galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[R: Saga] Hobbit: Górą i Dołem
Autor Wiadomość
stforek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Gru, 2012   

Po wyjściu z kina od razu złożyłem dwie talie Krasnoludów i przeszedłem 3 scenariusze z Hobbita. Dwa razy poległem na zagadkach :evil:

Polecam takie połączenie, scenariusze dosyć wiernie naśladują akcję filmu, i na odwrót, oglądając film kojarzyłem dużo motywów z karcianki.

Co do tragicznej ponoć grafiki dodatku, to pozwolę się nie zgodzić. Myślę że bardziej oddaje bajkowy klimat książki. Nie wszystkim musi podejść.

A grałem takimi taliami:

Deck 1

Heroes

• Bifur Khazad-dűm 2
• Thorin Oakenshield The Hobbit - Over Hill and Under Hill 2
• Dáin Ironfoot Return to Mirkwood 116

Deck

20

3x Erebor Hammersmith (Core Set 59)
2x Miner of the Iron Hills (Core Set 61)
3x Erebor Record Keeper (Khazad-dűm 11)
2x • Bombur (Road to Rivendell 35)
2x Longbeard Elder (Foundations of Stone 102)
2x • Dori (The Hobbit - Over Hill and Under Hill 9)
2x • Fili (The Hobbit - Over Hill and Under Hill 6)
1x • Kili (The Hobbit - Over Hill and Under Hill 7)
2x • Gandalf (Core Set 73)
1x • Gandalf (The Hobbit - Over Hill and Under Hill 10)

15

3x • Steward of Gondor (Core Set 26)
3x • Narvi's Belt (Khazad-dűm 3)
2x • Legacy of Durin (The Watcher in the Water 61)
2x • Hardy Leadership (Shadow and Flame 130)
3x Cram (The Hobbit - Over Hill and Under Hill 11)
2x • Thror's Map (The Hobbit - Over Hill and Under Hill 13)

16

3x Sneak Attack (Core Set 23)
2x Radagast's Cunning (Core Set 65)
2x Lure of Moria (Road to Rivendell 30)
3x Daeron's Runes (Foundations of Stone 108)
2x We Are Not Idle (Shadow and Flame 129)
2x Durin's Song (Khazad-dűm 4)
2x Secret Paths (Core Set 66)

Total 51

Deck 2

Heroes

• Thalin Core Set 6
• Gimli Core Set 4
• Nori The Hobbit - Over Hill and Under Hill 3

Deck

18

1x • Gandalf (Core Set 73)
2x • Gandalf (The Hobbit - Over Hill and Under Hill 10)
3x Veteran Axehand (Core Set 28)
2x Veteran of Nanduhirion (Khazad-dűm 6)
3x Zigil Miner (Khazad-dűm 9)
2x • Bofur (The Redhorn Gate 6)
2x • Bofur (The Hobbit - Over Hill and Under Hill 8)
3x Erebor Battle Master (The Long Dark 79)

13

2x Dwarven Axe (Core Set 41)
2x Unexpected Courage (Core Set 57)
3x Ancient Mathom (A Journey to Rhosgobel 56)
3x Song of Travel (The Hills of Emyn Muil 81)
3x Dwarrowdelf Axe (Khazad-dűm 7)

20

3x Feint (Core Set 34)
2x Quick Strike (Core Set 35)
2x The Galadhrim's Greeting (Core Set 46)
3x A Test of Will (Core Set 50)
2x Dwarven Tomb (Core Set 53)
3x Khazâd! Khazâd! (Khazad-dűm 8)
3x Foe-hammer (The Hobbit - Over Hill and Under Hill 15)
2x Goblin-cleaver (The Hobbit - Over Hill and Under Hill 16)

Total 51

EDIT: jednak Bifur zamiast Oriego.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Sty, 2013   

Dodatek kupiony, ale jeszcze nie rozpakowany. W sumie miałem go nie kupować, ale gdy się dowiedziałem że jest w nim Beorn to nie wahałem się ani chwili! Z tego co się zdążyłem zorientować po wpisach użytkowników, nowe przygody są dość wymagające. I jeśli to prawda to ja już zacieram ręce!
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Sty, 2013   

Pierwsze dwie przygody zaliczone! Niestety nie udało się splądrować Jaskini Trolli i skarby na razie nie wpadły nam w ręce. Drugi scenariusz zaliczyliśmy za drugim podejściem. Podobają mi się te przygody, poziom trudności jest dużo niższy niż w SN, ale scenariusze sprawiają wrażenie mniej losowych. Gracze mają większą kontrolę nad tym co się dzieje. Musimy poprawić przygodę z Trollami bo trzeba sprawdzić skarby w działaniu :D
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Sty, 2013   

crabtree napisał/a:
Musimy poprawić przygodę z Trollami bo trzeba sprawdzić skarby w działaniu :D

Wczoraj z kumplem przeszliśmy jeszcze raz wszystkie przygody z Hobbita - zaczynając od tego, że musimy zdobyć Skarby i tak właśnie zagraliśmy, by następnie z nich skorzystać. I muszę przyznać, że działają miło - +2 do ataku dla dwóch Bohaterów z bonusem żetonu lub karty za ubitego Orka oraz dodatkowe słoneczko dla Bilba - fajna sprawa :) A 0 kosztu i dobranie po Skarbie na początku drugiej Przygody pozwala cieszyć się ich działaniem od początku :mrgreen:
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Sty, 2013   

