galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania o zasady
Autor Wiadomość
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Gru, 2012   

Masz plastik czy drewno?
 
     
bozek86
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Gru, 2012   

Wszystko Plastik
 
     
bozek86
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Gru, 2012   Przestawienie statków

http://www.tinypic.pl/ik9fxrufwwy7


Czy w takiej sytuacji niebieski moze przestawic statek w pokazane miejsce chociaz z jednej i drugiej strony drogi sa zablokowane przez staki innego gracza?
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Gru, 2012   

Jedyne wymaganie jest, żeby przestawiany statek był ostatni na niedomkniętej trasie.
Poprawny ruch.
 
     
bozek86
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Gru, 2012   

http://www.tinypic.pl/oue0wf221qoo


A jeszcze taka sytuacja Droga morska zostaje zamknieta przez postawienie osady i co wiaze sie z tym nie mozna przestawiac juz statków. czy zaznaczony statek mozna przestawic?
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Gru, 2012   

Można.
Podobnie jak przy najdłuższej drodze handlowej, rozpatrujemy tylko połączenia od A do B bez rozgałęzień.
 
     
bozek86
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Gru, 2012   Kupcy i Barbarzyncy

Witam zakupiłęm dosdatek Kupcy i Barbarzyncy:D

Wczoraj gralismy swoja pierwsza partie połaczona w Podastawe, żeglarze, miasta i ryverze oraz Kupcy i barbarzyncy mam dwa pytanka:)

1. Gramy w wydarzenia Catanu i rzucamy tylko dwoma kostakami. Rzucamy tylko Czewona oraz z symbolami i wpypada np. zóte 3. Ktos dostaje najpierw zóta karte rozwoju. Wyciagamy karte wydarzenen Catanu i jest powiedzmy (Turniejj rycerski) i liczba 5. Wygrywa akurat ten gracz który dostał tez zóta karte. Teraz rozliczamy 5 pada akurat ze ten gracz nie mial tam zadnych osad ale ma Miato w zielonych rozwiniete do 3 pozimu i moze wybrac dowolna karte surowca chociaz ma juz dowolna karte surowca za wygrany turniej rycerski. Czy wyciagniecie karty z wdarzenia catanu i liczba na karcie zaliczaja sie juz do fazy dochodów?? Czy najpier wydarzenia a dopiero Dochody z miast ( dwie odzielne fazy) ??

Pisaełem wczesniej cos podobnego tylko wtedy nie było tego dodatku i ustalilismy ze

Rzut Kostkami -> Karty za Rozówoj miast jesli jakies padły -> Dopiero zaczyna sie faza dochodów z poł


Czy traz bedzie tak?
Rzut Kostka czerwona i z symbolami-> Karty za rozwoj miast jesli jakies padły -> Wydarzenia Catanu z karty -> I dobiero faza dochodów z poł?

jesli wczesniej dostawalem jakies karty to to jak ustalismy ze zielona 3 w maistach zapewnia pewna karte surowca wyjatek 7



2. Ktos wyciaga karte alchemik ustala po prostu wynik kostek i wtedy nie ciagniemy karty wydarzen cantau?
 
     
bozek86
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Gru, 2012   

???
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Gru, 2012   

bozek86 napisał/a:
???

Tu mnie zagiąłeś. Muszę doczytać zasady, to postaram się pomóc.
 
     
bozek86
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Gru, 2012   

To wielkie dzieki bede czekał.

Z tego co mi sie wydaje to bedzie tak jak wtedy napisales ze Faza Dochodów zaczyna sie dopiero od rozdawania kart surowców za odpowiednie numery. Czyli wszystkie karty jakie dostałęm przed tym nie wliczaja sie w faze dochodów ale nie jestem pewien.

