galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań
Autor Wiadomość
Ikarus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Gru, 2012   Kilka pytań

Cześć,
jestem nowy i chcę zagrać w Inwazję. Do tej pory ogarniam tylko Veto (gram drugi rok).
Wybaczcie, jeśli założyłem temat nie w tym dziale, co trzeba (jeśli w złym to proszę Adminów o przeniesienie).

Jestem nowy i mam kilka pytań:

1. Ile osób gra w Warszawie w Inwazję? Ile gra w Polsce?
2. Jak często są turnieje w Stolicy?
3. Czy są organizowane w Warszawie turnieje dla początkujących?
4. Jaki jest miesięczny/roczny koszt grania w tę grę? Chodzi o koszt uśredniony, czyli nie mega będę mega kolekcjonerem, ale też nie minimalistą.
5. Ile średnio trwają turnieje (powiedzmy, jeśli turniej ma 4 rundy)?
6. Jak często odbywają się "mistrzostwa" (mastery) w Inwazję (w skali roku) na terenie Polski?
7. Czy jest w tej grze coś na zasadzie wyszukiwarki kart, listy kart zbanowanych, errat itp, restrictów dot. używania poszczególnych kart, protektorów na turniejach itp., liczba kart w decku? Taki ogólny zbiór zasad.

Sory za może banalne pytania, ale chciałbym się w to wkręcić i forum jest chyba najlepszym miejscem do zadawania takich pytań.

Jeśli chodzi o to co mam do gry to zakupiłem "podstawkę" i kilka dodatków. Mam w sumie 6 kart stolic.
 
     
awojdi
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Gru, 2012   

Siema Ikarus :)

Postaram się odpowiedzieć, znamy się bądź co bądź z Veto :)

Ad1.
Scena Inwazji jest podobna do Vetowej. W ostatnim okresie (listopad-grudzień) gra trochę mniej osób, ale to się pewnie zmieni z nowym rokiem ma wrócić paru graczy.

Ad2.
W chwili obecnej są dwa tygodniowo. Jeden w weekend w Agresorze na PW oraz w sklepie Rivendall'e (przy Jana Pawła) w środy.
Nie wiadomo jak będzie w przyszłym roku, ale z pewnością będzie jeden tygodniowo. Z frekwencją bywa różnie w dobrych czasach (Paradox, Altdorf) bywało ponad 20 osób, teraz jest od 6 do 10-12. Różnie.

Ad3.
Nie ma turniejów dla początkujących, po prostu na początku dostaje się bęcki :) Ale masz doświadczenie z Veto więc szybko nadrobisz zaległości.

Ad4.
To jest LCG więc koszt jest stały. Chcąc mieć wszystkie karty, w chwili obecnej trzeba się przygotować na kupno jednego 60 kartowego dodatku miesięcznie (3*20 kart). Nic więcej nie potrzeba, co jest kosztem od 40 do 55 zł (w zależności czy masz rabaty w sklepach itp).
Oczywiście koszt "wejścia jest spory", bo jak chcesz grać mocno "pro" to musisz mieć większość dodatków, a na początku (core set, ulthuan, i pierwszych 6 battlepacków, niektóe fajne karty były po 1 sztuce). Ale jak to nadrobisz, to koszt będzie znacznie niższy niż Veto :)

Ad5.
Runda to na ogół 45-50 min. Przy czym to jest duuużo większa szansa rozegrania 2 albo nawet 3 gier (gramy do 2 zwycięztw), niż w Veto, gdzie było to raczej nierealne. Na 4 rundowy turniej należy zarezerwować ok 4 h, może mniej jeżeli nie ma problemów.

Ad6.
Co jakiś czas odbywają się tzw.turnieje regionalne czyli większe turnieje w Łodzi, Wrocławiu, Trójmieście, Krakowie, Toruniu... Jak ktoś chce jeździć to spokojnie ma gdzie.
No i na jesieni są mistrzostwa polski, zwycięzca w tym roku był w USA (mistrzostwa świata) na koszt wydawnictwa.

Ad7.
Tak, ogólny zbiór zasad to przedewszystkim instrukcja, oraz regularnie pojawiający się FAQ. Obecnie jest tylko jeden ban, kilka "restrictów" i trochę kart zerratowanych.

Kilka linków:

Główne forum (mega zbiór informacji) także na bieżąco informacje o turniejach:
http://www.whinvasion.pl/

Stronka Galakty poświęcona inwazji - ranking, ale także najnowszy faq itp.:
http://warhammer-inwazja.pl/

Super blog Przema, polecam przedewszytkim artykuły dla początkujących czyli cykl "jak oddzielić perły od planktonu".
Pogrzeb w archiwalnym postach:
Jak oddzielić perły od planktonu cz1. - lisoptad 2011
Jak oddzielić perły od planktonu cz2. - styczeń 2012
Jak oddzielić perły od planktonu cz3. - czerwiec 2012

Pozdrawiam,
Arek

P.S. Ja wracam do grania dopiero w styczniu, do zobaczenia!!!
 
     
Ikarus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Gru, 2012   

Cześć Arek, jasne, że Cię pamiętam.
Super, wielkie dzięki za odpowiedzi, widzę, że kilka osób z Veto tutaj gra (Ty, widziałem też posty Kosmy i OnckO). Chcę się wkręcić i zacząć grać, dzisiaj dokupię coś w Wargamerze i ogarnę zasady i przyjdę dostawać bęcki... do czasu :mrgreen:

I jeszcze jedno - jak tu jest z legalnością kart, po jakim czasie karty wypadają i nie są legalne.
I ostatnia kwestia - czy można grać kartami zarówno polsko- jak i anglojęzycznymi?
 
     
awojdi
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Gru, 2012   

Możesz grać kartami w dowolnym języku.

Co do legalności to w formacie LCG, chwilowo nie przewiduje sie "sezonów", tak więc karty od czasów podstawki do dzisiaj pewnie będą obowiązywać jeszcze dłuuugo... być może do "końca" gry.
Tak więc z miesiąca na miesiąc, baza kart się poszerza przez co gry "żyje" i nieustannie meta się zmienia...
Co do turniejów to zajrzyj na:
http://www.whinvasion.pl/...php?f=13&t=2524
jak widać możesz pograć już w tę środę.

Do zobaczenia po nowym roku!

Aha co do dodatków to warto może zaopatrzyć się w jakiś także jeden większy (Marsz potępionych albo Legendy - wszystkie karty 3x), gdzie pojawiają się nowe mehaniki takie jak: nekromancja czy karty legend, których nie ma podstawce. Ale wszystko z czasem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.26 sekundy. Zapytań do SQL: 14