galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Karty celu i strefa przeciwności
Autor Wiadomość
himramir
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Sty, 2013   Karty celu i strefa przeciwności

Czołem,

Potwierdźcie mi proszę, że dobrze rozumuję:

1. Karty celu jak mówi instrukcja kładę do strefy przeciwności i dla każdej z nich losuję kartę (jeśli jest strzeżona)
2. Wylosowane karty zliczają się się podczas fazy rozp. wyprawy
3. Jeśli mam poziom np 25 a wróg jako ochrona celu ma 20 to w fazie spotkań wykonując test zwarcia, taki wróg automatycznie przechodzi do zwarcia ?
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Sty, 2013   Re: Karty celu i strefa przeciwności

himramir napisał/a:
Czołem,

Potwierdźcie mi proszę, że dobrze rozumuję:

1. Karty celu jak mówi instrukcja kładę do strefy przeciwności i dla każdej z nich losuję kartę (jeśli jest strzeżona)
2. Wylosowane karty zliczają się się podczas fazy rozp. wyprawy
3. Jeśli mam poziom np 25 a wróg jako ochrona celu ma 20 to w fazie spotkań wykonując test zwarcia, taki wróg automatycznie przechodzi do zwarcia ?

3xTAK
 
     
arkady1974
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Sty, 2013   Re: Karty celu i strefa przeciwności

Witam,
A taka kombinacja:
1. Odkrywam 'ślady golluma'->strzeżona, więc...
2. Odkrywam 'ślady golluma'->strzeżona

Instrukcja mówi:
'Jeśli karta, która ma zostać dołączona do karty celu, okaże się kolejną kartą ze słowem
kluczowym strzeżona, należy ją umieścić w strefie przeciwności obok pierwszej karty celu, a potem wylosować kolejną kartę z talii Spotkań i dołączyć ją do pierwszej z kart ze tym słowem kluczowym.'

Więc losuję np. obszar; w następnej fazie podróżuję na ten obszar - dostaję 2 karty 'śladów'?

Dziękuję,
pozdrawiam,
A
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Sty, 2013   Re: Karty celu i strefa przeciwności

arkady1974 napisał/a:
Witam,
A taka kombinacja:
1. Odkrywam 'ślady golluma'->strzeżona, więc...
2. Odkrywam 'ślady golluma'->strzeżona

Instrukcja mówi:
'Jeśli karta, która ma zostać dołączona do karty celu, okaże się kolejną kartą ze słowem
kluczowym strzeżona, należy ją umieścić w strefie przeciwności obok pierwszej karty celu, a potem wylosować kolejną kartę z talii Spotkań i dołączyć ją do pierwszej z kart ze tym słowem kluczowym.'

Więc losuję np. obszar; w następnej fazie podróżuję na ten obszar - dostaję 2 karty 'śladów'?

Zacznę od końca żeby uściślić - wskazówka zostaje uwolniona w momencie gdy jej strażnik opuszcza grę, czyli obszar musi być zbadany, sama podróż nic nie daje.

Instrukcja mówi dość niejasno o co toczyły się w odpowiednim dziale ogromne spory.
Wydaje się że powinno być tak:
1. Odkrywam 'ślady golluma'->strzeżona, więc...
2. Odkrywam 'ślady golluma'->strzeżona ->umieszczam normalnie w strefie przeciwności po czym losuję strażnika dla pierwszej wskazówki.
3. Wracam do drugiej wskazówki i losuję dla niej strażnika.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Sty, 2013   

Od razu napiszę odpowiedź na kolejne pytanie. Jeżeli strażnik zostanie pokonany to gracze mogą ale nie muszę podnosić karty celu. Karta celu nie otrzymuje nowego strażnika
 
     
himramir
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Sty, 2013   

Berestaszek napisał/a:
Od razu napiszę odpowiedź na kolejne pytanie. Jeżeli strażnik zostanie pokonany to gracze mogą ale nie muszę podnosić karty celu. Karta celu nie otrzymuje nowego strażnika


To na pewno. Osobiście grałem prawidłowo ale zawsze mnie kusiło, żeby uprościć sobie rozgrywkę i nie liczyć kart strzeżonych w przeciwności
 
     
arkady1974
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Sty, 2013   

Berestaszek napisał/a:
Jeżeli strażnik zostanie pokonany to gracze mogą ale nie muszę podnosić karty celu. Karta celu nie otrzymuje nowego strażnika

Rozumiem że dzięki temu nie stracimy karty jeżeli jedna z naszych postaci polegnie/dostanie obrażenia?

Ale na Łowców z Mordoru' to nie zadziała.
Kiedy takie karty można zabrać ze strefy przeciwności (i dodać do bohatera)

(poluję na goluma)

Pozdrawiam,
A
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Sty, 2013   

na karcie "ślady golluma" jest odpowiedź: "Kiedy gracze poczynią postępy w wyprawie mogą zdobyć tę kartę(...)" Wszystko na kartach celu masz napisane kiedy możesz zdobyć. No niestety na łowców nie zadziała ale w ucieczce z dol guldur jak najbardziej :)
 
     
arkady1974
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Sty, 2013   

Dzięki za podpowiedzi,

Pozdrawiam,
A
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13