galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Opiekun Lorien
Autor Wiadomość
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Sie, 2011   

Dokładnie to napisałem :P
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Sie, 2011   

Ale napisałeś że Mroczna Wiedza jest "tylko po to", a ja to zmieniłem na "aż" ;)
 
     
Burner82
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Lis, 2012   

To ja się przypnę to tego wątku z pewnymi pytaniami:
1. Czy bohater do którego dołączam ten dodatek (Opiekun Lorien) musi być ze sfery Wiedzy, czy po prostu konieczny jest bohater ze sfery Wiedzy tylko po to, żeby tego dodatku użyć? Oczywiście pytanie to dotyczy przy okazji także innych dodatków :)

2. Dodatek Instynkt Samozachowawczy (Wyczerp Instynkt Samoz.aby wyleczyć dwa punkty obrażeń postaci, do której ta karta jest dołączona). Jeśli tego użyję, to - w celu ponownego użycia - muszę ponownie zapłacić koszt wystawienia czy po prostu odtapuje się sam ten dodatek w fazie odpoczynku?

3. Zwiadowca z Północy (Kiedy Zwiadowca zostanie przydzielony do wyprawy, umieść po 1 żetonie postępu na obszarze w strefie przeciwności). Jeśli jakiś obszar ma 1 punkt zagrożenia, to po zagraniu Zwiadowcą i rozpatrzeniu wyprawy karta obszaru trafia po prostu na stos kart odrzuconych, dobrze rozumuję?

Dziękuję za pomoc.
 
     
Tarkun
[Usunięty]

Wysłany: Sob 01 Gru, 2012   

1. Dodatki możesz zagrywać na dowolnego bohatera, nie musi być z tej sfery, z jakiej jest dodatek. Ale aby go zagrać, potrzebujesz bohatera z danej sfery.

2. Dodatki z poleceniem "wyczerp" możesz odtapować w fazie odpoczynku.

3. Rozumiem, że nie chodzi Tobie o punkt zagrożenia obszaru, tylko tę wartośc, która oznacza ile żetonów postępu musisz położyć aby pokonać obszar (nie wiem czy to się jakoś fachowo nazywa, nie mam instrukcji przy sobie). Jeśli położysz zwiadowcą żeton na takich np. Brunatnych Polach to on od razu spada na stos kart odrzuconych, nie musisz czekać na rozpatrzenie wyprawy. Jeśli na obszarze jest maksymalna ilość żetonów, karta schodzi.
 
     
Burner82
[Usunięty]

Wysłany: Sob 01 Gru, 2012   

Tak, chodziło mi o postęp na obszarze.
Dzięki za pomoc :)

Jeszcze dwa pytania:
1. Poszukiwania Gandalfa (Koszt zagrania X; Akcja: Podglądnij X wierzchnich kart z talii dowolnego gracza, dodaj 1 z tych kart do ręki jej właściciela, a resztę odłóż, w dowolnej kolejności, z powrotem na wierzch talii).
Rozumiem, że X oznacza ile chcę wydać żetonów - jeśli zapłacę trzy żetony, to podglądam trzy karty itd.?

2. Siła Woli (Odpowiedź: Kiedy odbędziesz podróż na jakiś obszar, wyczerp postać duch, aby umieścić na danym obszarze 2 żetony postępu).
Kiedy tak właściwie mogę to zagrać? Zastanawia mnie ten wyraz 'odbędziesz' (czas przeszły).
- czy mogę to zagrać tylko po odbyciu podróży (czyli przesunięciu karty ze strefy przeciwności do strefy wyprawy)
- czy mogę to zagrać dopiero w następnej/następnych rundzie/rundach po przeniesieniu obszaru
- czy mogę to zagrać w dowolnej chwili pod warunkiem, że obszar znajduje się w strefie wyprawy
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Sob 01 Gru, 2012   

1. Tak.
2. Podróż odbywasz w jednym konkretnym momencie, gdy ściągasz obszar ze strefy przeciwności i umieszczasz pod kartą scenariusza. Czyli możesz zagrać Siłę Woli bezpośrednio po odbyciu podróży i wtedy kładziesz 2 żetony.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14