym Władcy, ale dla przykładu chciałem cos takiego zrobić. Jeżeli eśta zainteresowane to zapraszam do tego tematu:

http://www.forum.galakta....p?p=84352#84352
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2013   

balint napisał/a:
crabtree napisał/a:
zvish napisał/a:
No to nieźle. Skoro tak wszyscy jedziecie na CMP
Mi CMP się podoba i większości zarzutów nie rozumiem. Osią fabuły jest polowanie na Golluma, do tego pojawiają się questy dodatkowe jak starcie z Trollami czy Rhosobel. Przygody są zróżnicowane, a jedyny mój zarzut jest taki że gra się zbyt łatwo, mając do dyspozycji wszystkie dodatki.


Zbyt łatwo jak zbyt łatwo. Ogólnie tak, ale w przypadku Podróży do Rhosgobel oraz Powrotu do Mrocznej Puszczy twórcy nadrobili brak pomysłu kartami na wybicie graczy.
W grze 2 osobowej bardzo ciężko przegrać te przygody. W obu gram mono Wiedzą w składzie: Elrond, Bifur i Denethor, a siora miksem Ducha i Przywództwa. Natomiast solo nie próbowałem ale może być ciężko.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13