Podaje tu np. przykład kart

Zdareznie to "Urodzajny rok" numer na kracie "2" "Kazdy gracz otrzymuje 1, wybrana przez siebie karte surowca" Wiec najpierw zdarzenie i kazdy wybiera sobie po karcie i dopiero Teraz rozliczamy 2 czyli faza dochodów. Ta karta akurat dodyczy wszystkich ale sa tez takie które beda dotyczyły tylko jednej osoby np. "traktat handlow" nmuer na karcie "5" Zdarzenie "gracz z najdłusza droga handlowa moze wylosowac sobie dowolna karte z zakrytej reki dowolnego gracza" a pozniej dopiero rozliczamy fzaze dochodów "5"

Czyli jak ma zielone 3 w miescie a w fazie dochodow za 2 nie mam tam osady moge znów wybrac dowolna karte

Wydarzenia Catanu z karty -> I dobiero faza dochodów z poł


Wydaje mi sie ze najpierw jest dane zdarzenie z karty a dopiero pozniej zaczyna sie faza dochodów i rozliczamy nr 2.
 
     
zuroslawski
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Gru, 2012   

Witam

Mam pytanie odnośnie Miast i Rycerzy a dokładnie o rozbudowę miast. Czy jest możliwa rozbudowa miasta jeśli gracz nie ma żadnego miasta tylko same osady? Ostatnio podczas gry wystąpiło parę takich sytuacji, a najbardziej kontrowersyjna była sytuacja gdy gracz mógł wybudować sobie metropolie nie mając żadnego miasta stąd w/w pytanie. Proszę o odpowiedź. Z góry dzięki.
 
     
bozek86
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Gru, 2012   

Jesli nie masz zadnego miasta to automatycznie nie mozesz rozbudowywac sie w zadnym z trzech miast. Wszystkie rozbudowy miasta sa wstrzymane dopóki nie wybudujesz jakiegos maista.
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Gru, 2012   

Precyzyjnie:
-jeśli stracisz ostatnie miasto, to nie możesz kupić żadnego nowego poziomu, ale zachowujesz wszystkie już kupione korzyści
-wystarczy jedno miasto do rozbudowanie wszystkiego na 3 poziom, ale na poziom 4 i 5 musisz mieć osobne miasto dla każdej ścieżki

@bozek86 - zajrzę dzisiaj do instrukcji ;)
 
     
bozek86
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Gru, 2012   

Czekam:D
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Gru, 2012   Re: Kupcy i Barbarzyncy

bozek86 napisał/a:
Witam zakupiłęm dosdatek Kupcy i Barbarzyncy:D

Wczoraj gralismy swoja pierwsza partie połaczona w Podastawe, żeglarze, miasta i ryverze oraz Kupcy i barbarzyncy mam dwa pytanka:)

1. Gramy w wydarzenia Catanu i rzucamy tylko dwoma kostakami. Rzucamy tylko Czewona oraz z symbolami i wpypada np. zóte 3. Ktos dostaje najpierw zóta karte rozwoju. Wyciagamy karte wydarzenen Catanu i jest powiedzmy (Turniejj rycerski) i liczba 5. Wygrywa akurat ten gracz który dostał tez zóta karte. Teraz rozliczamy 5 pada akurat ze ten gracz nie mial tam zadnych osad ale ma Miato w zielonych rozwiniete do 3 pozimu i moze wybrac dowolna karte surowca chociaz ma juz dowolna karte surowca za wygrany turniej rycerski. Czy wyciagniecie karty z wdarzenia catanu i liczba na karcie zaliczaja sie juz do fazy dochodów?? Czy najpier wydarzenia a dopiero Dochody z miast ( dwie odzielne fazy) ??

Pisaełem wczesniej cos podobnego tylko wtedy nie było tego dodatku i ustalilismy ze

Rzut Kostkami -> Karty za Rozówoj miast jesli jakies padły -> Dopiero zaczyna sie faza dochodów z poł


Czy traz bedzie tak?
Rzut Kostka czerwona i z symbolami-> Karty za rozwoj miast jesli jakies padły -> Wydarzenia Catanu z karty -> I dobiero faza dochodów z poł?

jesli wczesniej dostawalem jakies karty to to jak ustalismy ze zielona 3 w maistach zapewnia pewna karte surowca wyjatek 7



2. Ktos wyciaga karte alchemik ustala po prostu wynik kostek i wtedy nie ciagniemy karty wydarzen cantau?

2. Karta wydarzenia zastępuje rzut kostkami. Alchemik ustala wynik rzutu, więc nie ma już co zastępować.

1. Nie znalazłem tutaj jednoznacznego rozstrzygnięcia. Moja interpretacja jest taka, że karty zastępują rzut kostek dla fazy dochodu i jako że wydarzenie z karty nie ma stworzonej swojej nowej, oddzielnej fazy, to jest ono integralną częścią fazy dochodu. Dla mnie gracz nie powinien dostać karty z 3 poziomu miasta, jeśli dostał kartę dzięki wydarzeniu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13