Dlatego w najbliższy weekend będziemy poprawiać tę przygodę! Takim skarbom nie wolno odpuścić.
Czy ktoś pamięta jak nazywają się poszczególne przygody w Hobbicie?
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Sty, 2013   

"Ponad gór zamglony szczyt", "Lećmy póki wstanie świt", "By jaskiniom lochom grotom" o ile dobrze pamiętam :wink:
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Sty, 2013   

Pieśń krasnoludów u Bilba II

Ponad gór omglony szczyt
Lećmy, zanim wstanie świt,
By jaskiniom, lochom, grotom
Czarodziejskie wydrzeć złoto!

Dopiero na filmie dotarł do mnie ten przekaz :mrgreen:
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Sty, 2013   

Kurdę ciągle nie możemy się dobrać do skarbów w przygodzie z Trollami! A to klucz do jaskini wyjdzie w złym momencie (gdy Trolli nie ma w grze), a to za dużo osób wpadnie do worków i przygoda się komplikuje. Najważniejsze to ubić Trolla z cechą zabraniającą atakować Trolli więcej niż jedną postacią. Jak to się wykona to później jest już znacznie łatwiej.
 
     
stforek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Sty, 2013   

Trzeba kombinować z Obozem Trolli (chyba tak to się nazywa?), żeby Bilbo mógł uwalniać z worków. I chodzić na obszary, które mu dają zasoby. I chyba coś jeszcze..


Mi się raz udało :mrgreen:
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Lut, 2013   

W końcu dobraliśmy się do skarbów! Wymagało to 21 prób ale wreszcie jest sukces. Przejście tej przygody bez plądrowania jaskini nie sprawiało nam problemów, ale wiadomo że pozostawał niedosyt. Ponieważ zawsze zagrożenie nam uniemożliwiało pełny sukces, postanowiłem zabrać na wyprawę tylko 2 bohaterów - Thalina i Beregonda. Siora miała Eowinę, Eleanorę i Glorfindela. Ten zestaw bohaterów wystrzelił za pierwszą próbą. Thalin kasował Podejrzane Wrony. Beregond blokował jednego Trolla, a Eleanora podmieniała co bardziej upierdliwe podstępy. Bardzo pomocny był Radagast. Wygraliśmy wraz z nastaniem świtu, czyli tak jak w książce :)
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Lut, 2013   

crabtree napisał/a:
W końcu dobraliśmy się do skarbów! Wymagało to 21 prób ale wreszcie jest sukces. Przejście tej przygody bez plądrowania jaskini nie sprawiało nam problemów, ale wiadomo że pozostawał niedosyt. Ponieważ zawsze zagrożenie nam uniemożliwiało pełny sukces, postanowiłem zabrać na wyprawę tylko 2 bohaterów - Thalina i Beregonda. Siora miała Eowinę, Eleanorę i Glorfindela. Ten zestaw bohaterów wystrzelił za pierwszą próbą. Thalin kasował Podejrzane Wrony. Beregond blokował jednego Trolla, a Eleanora podmieniała co bardziej upierdliwe podstępy. Bardzo pomocny był Radagast. Wygraliśmy wraz z nastaniem świtu, czyli tak jak w książce :)

Gratulacje :grin: Witaj w Klubie :mrgreen:
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Lut, 2013   

Kurczę ja grywam w Hobbita tylko bohaterami i sprzymierzeńcami, którzy byli w książce i wcale nie jest prosto, jednak uparty jestem, przerażam sam siebie, że próbuję na siłę wykręcić z tej gry to czym nie jest, zamiast cieszyć się rozgrywką ;)
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Lut, 2013   

Akurat krasnoludy, które w książce były, radzą sobie bez jakiś większych problemów (nooo, może nie licząc zagadek :P )
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Lut, 2013   

JollyRoger1916 napisał/a:
Kurczę ja grywam w Hobbita tylko bohaterami i sprzymierzeńcami, którzy byli w książce i wcale nie jest prosto, jednak uparty jestem, przerażam sam siebie, że próbuję na siłę wykręcić z tej gry to czym nie jest, zamiast cieszyć się rozgrywką ;)

Niektórzy tak mają :razz: Ale wariaci tacy jak Ty są potrzebni tej grze, żeby stanowili przeciwwagę dla takich, którzy chcą wycisnąć z gry ile się da, niekoniecznie zwracając uwagę na klimat :mrgreen:
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Lut, 2013   

Dla mnie klimat to sama rozgrywka, w zupełności mnie to zaspokaja. Nie mam żadnych oporów żeby zabierać ze sobą orły do Morii, albo krasnoludy do Gondoru (w porywach Gimli). W tej grze można zadbać o pełną zgodność z faktami, ale mi to do szczęścia nie jest potrzebne. Gdyby trzymać się rygorystycznych zasad to niektórzy bohaterowie nie powinni w ogóle brać udziału w rozgrywce, np. Elrond czy Denethor. Innym też łatwo by nie było przejść przez "sito rygoru" :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13