galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania odnośnie zasad.
Autor Wiadomość
rep02
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Sty, 2013   

Pil0miecz napisał/a:
Jak dokladnie dziala karta Slowo Cierpienia. Wg naszego Pana Podziemi kazda zadana rana "zadaje" 1 dodatkowe zmeczenie (w stosunki 1:1), wg mnie i druzyny jest to jedno dodatkowe zmeczenie na atak czyli z polskiego na nasze:
Pan Podziemi -> Pajak zadaje 5 ran + 5 zmeczenia, Ferrox zadaje 6 ran + 6 zmeczenia
Ja -> Pajak zadaje 5 ran +1 zmeczenie, Ferrox zadaje 6 ran +1 zmeczenie

Zygac mi sie chce od Descenta po dzisiejszej (jak zwykle nieudanej kampanii) i nie mam sily grzebac w internetach, takze jezeli ktos zna odpowiedz na to pytanie, prosilbym o jej udzielenie :)


FAQ napisał/a:
Q: Does “Word of Misery” cause a hero to suffer 1 fatigue for each damage
suffered?
A: No, “Word of Misery” causes a hero to suffer 1 fatigue each time he
would suffer any amount of damage. For example, if a hero suffers 3
damage, he would suffer 1 fatigue in addition to the 3 damage he suffered.


Miałeś rację.

Tu zawaliła trochę Galakta, że do tej pory nie wydała FAQ z erratą po polsku..
 
     
Kajak
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Sty, 2013   

Wracając jeszcze na chwil do problemu karty "Wsparcie".
Wydawca odpowiedział tak jednemu z graczy:

We are aware of the issues that the Reinforce card introduces (such as these instant win situations) and we are currently re-examining this card for a possible errata/FAQ update. Please watch our support page for any updates in the near future.

Czyli do chłopaków dotarło i teraz deliberują nad rozwiązaniem.
 
     
piwoslaw
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Sty, 2013   

No właśnie zastanawia mnie czy Galakta w ogóle zamierza wydać tą erratę w Naszym rodzimym języku ???
 
     
Elwood_Blues
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Sty, 2013   

Mam problem.
Bohaterski wyczyn Wdowy Tarha pozwala na wykonanie ataku który wpływa na dwa potwory.
Pytanie brzmi: Czy wzmocnienia które wydaje Wdowa po rzucie kostkami wpływają na oba potwory?
 
     
Tarkun
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Sty, 2013   

Tak, wydane wzmocnienia wpływają na oba cele.
 
     
Kajak
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Sty, 2013   

A tali ożywieniec szkielet on się porusza niezależnie od nekromanty. On ma swoje punkty akcji a mag swoje?
 
     
gosc_w_dom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Sty, 2013   

Tak.
 
     
Damet
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Sty, 2013   

Kajak napisał/a:
A tali ożywieniec szkielet on się porusza niezależnie od nekromanty. On ma swoje punkty akcji a mag swoje?


Zgodnie z instrukcja Ożywieńca aktywujesz przed lub po wykonaniu akcji bohaterem. Ma on 1 akcję „Ruchu” (szczegółowy opis znajduje się w instrukcji) oraz to co karcie.
 
     
mutineer
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Sty, 2013   

Mam parę pytań, bo rozegrałem dopiero dwa scenariusze (intro i fat goblin - OL vs 2 bohaterów):

1. Czy open group oznacza, że mogę tam wstawić smoka albo ettina, czy tu chodzi tylko o te mniejsze potworki? (na logikę to smoka powinienem móc wstawić)

2. Czy jak mogę respawnować potworka (z zachowaniem limitu grupy) to po zabiciu przez bohaterów czerwonego stwora mogę go wrzucić zamiast białego? (wydaję mi się, że tak)

3. Czy bohater musi wykonać swoje 2 akcje zanim drugi zacznie? (nie chodzi mi czy musi konkretnie 2, ale o kwestię, czy bohater A może wykonać akcję, potem bohater B, a potem drugą akcję znowu A?

4. Jaką przygodę polecacie jako trzecią? Gram z moją dziewczyną, na razie się waha co do gry, ale jest raczej na tak. Nie chcę jej zrazić jakąś miażdżącą przewagą OL, bo jak ona ze mną nie będzie grać, to nikt nie zagra (forever alone:)). Jak do tej pory wygrała dwa razy, ale z drobną pomocą:)
 
     
rep02
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Sty, 2013   

mutineer napisał/a:
Mam parę pytań, bo rozegrałem dopiero dwa scenariusze (intro i fat goblin - OL vs 2 bohaterów):

1. Czy open group oznacza, że mogę tam wstawić smoka albo ettina, czy tu chodzi tylko o te mniejsze potworki? (na logikę to smoka powinienem móc wstawić)


Na logikę, skoro na nią się powołujesz, to możesz wystawić tylko te potwory jako open group których symbole właściwości są w danej przygodzie w księdze obok nazwy scenariusza i na odwrocie kart potworów. Poza tym jest to opisane na odwrocie okładki księgi przygód.

mutineer napisał/a:
2. Czy jak mogę respawnować potworka (z zachowaniem limitu grupy) to po zabiciu przez bohaterów czerwonego stwora mogę go wrzucić zamiast białego? (wydaję mi się, że tak)


Grając na dwóch bohaterów nie ma czerwonego smoka, bo limit grupy wynosi 1 jasny. Ale jeżeli grasz w więcej osób to mozesz wystawić czerwonego potwora jeśli wcześniej zstanie zabity.

mutineer napisał/a:
3. Czy bohater musi wykonać swoje 2 akcje zanim drugi zacznie? (nie chodzi mi czy musi konkretnie 2, ale o kwestię, czy bohater A może wykonać akcję, potem bohater B, a potem drugą akcję znowu A?


