galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dodatki
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Wto 31 Maj, 2005   

Potrzebujesz więcej głosów. Oto i mój.
Osadnicy na 6 daja z pewnością kopa ale zebrać tyle osób to problem. A Żeglarze to kop już przy 3-4.
 
 
Nataniel
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Maj, 2005   

Jak dla mnie takze Żeglarze. Nie gralem w 5-6 osob, ale juz przy 4 Osadnicy wydaja mi sie troche za bardzo losowi -- najlepiej mi sie gra w 2-3 osoby.
 
 
Ja i reszta
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Maj, 2005   

Jeżeli nasze głosy pomogą w decyzji to i ja się dopisuję do tego "głosowania".
Żeglarze - zdecydowanie. Gram najczęściej w 3 osoby - pięciu bym z pewnościa nie znalazł, no i to co pisze Nataniel- losowość rozgrywki wzrasta wraz z liczba graczy (3 dla mnie optimum, przy 4 mało miejsca) zmniejszając satysfakcje z tego typu gry ( oczywiście mówie o sobie).
 
 
uiek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Maj, 2005   

a ja siedze cicho póki nie przetestuje obu dodatków :P
 
 
xshadow
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Maj, 2005   

ten gość na górze to byłem ja. Nie wiem dlaczego mnie wylogowalo.

Dodatków i tak nie mam szans przetestować przed polskim wydaniem. Pewnie i tak kupię oba bo gra wymiata.
 
 
tomasz
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Cze, 2005   

Ja pewnie też kupię. Wolę Żeglarzy.
No dobra, a co tak właściwie zawiera dodatek dla 5-6 osób?
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 01 Cze, 2005   

Po to powstało forum aby właśnie na takie tematy rozmawiać. Każdy głos sobie w takich sprawach cenimy sobie bo nie wydajemy gier „aby były” ale dla konkretnych odbiorców. A już szczególnie dotyczy to dodatków.

Jeśli chodzi o dodatek 5-6 to dodaje on tylko kilka pól i morza aby można było złożyć większą planszę. Dodatkowe miasta, osady i drogi dla 2 dodatkowych graczy i to tyle.
 
 
Gacek07
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Cze, 2005   

Również wolałbym najpierw Żeglarzy. Czasami jest okazja dla gry w 5 osób wieć tym rozszerzeniem też jestem zainteresowany. Pytanie tylko, ile miałoby ono kosztować ? Za Żeglarzy jestem gotowy zapłacić 50-70 zł,a za rozszerzenie do 6 graszy 30-50 zł.
 
 
Browarion
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Cze, 2005   

Gacek07 --> daj spokój z tymi cenami.
Poczytaj wątki gdzie "Galakta" pisze co i jak kosztuje, ile musi i dlaczego.
Bo za 30 zł to kupisz polską grę - ryzykując że Ci do gustu nie przypadnie.
A tu masz pewną gwarancję - choćby z BGG.

Nota bebe: polską i tak kupisz / kupię, by wesprzeć poslkich wydawców :P
 
 
Gacek07
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Cze, 2005   

Browarion>>> Poczytaj powyżej ile osób wposmina o cenach i sie nie czepiaj. Nie podałem zbyt niskich cen. Skoro podstawka kosztowałą w przedsprzedaży 85, potem 99,a teraz 120. To moim zdaniem komplet pionków dla dwóch graczy i pare heksów nie powinien kosztować więcej niż połowa podstawki czyli do 60 zł. Porównaj sobie ceny podstawki do Carcassonne i dodatków do tej gry. Zdzierstwo za te dodatki. Wiem,ze liczy się jakość,ale póki co nie umiem wyzbyć się myślenia,że cena powinna być adekwatna nie tylko do jakości,ale również ilości.
 
 
folko
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Cze, 2005   

Dodatek Zeglarze to nie kilka kart. To spora sprawa, na zachodzie kosztuje od 17E wiec tyle co najtansze jubileuszowe wydanie Settlersow.
Wydaje mi sie ze cena _tego_ dodatku moze oscylowac w okolicy 80-100 zl.
 
 
Ja i reszta
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Cze, 2005   

co tu mówić, jesteśmy żebrakami europy, dlatego koszta nas tak gryzą. w polsce gra kosztuje 1/6 minimalnego wynagrodzenia, a czy ktoś widział by na zachód od odry ktos zarabiał np. 150 E miesięcznie?
 
 
Gacek07
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Cze, 2005   

folko>>> Pisząc kilka kart miałem na myśli rozszerzenie do 5-6 graczy. Cena którą sugerujesz za Żeglarzy jest do przełknięcia.

Skoro Żeglarze aż tak zmieniają rozgrywke i rozbudowują gre to warto zainwestować.
 
 
Vasquez21
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Sie, 2005   

No właśnie... kiedy jakiś dodatek ?
 
 
MagdaW.
Gość
Wysłany: Sro 17 Sie, 2005   Podobno dopiero w przyszlym roku :-(

A w nawiazaniu po postow z pytaniami o sprzedaz informuje, ze w Wawie juz nie ma gry w zadnym Empiku!!! Prosimy o dostawe! ;-)

"Zeglarze" sa super, ale jeszcze lepsze sa "Miasta i Rycerze" ;-)

M.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13