galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dodatki stworzone przez graczy
Autor Wiadomość
finallyh
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Sty, 2013   

Można prosić o wznowienie? Wygląda jakoby pliku już nie było.

EDIT:Rzeczywiście pliki wciąż są aktywne - dzięki :smile:
Ostatnio zmieniony przez finallyh Wto 15 Sty, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
dwarfpm
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Sty, 2013   

Są, ale trzeba 15 razy klikać, żeby to ściągnąć. Dziwna ta strona ja też się wczoraj męczyłem.
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Sty, 2013   

Przepraszam jeśli trafiłem na dziwny serwer (kumpel polecił, bo nie trzeba się rejestrować, żeby wrzucić pliki).
Mogę to dodać gdzieś jeszcze (jakieś sugestie gdzie?)

A są chętni do tłumaczenia?
Wspominałem o fajnych scenariuszach Feonix, a właśnie otrzymałem obietnicę, że wkrótce udostępni ich źródła (gotowe obrazki i linki do zbiorów w postaci plików pdf są dostępne ze strony, o której już pisałem, czyli TUTAJ), więc jak ktoś to przetłumaczy, to w wolnych chwilach mogę się trochę pobawić i spróbować przeróbki samych kart (nie bardzo mam czas, żeby zająć się oboma sprawami).
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Sty, 2013   

dwarfpm napisał/a:
Są, ale trzeba 15 razy klikać, żeby to ściągnąć. Dziwna ta strona ja też się wczoraj męczyłem.

Dostajesz stuff w komplecie i jeszcze narzekasz...
 
     
dwarfpm
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Sty, 2013   

To nie narzekanie, raczej instrukcja do tego, żeby jeszcze raz spróbować ściągnąć. Przepraszam jeśli tak zabrzmiało. Szczególnie użytkownika, który to wrzucił.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Sty, 2013   

Fajne te przygody. Szkoda tylko że nie troche trudniejsze. Ale na jakieś dwie godzinki zabawa była. Ogólnie świetna robota. Mam nadzieje że więcej takiego stuffu się po necie znajdzie. Można by coś samemmu zrobić. Tak się zastanawiam.

Ale mam pytanie apropos tych przygód. Mianowicie w przygodzie "Zgromadzenie ellfów", na 1B jest napisane "Wymuszny".
Moje pytanie, czy tam nie powinno być "Po odkryciu", każdy gracz wchodzi z jednym wrogiem w zwarcie.
Ponieważ wedle instrukcji definicja zasady jaka się wiąze z "Wymuszony" mówi że jeżeli zajdą warunki napisane w pierwszej częście tekstu przed jakimś słowem jak "wtedy", należy rozpatrzeć efekt.
Tutak natomiast nie ma warunków jakie muszą zajść aby każdy gracz wziął na siebie potwora. Sądzę zatem że powinni być po prostu "Po odkryciu".

Jak sądzicie?
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Sty, 2013   

Moim zdaniem rzeczywiście "po odkryciu" brzmi sensowniej.

A co do nadziei "że więcej takiego stuffu się po necie znajdzie", to sugeruję zajrzeć do podanego przeze mnie linka. Na tamtym forum mają naprawdę sporo scenariuszy. Jest nawet RANKING, który je uwzględnia, a wspomniane prace wykonane przez Feonix, to w większości nie tylko same karty wyprawy, ale dodatkowo całe talie spotkań (i przy okazji nowi bohaterowie).
Stąd moja kilkukrotna prośba o pomoc w ich spolszczeniu...
 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Sty, 2013   

A są chętni do tłumaczenia?
Wspominałem o fajnych scenariuszach Feonix, a właśnie otrzymałem obietnicę, że wkrótce udostępni ich źródła

To mój pierwszy post więc witam wszystkich.
Mogę sprubować.
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Sty, 2013   

To zapraszam TUTAJ :)
Możesz wybrać scenariusz według własnego uznania. Co prawda ten pierwszy ma tylko sześć kart scenariusza, ale na początek dobre i to :)

Tak dla informacji: na końcu każdego wątku wskazanego z podanej przeze mnie strony jest link do pliku PDF, który zawiera ostateczną wersję wszystkich kart (same wątki w bezpośrednich linkach, to pierwotny projekt i dyskusja na jego temat). Przy czym chcąc pobrać PDF trzeba być zarejestrowanym, a do tłumaczenia wystarczy zajrzeć do wątku z dyskusją (tam widać wszystkie obrazki).
 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Sty, 2013   

Ruiny Nan Wathernu
1A Droga do Trestlbridge.
Szerzą się plotki o armii orków gromadzącej się w ruinach Nan Wathernu na północ od Bree. Domyślacie się, że planóją napad na krainę Bree. Ruszacie więc zbrojnie aby przeciwstawić się temu zagrożeniu.
Przygotowanie:Usun Nazgula z Dol Guldur i wszystkie karty celów z talii spotkań. Umieść w strefie przeciwności 1 kopię Starej Leśnej Drogi i 1 kopię orków z Dol Guldur. Następnie potasuj talię spotkań.
1B Pośpiesznie ruszacie z Bree do miasta Trestlbridge świadomi, że armia orków rośnie w siłę.
Wymuszony: Kiedy odkryjesz kartę (ucieczka z dol guldur) odrzuć ją i zastąp kolejną z talii spotkań.

