galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Caradhras + śnieżyca vs. Pieśń Durina
Autor Wiadomość
balint
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Gru, 2012   Caradhras + śnieżyca vs. Pieśń Durina

Podczas przebijania się przez szczyty Gór Mglistych w trakcie potyczki zasypała mnie śnieżyca zmniejszając moją eksploracją o 1 pkt. W rezultacie tej karty eksloracja spadła do 0, przez co wskutek działania Caradhras powinienem postać odrzucić.
Na ręce jednakże miałem Pieśń Durina, któa podwyższa mi ekslorację o 2 pkt.

I teraz: czy postać spada ze stołu natychmiast po osiągnięciu pułapu 0 pkt. eksloracji, czy mogę skontrować śnieżycę piosenką?
Doświadczenie z LOTR TCG podpowiada mi, iż wszelkie takie efekty były rozpatrywane po zagraniu wszelkich dopuszczalnych modyfikacji.

Będę wdzięczny za opinię.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Gru, 2012   Re: Caradhras + śnieżyca vs. Pieśń Durina

balint napisał/a:
Podczas przebijania się przez szczyty Gór Mglistych w trakcie potyczki zasypała mnie śnieżyca zmniejszając moją eksploracją o 1 pkt. W rezultacie tej karty eksloracja spadła do 0, przez co wskutek działania Caradhras powinienem postać odrzucić.
Na ręce jednakże miałem Pieśń Durina, któa podwyższa mi ekslorację o 2 pkt.

I teraz: czy postać spada ze stołu natychmiast po osiągnięciu pułapu 0 pkt. eksloracji, czy mogę skontrować śnieżycę piosenką?
Doświadczenie z LOTR TCG podpowiada mi, iż wszelkie takie efekty były rozpatrywane po zagraniu wszelkich dopuszczalnych modyfikacji.

Będę wdzięczny za opinię.

Jak na mój gust kluczowy jest zapis na karcie wyprawy 3B: "Jeśli w dowolnym momencie gry "słoneczko" jakiejś postaci będzie wynosić 0, należy ją odrzucić". Najpierw odkrywasz Śnieżycę, z której wchodzi jej zdolność po odkryciu i wówczas, jeśli jakiejś postaci "słoneczko" spada do 0, odrzucasz ją. Mógłyś ewentualnie zagrać coś w odpowiedzi, ale Pieśń Durina jest akcją a nie odpowiedzią, więc w tym przypadku Ci nie pomoże. Jak rozstrzygnąłeś odkryte karty spotkań, wówczas możesz zagrać jakieś akcje, ale wówczas już nie ma potrzebującego, bo zszedł chwilę wcześniej. Mógłbyś również zagrać Pieśń Durina wcześniej, po przydzieleniu do wyprawy, przed odkryciem kart spotkań i wówczas nie byłoby problemu (szczególnie jak takie nieszczęście przewidziałby Długobrody Członek Starszyzny). Tak moim zdaniem powinno się to interpretować.
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Gru, 2012   

Obawiałem się takiej odpowiedzi... :)

Chociaz nie kumam. jak wspomniany wyzej sprzymierzebiec mialby mi pomoc?
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Gru, 2012   

Przydzielasz Długobrodego do Wyprawy i oglądasz kartę z topa talii spotkań. Wiesz więc, że idzie Śnieżyca i dlatego Pieśń Durina zagrywasz wcześniej :wink:
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Gru, 2012   

No tak, ale w przypadku gdy śnieżyca podejdzie jako karta cienia (a tak się właśnie stało), to zdolność sprzymierzeńca nie zadziała, bo o ile rozumiem, to on podgląda karty przed ich odsłonięciem w fazie wyprawy, nie potyczki.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Gru, 2012   

balint napisał/a:
No tak, ale w przypadku gdy śnieżyca podejdzie jako karta cienia (a tak się właśnie stało), to zdolność sprzymierzeńca nie zadziała, bo o ile rozumiem, to on podgląda karty przed ich odsłonięciem w fazie wyprawy, nie potyczki.

No tak, w tym przypadku nie pomoże.

balint napisał/a:
Podczas przebijania się przez szczyty Gór Mglistych w trakcie potyczki zasypała mnie śnieżyca zmniejszając moją eksploracją o 1 pkt. W rezultacie tej karty eksloracja spadła do 0, przez co wskutek działania Caradhras powinienem postać odrzucić.

Tutaj akurat się zgubiłem, bo zdolność Caradhrasu działa tylko na postacie przydzielone do Wyprawy, a Śnieżyca podeszła jako cień...
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Gru, 2012   

Ale ja się za to odnalazłem :) . Przegapiłem fakt, że Caradhras działa tylko podczas wyprawy :o

Wielkie dzięki!!!!

(efekt grania po 22 wieczorem....)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 13