galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gra dla 2 osób - Wybierz TY!
Autor Wiadomość
D.W.
Galakta

Wysłany: Sro 01 Cze, 2005   Gra dla 2 osób - Wybierz TY!

Założyłem nowy temat bo w poprzednim za bardzo zaczęliśmy rozmawiać o sprawach związanych z cenami gier a nie konkretną propozycją gry.

Mamy pewne sprecyzowane plany a także takie które wcale nie są przesądzone. Jednym z takich projektów jest wydanie gry na licencji firmy Kosmos z ich długiej serii gier dla 2 graczy. Nie jesteśmy tutaj do końca zdecydowani a konkretny tytuł. Jednym z których rozważamy jest właśnie Ballon Cup.

Jeśli macie jakieś inne propozycje chętnie ich wysłuchamy. Ale skupmy się na grach dla dwóch graczy firmy KOSMOS. Jak już wspominałem po to właśnie jest forum i wbrew pozorom często wypowiedzi właśnie graczy mogą coś wnieś. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego na ile to przy takiej małej grupie wypowiadających się ma znaczenie reprezentatywne ale w sumie to i nasze decyzje w jakiś sposób są oparte jedynie na przemyśleniach i doświadczeniach.

Krótko mówiąc każda wypowiedź może mieć znaczenie. Wiem, że brzmi to jak jakiś slogan ale tak naprawdę w pewien sposób jest.

folko

Wysłany: Sro 01 Cze, 2005   

Wiec zaczne ja, jesli moge :-)
Gry dla dwu graczy ze stajni Kosmos, w kolejnosci wish list ;-)
1. Lord of the Rings - The Confrontation
2. Jambo
3. Starship Catan
4. Odin's Ravens
5. Balloon Cup
6. Dracula

charlie brown

Wysłany: Sro 01 Cze, 2005   wersja angielska

czy Kosmos ma jakąś stronę w wersji angielskiej? Wersja niemiecka (www.kosmos.de) jest zrobiona bardzo przyjemnie, ale język mi nie odpowiada :)

Nataniel

Seria dla 2 graczy:
http://www.kosmos.de/kosm...=spielefuerzwei

A dokladne opisy gier:
http://www.boardgamegeek.com/ :)

Moje typy:

1. Blue Moon
2. karcianka Settlers of Catan
3. Caesar & Cleopatra
artur @ jedlinski.pl, GG #27211
- www.Gry-Planszowe.pl ----

Martie

Pod tym adresem znalazłem ciekawe zestawienie gier dwuosobowych firmy Kosmos z komentarzami. Ciężki wybór :)

Moje typy:
1. Lord of the Rings - The Confrontation - Chwytliwy temat. Wielu moich znajomych to wielbiciele Tolkiena, bez problemu dadzą się namówić na taką grę. Nieskomplikowane zasady, krótki czas rozgrywki, w sam raz dla początkujących planszówkowiczów.
2. Blue Moon - Piękna grafika (polecam zajrzeć na stronę gry: www.blue-moon-games.com) Karcianka niekolekcjonerska czyli nie trzeba wciąż kupować boosterów aby się dobrze bawić. Oprócz Troi i Wyprawy nie ma chyba na polskim rynku tego typu gry.
3. Ballon Cup - Kolejna gra do propagowania wśród "nie graczy". Jeśli ktoś nie przepada za Tolkienem, nie bawią go potyczki i bitwy (np. moja żona :) ) zapewne da się namówić na partyjkę Ballon Cup.
Ostatnio zmieniony przez Martie Czw 02 Cze, 2005, w całości zmieniany 1 raz  

flak

Blue Moon zdecydowanie!!

B
Gość

Lord of the Rings: Confrontation

szczególnie że wersja angielska jest już out of print, tak więc polska byłaby jak znalazł.

ja_n
Gość

Moje typy:

Jambo
Ballon Cup
Caesar & Cleopatra
Blitz und Donner (czyli Hera & Zeus)
LOTR - The Confrontation (na ostatnim miejscu, bo już ją mam)

Jacek

D.W.
Galakta

Ale prosimy o jakiś komentarz do swoich typów bo tak to nam naprawdę niewiele mówi.
Dlaczego akurat ta gra a nie inna. Np. że najbardziej mnie interesuje gra o tej tematyce, że wolę karcianą albo na planszy, bardziej strategiczną albo bardziej losową.

Myślę, że może się wywiązać też przy okazji ciekawa rozmowa na te tematy.

