galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania ogólne i szczególne dot. budowy talii
Autor Wiadomość
Koza
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Lis, 2012   Pytania ogólne i szczególne dot. budowy talii

Witam,

Niedawno kupiłem podstawkę Inwazji, rozegrałem parę gier i przypadła mi do gustu. szykuję do kupna Ulthuana i poważnie myślę nad wejście do wielkiego świata. Jakiego? Rzecz jasna świata turniejów. Z wejściem wiązać się będzie musiało złożenie talii i z tym wiążą się liczne moje dylematy. Przeglądałem sporo przykładowych talii turniejowych i nie bardzo rozumiem ich konstrukcje. Większość opiera się na kartach które przyznam szczerze uznałbym za słabowite o nie wartych świeczki profitach. Oburzenie rzecz jasna wynika z niewiedzy i braku doswiadczenia, które próbuję zwiększyć :smile: No więc większość jednostek ma jakieś zasady dodatkowe nie bardzo dla mnie zrozumiałe. Nie w sensie znaczenia ale sposobu wykorzystania. Większość koncentruje się na dociąganiu dodatkowych kart, niszczeniu supportów czy developek i ich skuteczność jest dla mnie niejasna. Wynika to głównie z faktu, że po rozegranych grash starterowych zauważałem, że brutalna siła orków czy metodyczne fortyfikowanie się i najeżdżanie przeciwnika Troll Slayerami zawsze zwyciężało nad kombinatorstwem i taktykami Imperium czy Chaosu. A jednak takie podejście jest bardziej cenione w meta turniejowym. Moje pytanie więc (to ogólne) jakie są wytyczne składania talii, co musi zawierać (chodzi raczej o kategorie i role niż poszczególne karty) żeby być grywalna i kompetytywna? A jak już się to złoży to jak tym grać? :mrgreen: Interesują mnie zwłaszcza Krasnoludy, które mi się bardzo spodobały, nieco mniej ale jednak HE i Chaos.
Teraz pytania bardziej szczegółowe, pierwsze dotyczące krasnoludków. Zauważyłem, że większość talii rezygnuje z jakichkolwiek "beatsticków" jak Troll Slayers, Kaziu, wiele nie ma nawet Serpent Slayera i innych speców od młócki. Korzystają za to chętnie z rangerów czy long winter, których świetność pozostaje dla mnie tajemnicą. W żadnej nie znalazłem też np. działka organkowego czy taktyki zmazania urazy, które przy dosyć słabowitych jednostkach wydają się konieczne. Inne jest Kuźna Węgielna czy Runa Zwątpienia, która wydawała mi się dobra też nie są grywane... Krasie robią od cholery developek, dlaczego więc zapomniany cmentarz i twierdza/forteca niczyja nie są grane? Na czym polega sekret zajefajności Tuneli, Oathstone'a cz Ancestral tombe'a? O co więc chodzi z tymi krasnoludami? Zależało mi, żeby nimi właśnie po grać ale to dla mnie po prostu zagwozdka stulecia. Poradzicie?
EDIT: Że aż taki dokońca leniwy nie jestem postanowiłem COŚ złożyć sam na podstawie tego co widziałem i co sam myślę. Wymyśliłem więc...
Total Cards: (50)

Legend: (0)

Unit: (18)
Grudgebearer (TFoKG) x3
Slayers of Karak Kadrin (AoU) x3
Serpent Slayer (MotD) x3
Dwarf Cannon Crew (Core) x3
Dwarf Ranger (Core) x3
Mining Tunnels (TBoD) x3

Support: (12)
Ancestral Tomb (TFoKG) x3
Contested Village (Core) x3
Great Book of Grudges (TWC) x3
Grudge Thrower (Core) x3

Tactic: (20)
Crafting the Rune (TEoH) x3
Demolition! (Core) x3
Master Rune of Spite (TFoKG) x3
My Life for the Hold! (TFW) x3
Burying the Grudge (Core) x3
Stand Your Ground (TST) x3
Long Winter (TFoKG) x2


