galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[SN] Cień nad Pelargirem
Autor Wiadomość
balint
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Lut, 2013   

crabtree napisał/a:
Dziś udało się przejść ten scenariusz za pierwszą próbą. Oczywiście podstawą jest upuszczenie zwoju i podjęcie go w odpowiednim momencie. Przygoda jest bardzo fajną bijatyką, na dwóch graczy jest bardzo dynamicznie! Prawie godzinę nam zeszło! :)


Prawda? Nareszcie posłuchałeś zamieszczonych wyżej porad :)
 
     
chelcho
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Lut, 2013   

Moja standardowa talia Aragorn, Theodred i Eowyna nie dała rady przejść tej misji, a próbowałem chyba z 20 razy. Eowyna praktycznie nic nie daje w tej misji.
Spróbowałem elfami Elrond, Glorfindel, Legolas i gra się zupełnie inaczej - zazwyczaj przechodzę. Najwredniejsze są Straty Poboczne czy jakoś tak, bo w jednej turze potrafią dać masę PZ (mój rekord to 8 ).
Najlepsze miałem rozpoczęcie: 3 wrogów i Ulice Miasta (obszar z mroczną falą) - masakra 9 PZ.
Elfami nawet jak wyskoczy 2 wrogów na stracie dałem radę przejść z niezłym dojściem.

Nie doczytałem z tym zwojem i Ryba działała do końca - chyba sobie trochę utrudniłem :)

Ogólnie bardzo fajna przygoda. nowe sposoby przechodzenia misji (Bitwa, Oblężenie) zmieniają diametralnie rozgrywkę i pewne talie po protu nie działają
 
     
EstEst
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Lut, 2013   

Dziś debiut tej przygody na dwóch graczy. Współgraczowi strasznie podobały się rozmaite kontry w sferze ducha i nie mógł się przekonać, by nie grać tą sferą, więc pierwsze dwie gry zbieraliśmy ostry łomot, bo brakowało siły ataku do wypraw.

Ja grałem moją zmodyfikowaną talią ,,Ekonomia...'' - ostatecznie w wersji ,,Ekonomia Gondoru'' (patrz temat: http://www.forum.galakta....3970&start=30). Po eksperymentach z innymi bohaterami wiedzy, Beravora została, podobnie Theodred, ale Gloina zastąpił Boromir i w związku z tym większość sprzymierzeńców wyleciała by zrobić miejsce dla Gondorczyków (liczę na więcej i lepszych sprzymierzeńców w dalszych dodatkach, bo gra na Gondorze mi pasuje). Wychodzący w połowie gry darmowi Opiekunowie Cytadeli dali mi naprawdę dużo satysfakcji (choć bardzo przydatni się nie okazali)

Za trzecim razem kolega wziął monotalię taktyczną (Beregond/Legolas/Thalin) i poszło ładnie. Co prawda skończyliśmy na poziomie zagrożenia 45/47, ale talia przeciwności nas nie rozpieszczała (w pierwszej turze cień powodujący odrzucenie wszystkich kart, potem Miejscowe Kłopoty na Boromirze i Beregondzie i niezbyt miłe efekty Skutków Ubocznych, windujące nam zagrożenie i ogólnie długotrwałe oczekiwanie na Gandalfa).

Aha, mieliśmy do dyspozycji tylko podstawkę, 2 pierwsze zestawy z CMP i Spadkobierców, więc nie jest tak, że trzeba jakieś super wyrafinowane talie do tego scenariusza robić ;)
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Lut, 2013   

Bo ten scenariusz jest dość prosty, jeśli tylko zgubi się szybko zwój. Ja tutaj nie mam jakoś specjalnie przygotowanej talii, gram po prostu taktyką, dbam o powodzenie wyprawy, a siora stara się kasować podstępy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13