galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Elfhelm i Szyb Zigilu
Autor Wiadomość
stforek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Gru, 2012   Elfhelm i Szyb Zigilu

Czy dobrze sobie koncypuję, że mogę Elfhelmem skasować Szyb w jednej fazie odpalając na nim wielokrotnie akcję? Za każdym razem odpala się odpowiedź i zagrożenie nie skacze.

Karty:

Elfhelm

Szyb Zigilu
 
     
Tarkun
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Gru, 2012   

Wygląda na to, że chyba tak. Ciekawe :)
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Gru, 2012   

Wydaje mi się że raczej niekoniecznie. Z tego co ja rozumiem to jednak chodzi o to, że jak wyjdzie karta z encounter deck (talii spotkań) to tylko w takim przypadku byśmy podnosili zagrożenie o jeden punkt mniej. Ale nie jestem odpowiednią osobą do rozstrzygania sporów co do tego combo, ale jednak będę się upierać że nie :P
 
     
stforek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Gru, 2012   

Hmmm, po dłuższym zastanowieniu i lekturze instrukcji stwierdzam, że odpowiedź Elfhelma działa także na Zgubę.

Podobnie jest jeśli efekt Wymuszony na jakimś wrogu lub obszarze powoduje wzrost Zagrożenia.

O tym czym jest efekt karty (Spotkania) mówi rozdział 'Zasady zaawansowane'.

Wydaje się że twórcy nie uwzględnili Akcji na Spotkaniu przy pisaniu instrukcji.

Wychodząc z takiego założenia Akcja na Szybie nie jest efektem karty. Chociaż logicznie rzecz biorąc jest.

Wydaje mi się że to mała luka w zasadach (nie pierwsza zresztą).
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Gru, 2012   

Twoja interpretacja jest słuszna stforek - Elfhelm działa na zgubę i wszystkie inne efekty kart spotkań (z ciekawych zastosowań - świetnie się sprawdza w Powrocie do Mrocznej Puszczy - zmniejszając dodatkowe zagrożenie z Golluma - który też jest kartą spotkań).

Szyb Zygilu to faktycznie trudniejsza sprawa bo nie jest do końca czy akcja wywołana przez gracza na karcie spotkania jest jej efektem czy efektem samej akcji. Ja bym chyba teraz zagrał, że Elfhelm nie redukuje tego zagrożenia bo to efekt decyzji (akcji) gracza a nie samej karty aczkolwiek to szara sfera.

Swoją drogą to naprawdę niezła karta pomimo dużego kosztu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 14