2A Cień i Groza.
Cytat z ,,Drużyny Pierścienia" :twisted:
Po odkryciu: Każdy gracz musi odrzucić swoją rękę, a następnie wylosować tyle kart ile właśnie odrzucił.
2B Po wkroczeniu do Trestlbridge odkrywasz, że ściga was banda orków.
Po odkryciu:Gracze muszą zdecydować czy walczą ze ścigającymi ich orkami czy też kryją się w lesie. Jeśli stają do walki odkrywaj karty z talii spotkań dopuki nie odkryjesz x wrogów z cechą ork. Jeśli wybiorą ucieczkę odkrywaj karty z talii spotkań póki nie odkryjesz x obszarów z cechą las. Następnie odrzuć wszystkie inne karty, które właśnie zostały odkryte.

3A Pościnane Głowy.
Dotarliście do ruin Nan Wathrenu. Musici tam pokonać Nazgula, który dowodzi armią, co uniemożliwi najazd na Bree.
Po odkryciu: Umieść Nazgula z Dol Guldur w strefie przeciwności.
3B Wymuszony: Kiedy z talii spotkań zostanie odkryta karta (przeprawa przez mroczną puszczę) odrzuć ją i zastąp kolejną z talii spotkań.
Wymuszony: Kiedy Nazgul z Dol Guldur zostanie pokonany, a na tym etapie znajduje się 5 żetonów postępu usuń je z tej wyprawy.

Gracze nie mogą pokonać tego etapu dopuki Nazgul z Dol Guldur znajduje sie w grze.


Uff! Wkońcu to przetłumaczyłem. Scenariusz wygląda ciekawie (w szczególności ta możliwość walki lub ucieczki). I jesze coś, coś na co pewnie czeka wielu graczy :mrgreen: (polskich) 2karty bohaterów.

Ithilieth
leśny elf. Wojownik.
Dystans.
Akcja:Wyczerp Ithilieth i zapłać 1 żeton zasobów z jej puli. Aby zadeklarować ją jako atakującą przeciwko dowolnemu dozwolonemu celowi. Gdy atakuje w ten sposób otrzymuje +1(do ataku).
Cytat.

Anborn
Gondor. Strażnik.
Dystans.
Akcja:Wyczerp Anborna aby umieścić 2 żetony postępu na dowolnym obszarze.
Cytat.
P.S.Zają byś się już samą obróbką kart Corran.
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Sty, 2013   

Chętnie się tym zajmę, ale musimy jeszcze trochę poczekać. Dziesięć dni temu Feonix obiecał udostępnić w ciągu tygodnia swoje pliki, ale jeszcze tego nie zrobił. Mam nadzieję, że po prostu zapomniał, a nie zrezygnował :???:
Co prawda gdyby jednak się okazało, że nie dostaniemy oryginalnych plików, to na pewno praca wykonana przez Szuli nie pójdzie na marne. W razie czego poszukam podobnych obrazków i zrobię ten scenariusz po swojemu. Myślę jednak, że ludzie, którzy się tak udzielają na forum jak Feonix, są na tyle uczynni, że dostanę te pliki. Na wszelki wypadek przypomniałem mu się wczoraj pisząc, że gdyby nie miał gdzie wrzucić swoich prac, to mogę mu udostępnić folder na swoim koncie Dropbox (może to ułatwi decyzję i przyspieszy reakcję).

Odnośnie Dropboxa, to stwierdziłem, że jest to dobre miejsce, żeby umieszczać gotowe karty (zamiast darmowych serwerów, gdzie nie wiadomo jak długo pliki będą trzymane i jak się okazuje często trzeba się trochę naklikać i uzbroić w cierpliwość czekając na odliczenie odpowiedniej ilości sekund).

