galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania o zasady
Autor Wiadomość
bozek86
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Gru, 2012   

a przykład tej karty w mojej kolejce?

"Dobre sasiedztwo" nr karty 6

"Kazdy gracz oddaje sasiadowi po swojej lewej stronie 1 ze swoich kart surowców"

Czyli przed 6 ja daje komus karte po lewej itp az do mnie wróci. Moze wrócic inna ale zdaza sie ze wraca ta sama i rozliczamy 6

W ten sposób to mnie odrazu eleminuje z dwolnej karty z dochodów chociaz suma sumarum bilans jest z katami na zero.. coś oddałem cos dostałem.

Czy faza dochodów nie zaczyna sie napewno od rozdawania surowcó za liczbe a zdarzenie jest dodtakiem przed faza dochodów???


Karta zastepuje kostki czyli w tym przypadku 6. Najpier postepujemy z trescia karty wydarzen ( wygrana rycerzy, najwiecej osad, punkty zwyciesta itp) a pozniej dopiero jest 6 Faza dochodów jest za karty które dostajemy od momentu rozliczania 6 czyli po rozpatrzeniu zadrzenia.
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Gru, 2012   

Miałem już do czynienia z wieloma grami i reguła jest prosta: jeśli zasady dodatku nie modyfikują wprost jakiejś zasady podstawowej, to pozostaje ona bez zmian.

Miasta i rycerze rozbijają podstawową fazę dochodu na kilka mniejszych (barbarzyńcy, karty postępu, dochód).
Karty wydarzeń nie wprowadzają nowej fazy, więc należy uznać, że jej nie ma i wydarzenie jest integralną częścią fazy dochodu.
 
     
bozek86
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Gru, 2012   

Ta wypowiedz mnie pezekonała:D Zgadzam sie w 100%
 
     
bozek86
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Gru, 2012   Kupcy i Barbarzyncy

Wszystko mam juz obcykane oprócz jedej ostatniej karty:D

Wydarzenie "Trzesienie Ziemi" nr 6

"Każdu gracz obraca na bok 1 dowolna swoja droge. Gracz musi naprawic te droge zanim bedzie mógł budowac nowe drogi. Naprawa drogi kosztuje: 1 karte drwno oraz 1 karte gilina.


Ptyania.
Jesli obróce jedna droge to rozumiem ze chodzi wtedy ze gdziekowiek chciałbym postawc nowa dorge nie moge tego zrobic zanim nie odbuduje zepsutej np. przy innej osadzie która nie ma nic wspolnego z ta przewrócona. Nie mozna budowac zadnej i kropka???

Czy to tyczy sie tez statków? Czy staki moge budowac bez naprawy tej drogi??
Ostatnio zmieniony przez bozek86 Sro 02 Sty, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
bozek86
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sty, 2013   

?
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Sty, 2013   Re: Kupcy i Barbarzyncy

bozek86 napisał/a:
Wszystko mam juz obcykane oprócz jedej ostatniej karty:D

Wydarzenie "Trzesienie Ziemi" nr 6

"Każdu gracz obraca na bok 1 dowolna swoja droge. Gracz musi naprawic te droge zanim bedzie mógł budowac nowe drogi. Naprawa drogi kosztuje: 1 karte drwno oraz 1 karte gilina.


Ptyania.
Jesli obróce jedna droge to rozumiem ze chodzi wtedy ze gdziekowiek chciałbym postawc nowa dorge nie moge tego zrobic zanim nie odbuduje zepsutej np. przy innej osadzie która nie ma nic wspolnego z ta przewrócona. Nie mozna budowac zadnej i kropka???

Czy to tyczy sie tez statków? Czy staki moge budowac bez naprawy tej drogi??

Na pewno ta jedna droga blokuje wszystkie inne.
Co do interpretacji droga, czy droga/statek, to ja jestem za samą drogą. W podstawce mamy kartę rozwoju na darmowe 2 drogi, którą Żeglarze zmieniają na dowolną kombinację 2 dróg i statków.
Ten dodatek jest wydany później, więc mógłby bez problemu mieć podobny tekst, a nie ma.
 
     
bozek86
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Sty, 2013   

Tez sugerowałęm sie ze to nowszy dodatek i jesli by miało by to uwzgledniac statki to by to było po prostu napisane. Dzieki
 
     
rafic1
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Lut, 2013   Pytanie do "żeglarzy"

Witam.
Mam wątpliwość w żeglarzach, scenariusz "Zapomniany ród".
Sytuacja: mam osadę na wierzchołku sześcianu na linii brzegowej, czyli dostaję surowiec tylko z jednego pola. Po obu stronach mam pola morskie. Czy na każdym z sześcianów morskich może leżeć jeden port przylegający do mojej osady. Czyli miałbym w jednej osadzie dwa różne porty, ale każdy leży na innym polu morza?
Dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez rafic1 Pon 11 Lut, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Borg
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Lut, 2013   

Nigdzie nie jest powiedziane, że nie można.
 
     
rafic1
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Lut, 2013   

Borg napisał/a:
Nigdzie nie jest powiedziane, że nie można.


No właśnie. A co nie jest zabronione... :wink:

Dzięki za pomoc
 
     
rafic1
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lut, 2013   pytanie żeglarze SCENARIUSZ 7: WYSPY PIRATÓW

[b]Hej. Pojawiło się kolejne pytanie do scenariusza wspomnianego w pytaniu.
Czy oba kolory idące skrajem planszy (żółty i czerwony), mogą wybudować swoje osady na skraju pola startowego, po ustawieniu drugiego statku. Chodzi o pola ze zbożem, nr 4 i 10. Znowu zasady tego nie zabraniają, ale uważam to za dodatkowy przywilej dla tych graczy.
Z góry dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam
.[/b]
 
     
Borg
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lut, 2013   

Tak. Na wschodniej wyspie można się budować zgodnie z normalnymi zasadami, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, żeby postawić tam osady.
 
     
rafic1
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Lut, 2013   

Borg napisał/a:
Tak. Na wschodniej wyspie można się budować zgodnie z normalnymi zasadami, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, żeby postawić tam osady.


Dzięki za upewnienie mnie. No i oczywiście rozumiem, że jest to kolejne miejsce do walki z piratami ( jeżeli staną na stykowym polu morza).
pozdrawiam.
 
     
Grimgreg89
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

Witam, mam 2 pytania:

1) Czy zasada "Przyjacielki złodziej" traktuje o graczach, którzy zdobyli 3, czy 4 punkty zwycięstwa? Przykład: Gracz A ma 3 PZ, gracz B 4 PZ. Czy gracz C może ustawić złodzieja na polu gracza A, czy tylko na polu gracza B?

2) Czy gracz A może dać graczowi B 1 kartę, np. drewna, za 1 kartę drewna i dowolne inne karty?

P.S. Czy mogę gdzieś znaleźć Almanach w formacie pdf?
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

1) Skąd ta zasada?
2) Nie wiem czy wprost zabronione w zasadach, ale jest to de facto oddanie surowca za darmo.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 13