Nadaje się to do czegoś? Oczywiście do końca zadowolony nie jestem, bo nie moich kochanych Troll Slayerów, wkurzającej jako mało oc przciwnkika runy zwątpienia itd. itd. ale to mniej więcej optimum tego co lubię a tego co radzą specjaliści. Jest tu czym niszczyć supporty, developki, jest czym się bronić. To chyba wszystko jest...? Ogólnie siła mieląca jest, bo 3x serpent którego siłę można w zasadzie dowolnie modyfikować kolejnymi developkami (których włożyć mogę sporo) z książką i SYG może uderzyć bardzo dotkliwie i być trudnym do zabicia, po czym wrócić i dalej zabijać. Za umierające jednostki dzięki Pogrzebaniu Uraz dostaje kasę, dzięki rangersom zabijam kolejnych przeciwników, a grudgebearerowi rosną muły. Jeden tylko dylemacik to... no cóż, muszę kłaść sporo devlopek. Do tego żeby wchodził bonus z mściciela muszę poświęcać jednostki... a nie wiem za bardzo które. Wszystkie wydają się dosyć potrzebne :roll:

Drugie, bez takiego wywodu :mrgreen: , dotyczy HE, zapoznałem się z talią ze strony galakty http://warhammer-inwazja....hp?p=41&id_n=75 I wydaje mi się całkiem fajna, jednak nie rozumiem opierania gry na indirectach. Przecież przywalenie 3 niebezpośrednich ranek to chyba nie jest wielka tragedia dla przeciwnika, któy je sobie rozdysponuje tak, żeby nie bolało. A jak jest orkiem, to dla niego wręcz czysta przyjemność... Więc po co to się robi i jak się tym wygrywa?
O chaos nie będę pytał bo wydaje mi się dosyć jasny. Choć raczej ciemny...

To tyle, mam nadzieję, że odpowiedzi sprowadzą mnie na drogę oświecenia.

Pozdr.
 
     
Darboh
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Lis, 2012   

Witam!
Ja zbieram jakoś od 6 miesięcy WHI i musze powiedzieć że nie jest to łatwe. Nie licze ile kasy wydałem a de facto zbierałem tylko HE. Cóż tanie to nie jest. Pomedrkuję, ale filozofia gry w whi bardzo się zmieniła od czasów podstawki do teraz. Troche tych kart wyszło i sama rozgrywka uległa zmianie.
Co polecę po pierwsze to czytaj czytaj czytaj czytaj to forum:
http://www.whinvasion.pl/...faf0bab1d2c88e9
A potem zasypuj gradem pytań :smile:
Druga rzecz BARDZO pomocna:
http://maledictor.blogspot.com/Czytaj wszystko od początku. Dużo się Tobie wyjaśni.
Trzecia sprawa - pytania które zadajesz - długo by na nie odpowiadać.
Najprościej - w Warszawie co tydzień grany jest turniej. Idź, popatrz, porozmawiaj. Macie tam dobrych graczy. Zobaczysz rozgrykę - wiele zrozumiesz samo przez sie. Pamiętaj - każdy kiedys zaczynał, nie bój się głupich pytań. A wiesz mi zdziwisz się ile nie wiesz o tej grze.
http://www.whinvasion.pl/...t=36&start=1000
Czwarta sparwa: jest takie coś jak OCTGN - grają tam ludzie w różne karcianki z całego świata - jest dużo naszych.
http://www.octgn.info/
A tu masz wszytskie sety do WHI
http://octgn.gamersjudgem....php?p=275#p275
Zainstaluj, weź z deckboxa talie i próbój grać. Zaznacz tylko na wstepi e że jesteś poczatkujący - każdy spokojnie do Ciebie podejdzie i wytłumaczy. W ten sposób uczyłem sie od Niemców, Francuzów i Hiszpanów. Od naszych także.

I bądź cierpliwy. Czasem człowieka szlag trafia i ma dość.

Powymądrzałem sie :wink:
Ale to co napisałem to jest to co moge wskazać po 6 miesiącach warmłotkowania :mrgreen:

Powodzenia!!!
 
     
Koza
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Lis, 2012   

Blog znam, gdyby nie on pewnie nawet tego czegoś powyżej bym nie złożył :mrgreen: Także tego. Podpytam na tamtym forum, przejdę się pogadam. Dzięki.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 13