galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Talisman: Magia i Miecz Wilkołak!
Autor Wiadomość
malindkm
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Gru, 2012   

Dzisiaj dostałem informację, że zamówienie wysłano, więc chyba jednak problemy były mniejsze niż przewidywali ;)
 
     
Xan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Gru, 2012   

malindkm napisał/a:
Dzisiaj dostałem informację, że zamówienie wysłano, więc chyba jednak problemy były mniejsze niż przewidywali ;)


Zgaduję, że zamawiałeś prosto od Galakty?
 
     
malindkm
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Gru, 2012   

Trafnie zgadujesz ;)
 
     
scorp1986ionus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Gru, 2012   

W lokalnym sklepie również dostałem info, że niby Wilkołaki zostały porozsyłane do sklepów w piątek, bo dostali takiego maila, więc w poniedziałek powinny być już u lokalnych sprzedawców, a popołudniu w domach graczy. :grin: mam nadzieję że to prawda. :)

Długo czeka się na nowy dodatek, i każde opóźnienie to udręka. :)
 
     
tomslon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012   

Myślę że to prawda, ja swoją wersję odebrałem wczoraj po południu prosto ze sklepu galakty i na stole leżało już tylko kilka sztuk więc na pewno wszystko już porozsyłane.
 
     
grimhen
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Gru, 2012   

I jak pierwsze wrażenia z rozgrywek z Wilkołakiem ?
 
     
Rebelix
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Gru, 2012   

Spróbuj tutaj, trochę więcej się tam dzieje i już kilka osób wypowiedziało co nieco na temat tego rozszerzenia.
 
     
scorp1986ionus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Gru, 2012   

Powiem tak...
Czarnowidz bardzo silna postać, odzyskiwanie punktów losu, jeżeli jakiś gracz wylosuje wroga, a także losowanie zaklęć, jeżeli jakiś gracz wylosuje zdarzenie... i to bez żadnej kary, to jakieś oszustwo :mrgreen: przecież zdarzeń i wrogów mamy całą masę w taliach przygód. :wink: Dzisiaj nim grałem (w starciu o Koronę Władzy spotkało się 3 poszukiwaczy) i nawet przy tak małej liczbie graczy co chwila miałem wszystkiego na full, do tego dochodzi bardzo fajny system Księżycowych Zdarzeń (czyli efekty które wpływają na krainy magi i miecza na dłuższą chwilę), bardzo mi przypadło to do gustu, no i system dnia i nocy się sprawdza.
Wilkołak akurat nic wielkiego i złego nie robi (Żniwiarz więcej może zdziałać), a gdy zamienisz się w likantropa to tylko plus dla gracza. Ogólnie dodatek bardzo udany, wprowadza wiele fajnych urozmaiceń do rozgrywki, na pewno fajnie będzie się grało do premiery Miasta. :D
 
     
j13
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Gru, 2012   

No właśnie, klątwa wilkołaka, likantropia, ma być karą/utrudnieniem dla gracza, tak wynika z opisów w kartach itp. Jakoś nie bardzo widzę te minusy zostania wilkołakiem. Większa skuteczność ataku przy walkach z istotami, pfff, też mi kara;) Jedyne co może być in minus, to to, że zamiast korzystać z obszaru, możemy być zmuszeni do walki z innym poszukiwaczem, ale ten minus to i tak taki jakiś naciągany... Coś tu autorom nie wyszło:)
 
     
Piotr
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Sty, 2013   

W angielskiej wersji Łowczyni Wampirów po przeprowadzeniu śledztwa może odrzucić jedną kartę na swoje pole bez rozpatrywania (ale bierze ona udział w dalszej grze), natomiast w rodzimym tłumaczeniu odrzuca się ją na stos kart odrzuconych - co jest zbliżone do zdolności Wróżki (różnicą jest brak możliwości odrzucania Wrogów). Czy jest to błąd w tłumaczeniu, czy też zapis jest prawidłowy, bo zdolność np. została zmieniona przez twórców na późniejszym etapie?
 
     
Rebelix
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Sty, 2013   

Myślę, że tłumaczenie jest poprawne.

Oryginał brzmi:
Cytat:
To do so, discard 1 card on your space that is not an Enemy


Oznacza to, że musisz odrzucić 1 kartę spośród tych które są na obszarze na którym się znajdujesz. Różnica między Wróżką a Łowczynią Wampirów polega na tym, że możesz odrzucić kartę której nie losowałeś a która już na tym obszarze po prostu była kiedy tam trafiłeś czego Wróżka zrobić nie może.
Żeby bardziej zobrazować: Trafiasz Łowczynią Wampirów na obszar Oazy na którym leży już 1 karta - nieznajomy. Losujesz tylko 1 kartę i wtedy decydujesz się przeprowadzić śledztwo a to oznacza, że możesz odrzucić nawet tą kartę nieznajomego która już tam leżała (Wróżka mogłaby odrzucić tylko tą kartę którą losowała)

Dodam jeszcze kwestie słów-kluczy:

Discard - po polsku odrzucanie - na stos kart odrzuconych.
Ditch - po polsku porzucanie - na obszar.
 
     
Piotr
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Sty, 2013   

Dzięki za wyjaśnienie, faktycznie niezbyt dokładnie doczytałem. Zdolność całkiem przyjemna i działa na karty smoków :lol:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 13