galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania o zasady
Autor Wiadomość
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Sob 24 Lis, 2012   Re: MIASTA I RYCERZE KARTA DYPLOMATA

bozek86 napisał/a:
Możesz zdjac z planszy wybraną końcową droge lub statek. Jesli zdjąleś własną droge lub statek , mozesz odrazu umieścić ja w innym miesjcu planszy (zgodnie z zasadami)


Pytanie.

1. Czy moge zbarc jedyną droge która odchodzi od osady i zostawic ja bez zadnej drogi?
2. Jesli zabieram komus droge to musze wystawic tez droge czy moge statek? Czy tylko Droga za droga / Statek za statek ?

1. Końcowa = bez osady lub innej drogi na końcu.
2. Przeczytaj jeszcze raz. Możesz wystawić tylko jak ściągasz własne.
 
     
bozek86
[Usunięty]

Wysłany: Sob 24 Lis, 2012   Re: MIASTA I RYCERZE KARTA DYPLOMATA

Radziol88 napisał/a:
bozek86 napisał/a:
Możesz zdjac z planszy wybraną końcową droge lub statek. Jesli zdjąleś własną droge lub statek , mozesz odrazu umieścić ja w innym miesjcu planszy (zgodnie z zasadami)


Pytanie.

1. Czy moge zbarc jedyną droge która odchodzi od osady i zostawic ja bez zadnej drogi?
2. Jesli zabieram komus droge to musze wystawic tez droge czy moge statek? Czy tylko Droga za droga / Statek za statek ?

1. Końcowa = bez osady lub innej drogi na końcu.
2. Przeczytaj jeszcze raz. Możesz wystawić tylko jak ściągasz własne.



Dzieki:D

1. Ale chodzi mi to ze to wyglada tak jak np na poczatku gry gdy mam osade i droge. Droga jest jedyna od osady i czy moge ja zabrac i zostawic sobie lub komus Osade bez zadnej drogi???
2.Zle napisalem. Chodzi mi czy jesli zabieram własna droge lub statek to czy moge w innym miejscu wystawic np. zabierajac Droge wystawic Statek lub na odwrót? Czy jesli zabieram droge to musze wystawic droge i na odwrót?
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Sob 24 Lis, 2012   

1. Możesz usunąć startową drogę/statek. Chodzi o to, żebyś nie usunął drogi, która była wymagana do postawienia innej drogi lub osady. Startowe osady nie wymagają takowej a droga jest budowana od niej, nie do niej.
2. W tym wypadku nie ronisz dwóch akcji (usuń i wystaw), ale jedną - przestaw.
 
     
bozek86
[Usunięty]

Wysłany: Sob 24 Lis, 2012   

dzieki:D
 
     
bozek86
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Gru, 2012   MIASTA I RYCERZE KARTY ROZWOJU

Mam pare pytan do kart rozwoju.

1. Czy jesli mam wybudowany 3 poziom miasta w zielonych i moge dostawac wybrana karte surowca jesli ne pdły moje surowc to co sie dzieje jesli rzucam kostkami i wypada np 6 ( w tym zóte 3) zaden z moich surowcow nie jest przy 6 wiec nie dostaje surowca ale za to. zóta karte rozwoju .. Czy dalej moge wybrac sobie dowolny surowiec czy to ze dostalem zóta karte jest juz wszystkim i nie mam prawa do surowca bo dostalem zóta karte
???
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Gru, 2012   

A jaki jest warunek otrzymania surowca? ;)
 
     
bozek86
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Gru, 2012   

Dowolna karta surowca jesli w fazie dochodów nie dostalem zadnej karty:D Wszystko jasne, czyli nie dostaje:D
 
     
bozek86
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Gru, 2012   MIASTA I RYCERZE RYCERZ

Mam pytanie jeszcze co do Rycerzy.

Czy rycerz moze robic przemarsz jesli pozwola mu na to droga przez osady miasta i własnych rycerzy?

Dokładnie to chodzi o to ze jeden rycerz jest na samym kocu drogi. Zeby przejsc na drugi koniec musi minac osade, miasto albo rycerza. Może zrobic przemarsz na drugi koniec?
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Gru, 2012   

bozek86 napisał/a:
Dowolna karta surowca jesli w fazie dochodów nie dostalem zadnej karty:D Wszystko jasne, czyli nie dostaje:D

Czytaj uważnie ;)
Karty postępu są przed fazą dochodów. W skrócie 3 poziom daje ci pewny dochód jednego surowca, za wyjątkiem wypadnięcia siódemki.
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Gru, 2012   Re: MIASTA I RYCERZE RYCERZ

bozek86 napisał/a:
Mam pytanie jeszcze co do Rycerzy.

Czy rycerz moze robic przemarsz jesli pozwola mu na to droga przez osady miasta i własnych rycerzy?

Dokładnie to chodzi o to ze jeden rycerz jest na samym kocu drogi. Zeby przejsc na drugi koniec musi minac osade, miasto albo rycerza. Może zrobic przemarsz na drugi koniec?

Jedynie wrogi rycerz się blokuje.
 
     
bozek86
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Gru, 2012   

Czyli mam rozumiec ze do fazy dochodów nie zaliczaja sie karty rozwoju.

"... jesliw fazie dochodów nie otrzyma zadnych kart..."

Czemu napisali "zadnych kart" a nie zadnych kart surowca?

Jestes pewien ze karty rozwoju nie sa zaliczane do kart fazy dochodów??
 
     
bozek86
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Gru, 2012   

Masz racje z Katrami rozwoju i dochodu , doczytałęm:D Dzieki
 
     
bozek86
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Gru, 2012   Kupcy i Barbarzyncy

Mam Pytanie co do Kupców i Barbarzyńców?

Czy ktos ma ten dodatek i czy mozna go połaczyc razem z reszta gry i rozszerzen?

Chodzi mi dokładnie o cos takiego jak połaczeni Podastawy z Żeglarzami "nowe lądy" i Miasta i rycerze?
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Gru, 2012   

To wiele małych rozszerzeń i scenariuszy (chyba po 5).
Wszystko ma opis jak łączyć z głównymi dodatkami i czasami między sobą nawzajem. Oczywiście nie wszystko w praktyce wyjdzie dobrze.
 
     
bozek86
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Gru, 2012   

Dzieki:D Dzis jade do sklepu i dołacze dodatek do kolekcji:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13