Proponuję więc zajrzeć do udostępnionego przeze mnie folderu: TUTAJ :mrgreen:
Jest tam to co dotychczas udało mi się wykonać korzystając z szablonów znalezionych na forum BoardGameGeek (trochę zmienionych, bo nie mam Photoshopa, więc wszystkie teksty musiałem definiować na nowo dobierając po swojemu czcionki - mam nadzieję, że będą Wam pasować) oraz grafik udostępnionych przez NinjaDorg (on był szybszy w tym względzie niż Feonix). W ten sposób powstały uzupełnione scenariusze zrobione wcześniej przez Vilka (uzupełnione o karty opisowe numer 0 i 4) oraz zamykający serię scenariusz numer pięć. W najbliższych dniach dodam do tego szósty (ostatni jak dotąd) scenariusz dzieła NinjaDorg'a, który jest jego wersją polowania na Golluma (przez weekend powinienem to przetłumaczyć).
Dorzuciłem tam także dwóch nowych bohaterów, których projekty znalazłem w sieci. :grin:

Pod wskazanym linkiem są cztery pliki. Dwa z nich (z tekstem "JPG" w nazwie) zawierają same obrazki wszystkich kart (w dużej rozdzielczości), a w pozostałych umieściłem te karty w plikach Worda dostosowanych do wydruku (wydaje mi się, że dobrze wymierzyłem rozmiar). Przy czym jeden z nich zawiera karty umieszczane tak jak to było u Vilka (każdy scenariusz na jednej stronie), a drugi przygotowałem do wydruku dwustronnego (znowu: mam nadzieję, że na każdej drukarce obie strony się ze sobą zgrają).
Na przyszłość chciałbym przygotowywać już tylko jedną wersję, więc proszę o sugestie, którą z nich wolicie.

Mam nadzieję, że moje dzieła przypadną Wam do gustu.

Na koniec tej przydługiej już wypowiedzi mam jeszcze prośbę.
Tak jak pisałem udostępniam swojego Dropboxa (jeśli Feonix z niego skorzysta, to należy przyjąć po jakieś 10MB na każdą zaprojektowaną przez niego kartę, bo tyle mniej więcej zajmują te pliki PSD, a tych kart byłoby kilkadziesiąt), a jego podstawowa darmowa wersja daje jedynie 2GB przestrzeni na dysku i boję się, że jak jeszcze zechcę tam umieścić coś swojego (już wiem, że będę chciał), to wkrótce może zabraknąć mi miejsca. Jest na to pewna rada. Moje miejsce się zwiększy jeśli zachęcę kogoś do założenia sobie takiego samego konta. Nie jest to kłopotliwe, nie wymaga podawania żadnych danych poza swoim e-mailem, który będzie potem służył jako login (tzn. są pola na imię i nazwisko, ale ja podałem tylko imię, którego zresztą może wcale nie musiałem wypełniać, a poza tym można przecież zapisać się pod dowolnym pseudonimem), no i otrzymuje się miejsce w sieci do umieszczania własnych plików. Przy czym skorzystanie z możliwości założenia konta "z mojego polecenia" daje dodatkowe 500MB nie tylko mi, ale także osobie poleconej :)
Czyli korzystając z tego linka: DropboxOdCorrana możecie założyć sobie konto, na którym od razu będzie dostępne 2,5GB.
Może to dobry sposób, żeby przyczynić się do zwiększenia naszych zasobów dla osób, które nie potrafią pomóc w tłumaczeniach? :)
I mam nadzieję, że taka w sumie reklama dropboxa nie jest sprzeczna z regulaminem forum :oops: (skoro ma to służyć jej uczestnikom...)
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Sty, 2013   

Postanowiłem dorobić też pozostałych bohaterów zaprojektowanych przez Feonixa (w tym oczywiście także tych, których przetłumaczył Szuli), więc możecie ich nie tłumaczyć. Zrobię to przez weekend.
Zachęcam też do dzielenia się swoimi pomysłami, nawet jeśli ktoś nie potrafi dorobić do nich oprawy graficznej. Myślę, że mogę w tym pomóc. :)
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Sty, 2013   

witam - a czy mogę mieć prośbę o wrzucenie na DROPBOXA tych pierwszych przetłumaczonych scenariuszy? nie mogę ich zaciągnąć z poprzedniego źródła...
z góry dzięki!
 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Sty, 2013   

Założyłem konto.
Mi po głowie chodzą dwa pomysły. 1 trzy scenariuszowy cykl, który połoczył by nowe sety i mechaniki ze starymi.2 zwariowany pomysł na stworzenie odrębnej serii o dawnych dniach. :wink:
 
     
gregvip
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Sty, 2013   

Dla mnie jako fanatyka książki fajny byłby taki cykl który pozwoliłby odtworzyć całą jej fabułę od urodzinowego przyjęcia aż po odpłynięcie elfów z Szarej przystani a nawet jeszcze od Hobbita od kolacji u Bilba. To by było super. Oczywiście zdają sobie sprawę, że idealnie oddać się tego nie da ale chociaż w przybliżeniu. Ach było by pięknie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14