Tak bohater A musi wykonać obie akcje (zakończyć swoją aktywację) zanim bohater B rozpocznie swoją aktywację.

mutineer napisał/a:
4. Jaką przygodę polecacie jako trzecią? Gram z moją dziewczyną, na razie się waha co do gry, ale jest raczej na tak. Nie chcę jej zrazić jakąś miażdżącą przewagą OL, bo jak ona ze mną nie będzie grać, to nikt nie zagra (forever alone:)). Jak do tej pory wygrała dwa razy, ale z drobną pomocą:)


Moim zdaniem ciężko powiedzieć bo to zależy od tego jacy bohaterowie są w grze. Do różnych kombinacji bohaterów odpowiednie mogą być różne scenariusze.
 
     
Damet
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Sty, 2013   

Leoric od księgi
"Każdy potwór w promieniu 3 pól od ciebie otrzymuje -1{serce} podczas wszystkich rzutów ataku (do minimum 1)."


Podobnie w przypadku zdolności Avirc'a pojawia się zwrot "podczas wszystkich rzutów ataku" - rozumiem, że chodzi o wszystkie ataki danego bohatera ?
 
     
Chrupek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Sty, 2013   

Ja to rozumiem tak, ze kazdy bohater bedacy w promieniu 3 pol od Avrica atakujac potwora moze zamienic swoje wzmocnienie na uleczenie siebie o 1 pkt? Rozumiem tez, ze moze uleczyc tylko siebie, a nie innych bohaterow?

Podobnie Syndrael pod koniec tury jesli sie nie ruszyl leczy 2pkty zmeczenia, ale tylko swoje? Nie moze zmniejszyc zmeczenia innych bohaterow? Jak to jest?
 
     
rep02
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Sty, 2013   

Damet napisał/a:
Leoric od księgi
"Każdy potwór w promieniu 3 pól od ciebie otrzymuje -1{serce} podczas wszystkich rzutów ataku (do minimum 1)."


Podobnie w przypadku zdolności Avirc'a pojawia się zwrot "podczas wszystkich rzutów ataku" - rozumiem, że chodzi o wszystkie ataki danego bohatera ?


Jeżeli chodzi o zdolności tych bohaterów to wszystko wydaje się jasne.
Kiedy jakikolwiek i jakakolwiek ilość potworów znajduje się w odległości 3 pól od Leorica, zadaje jedno mniej obrażenie niezależnie od tego czy atakuje Leorica czy innego bohatera, zawsze dostaje tą karę.

Co do Avrica to sytuacja wygląda podobnie. Jeżeli jakikolwiek bohater jest oddalony o 3 pola od Avrica to może wykorzystać jedną błyskawicę na wyleczenie jednego serca. i tak jeżeli dany bohater atakuje dwa razy w czasie swojej aktywacji może dwa razy wydac po jednej błyskawicy, żeby wyleczyć 1 serce, o ile oczywiście spełnia warunek konieczny czyli znajduje się 3 pola od Avrica.

Chrupek napisał/a:
Podobnie Syndrael pod koniec tury jesli sie nie ruszyl leczy 2pkty zmeczenia, ale tylko swoje? Nie moze zmniejszyc zmeczenia innych bohaterow? Jak to jest?

Tak, Syndrael leczy tylko i wyłącznie swoje zmęczenie. W jej zdolności nie ma nic na temat każdego bohatera oddalonego o ileś pól od niej, natomiast jest słowo "poruszyłeś" sugerujące tylko ruch Syndrael.
 
     
Yanek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Sty, 2013   

Merriod atakuje mackami dwóch bohaterów. Jeden jest we mgle (trzeba zapłacić wzmocnienie by trafić) a drugi nie. Czy w tym wypadku mgłę bierze się pod uwagę na dwa cele? A może płacę wzmocnienie i trafiam dwa cele?
 
     
rep02
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Sty, 2013   

Yanek napisał/a:
Merriod atakuje mackami dwóch bohaterów. Jeden jest we mgle (trzeba zapłacić wzmocnienie by trafić) a drugi nie. Czy w tym wypadku mgłę bierze się pod uwagę na dwa cele? A może płacę wzmocnienie i trafiam dwa cele?


Sprawa wygląda tak, że tylko złodziej używający umiejętności "Niewidoczny" jest powiedzmy we mgle. Na drugiego bohatera to nie działa. Także jako że wzmocnienia wydaje się raz i mają one wpływ na atakowane figurki, to decyzja należy do Ciebie na co je wydasz. Jeśli nie wydasz na trafienie niewidocznego złodzieja, to nie trafisz go, ale nadal trafiał będziesz drugiego bohatera i co za tym idzie możesz wydać wzmocnienia na poważniejszy atak względem tego drugiego. Jeżeli jednak decydujesz się wydać wzmocnienie na trafienie niewidocznego złodzieja, to wtedy trafiasz obu bohaterów.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 13