Dani

Wysłany: Czw 02 Cze, 2005   

Mój faworyt to Blue Moon, który posiada piękną (przynajmniej w większości kart) oprawę graficzną, pozatym gry karciane w Polsce trzymają się dość dobrze. Ja sam kolekcjonuję kilka karcianek, a i na tą bym się zdecydował. Jedyną wadą BM jest mała ilość kart w podstawce, no chyba, że Galakta dałaby rade wydać Polską edycje od razu z jakimś dodatkiem (jak w przypadku Drakona, czy gry na którą nie mogę się doczekać - Citadels). Druga gra, która mnie zaciekawiła to Hellas. Gra zapowiada się całkiem ciekawie, jest też ładnie wydana. Podróże morskie, zdobywanie terenów, karty Bogów. Taka mini strategia. Gra pod kilkoma względami przypomina połączenie Carcassone i SOC. Oto moje propozycje.

ja_n
Gość

No to skomentuję swoją listę:

Jambo - Bardzo wiele słyszałem ostatnio o tej grze. Moja żona wprawdzie nie lubi gier, w których trzeba czytać sporo tekstu na kartach, ale myślę, że jeśli tekst będzie po polsku i gra nie będzie miała wojennego charakteru, chętnie zagra.

Ballon Cup - uwielbiamy proste gry z szybko tłumaczonymi zasadami, w które można grać wiele razy. Pogodny nastrój, kojarzący się ze spokojnym lotem balonem i przyrodą i ładne kolory kart zachęcają dodatkowo do gry. Takich zgrabnych karcianek, które można zabrać ze sobą w każdą podróż (a podróżujemy sporo i prawie zawsze w dwie osoby) nigdy dość.

Caesar & Cleopatra - Gra o bardziej mrocznym klimacie, wywołująca skojarzenia z (moim zdaniem kiepskim) Senatorem. Jednak gra dorobiła się dobrej marki - moje zaufanie go komentarzy graczy z BGG sprawia, że tę grę chciałbym mieć.

Blitz und Donner (czyli Hera & Zeus) - W odróżnieniu od poprzednich, istotą tej gry jest walka. Jej zaletą dla mnie jest brak tematu fantasy, za to obecny temat mitologiczny. Kanon dwuosobówek Kosmosu (podobnie jak BC i C&C). Ze względu na dobre recenzje chętnie bym tę grę kupił a z drugiej strony myślę, że na polskim rynku grę w której się walczy łatwo sprzedać.

LOTR - The Confrontation (na ostatnim miejscu, bo już ją mam) - jedyna nie-karcianka na mojej liście. Świetna gra w której liczy się blef i strategia. Nośny i głośny temat, dobrze odzwierciedlony w grze.

Przy okazji wpadł mi w oko również Odin's Ravens - nie słyszałem o tej grze wcześniej, a wygląda bardzo ciekawie (z podobnych względów co Ballon Cup).

Jacek

rokter
Gość

LOTR Confrontation - bo kocham Tolkienowskie klimaty i z tego co czytalem w necie to naprawde dobra pozycja dla dwóch graczy świetnie oddajaca atmosfere "pierscieniowskich" zmagań.

Blue Moon - grafika robi wrażenie, dużo baaaaaaardzo pozytywnych opinii od znajomych, a poza tym wszystkim mam ochotę na dobrą karciankę.

Gość

Rosenkönig lub Das Duell

generalnie cos strategicznego i z plansza :)

Browarion

Wysłany: Pią 03 Cze, 2005   

To ja tylko tak króciutko - bo obawiam się że niedługo temat "przygaśnie".
Dajcie nam trochę czasu - ja np. należę do tych, co lubią najpierw przeczytać instrukcję / opinie innnych, potem samemu sobie wyobrazić o co biega, a dopiero potem decydować o zakupie (czy, w tym wypadku, wydać głos który może być opiniotwórczy).

Nie wygaszajcie topicu, dajcie nam czas i... i może np. w lipcu zróbcie temat z ankietą - to najlepiej, bo matematycznie, może pokazać preferencje tych, co się zdecydują głos oddać

8)

Krionah

Wysłany: Pią 03 Cze, 2005   

Ja głosuję na BLUE MOON dlatego, że:
- byłaby to pierwsza karcanka wydana przez Galaktę
- nie trzeba dokupywać dodatków (ale ja jak najbardziej kupię jak będą wydane przez Galaktę)
- fantastyczny klimat gry
- ładna grafika
Pachnie trochę strategią, a ja uwielbiam gry tego typu, plus akcja osadzona w ciekawych realiach, niesamowite potwory itd. Dla mnie bomba!

Odpowiedz do tematu