galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Talisman: The City Expansion!
Autor Wiadomość
tomjedi
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Paź, 2012   

Xan napisał/a:
Nie ma co. Nie palili się z podaniem jakichś konkretniejszych wieści, aż do teraz ;>

Tutaj możecie zobaczyć plecy nowych kart talii Miasta, a także kilka przykładowych treści.

http://www.talismanisland.com/tour_4re.htm


Hej!
Orientujecie się co to za Upgrade Pack, którego pudełko pokazane jest w tym linku?
 
     
Sardo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Paź, 2012   

To była paczka która upgrade'owała (dawała aktualne karty Przygód, Poszukiwaczy itp) wersję z Black Idustries do wersji FFG, po tym jak właśnie FFG przejęło Talismana. Dotyczyło to wydania angielskiego, nasze polskie wydanie było już na podstawie nowej wersji Talismana od FFG.
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Sty, 2013   

http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=3843

Poszukiwacze
 
     
aduko
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Sty, 2013   

Instrukcja: http://www.fantasyflightg...eCity_Rules.pdf
 
     
Sxk
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Sty, 2013   

Ale lipa że nie można rozwijać postaci poprzez zmianę profesji (vide szeryg, czempion itp.) :(
 
     
Wallenstein
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Sty, 2013   

Też liczyłem na możliwość zmiany profesji, ale nie na ruch jednokierunkowy...
 
     
Borg
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Sty, 2013   

No z tym poruszaniem się po mieście to faktycznie trochę dziwnie.
 
     
PiotrM
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Sty, 2013   

Wydaje mi się że pomysł na jednokierunkowe zwiedzanie jest dobry bo wchodząc do miasta itak zawsze trafisz gdzie chcesz a niweluje to multizwiedzanie. Latanie od sklepu do sklepu chyba ze zmarnujemy sporo tur...
Słyszałem natomiast gdzieś że w mieście ma być miejsce w którym będzie możliwość zamiany trofeum na pkt. siły lub mocy. Bardzo podobał mi się ten pomysł który delikatnie hamuję silnych graczy jednak nie mogę tego znaleźć w instrukcji.
CZY TO BYŁA TYLKO PLOTKA!!! ??? :sad: :sad:
 
     
Borg
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Sty, 2013   

PiotrM napisał/a:
Wydaje mi się że pomysł na jednokierunkowe zwiedzanie jest dobry bo wchodząc do miasta itak zawsze trafisz gdzie chcesz a niweluje to multizwiedzanie. Latanie od sklepu do sklepu chyba ze zmarnujemy sporo tur...;


Może i tak, ale szkoda marnować kilka tur na obejście miasta dokoła, żeby wejść do ostatniego sklepu. Co do multizwiedzania to raczej nikt by nie marnował tur po to, aby wchodzić do sklepu i po chwili wracać do niego. A poza tym miasto to miasto i taka jednokierunkowa możliwosć poruszania się trochę narusza logikę.


PiotrM napisał/a:
Słyszałem natomiast gdzieś że w mieście ma być miejsce w którym będzie możliwość zamiany trofeum na pkt. siły lub mocy. Bardzo podobał mi się ten pomysł który delikatnie hamuję silnych graczy jednak nie mogę tego znaleźć w instrukcji.
CZY TO BYŁA TYLKO PLOTKA!!! ??? :sad: :sad:

Z tego co się orientujemy to raczej na ilość monet równą Sile czy Mocy pokonanego wroga, plus ewentualnie jakieś specjale w zależności od karty.
Na logikę, po co mielibyśmy kupować list gończy, aby potem wymienić trofea na Siłę lub Moc, skoro standardowo możemy to zrobić bez kupowania czegokolwiek?
Natomiast Twój pomysł z owym hamowaniem rozwoju jest dla nas niezrozumiały.
 
     
Baltar
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Sty, 2013   

PiotrM napisał/a:

Słyszałem natomiast gdzieś że w mieście ma być miejsce w którym będzie możliwość zamiany trofeum na pkt. siły lub mocy. Bardzo podobał mi się ten pomysł który delikatnie hamuję silnych graczy jednak nie mogę tego znaleźć w instrukcji.
CZY TO BYŁA TYLKO PLOTKA!!! ??? :sad: :sad:


http://www.fantasyflightg...ity/academy.png
 
     
Borg
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Sty, 2013   

Czyli nie chodziło o listy gończe..
To raczej zdecydowanie może przyspieszyć, a nie opóźnić rozwój postaci.
 
     
Cyberpuncur
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Sty, 2013   

Listy gończe są przy wejściu do miasta swoją drogą i tam się wymienia na złoto.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Sty, 2013   

Borg napisał/a:
To raczej zdecydowanie może przyspieszyć, a nie opóźnić rozwój postaci.


Nie za bardzo rozumiem jak to ma przyspieszyć pakowanie poszukiwacza. Bo jak mniemam teraz jak ktoś zdobędzie odpowiednią liczbę punktów z trofeów to nie moze ich sobie ot tak wymienić na punkty, tylko przebujać się w konkretne miejsce w tym celu. Jeśli tak jest to potwierdza się to o czym pisałem, że system levelowania przy pomocy trofeów w tej grze jest niedopracowany od pierwszej edycji (masę graczy przecież wrzuca homerules utrudniające przepakowanie trofeami), a FFG wreszcie się zabrało, żeby to w ich edycji poprawić.
 
     
Boskurek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Sty, 2013   

"You may discard 7 points of your trophies, to gain your choice of 1 Strenght or 1 Craft" czyli na polski to mniej więcej brzmi: "możesz odrzucić dowolne trofea warte 7 punktów, żeby otrzymać 1 punkt siły lub mocy". Inaczej mówiąc, nie musisz mieć trofeów wartych 7 punktów siły, żeby dostać 1 punkt siły, tylko np. 2 trofea: potwór o sile 4 i duch o mocy 3. W sumie masz trofea warte 7 punktów i możesz je tam zamienić na punkt tej cechy, której akurat potrzebujesz. Na szyldzie Akademii zapewne widnieje napis: "Przynieś nam dowolne ścierwo, a my nauczymy Cię czego sobie zażyczysz". Więc w pewnym sensie to ułatwi zdobycie punktów siły/mocy. Natomiast w Wilkołaku jest nieznajomy, nie pamiętam nazwy, który oferuje za każde trofeum danego typu, 1 punkt danej cechy. Czyli idziesz z 3 trofeami, każde po 1 punkcie siły, a w zamian dostajesz 3 żetony siły. To jest dopiero wypas!
 
     
Borg
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Sty, 2013   

JollyRoger1916 napisał/a:
Borg napisał/a:
To raczej zdecydowanie może przyspieszyć, a nie opóźnić rozwój postaci.


Nie za bardzo rozumiem jak to ma przyspieszyć pakowanie poszukiwacza. Bo jak mniemam teraz jak ktoś zdobędzie odpowiednią liczbę punktów z trofeów to nie moze ich sobie ot tak wymienić na punkty, tylko przebujać się w konkretne miejsce w tym celu. Jeśli tak jest to potwierdza się to o czym pisałem, że system levelowania przy pomocy trofeów w tej grze jest niedopracowany od pierwszej edycji (masę graczy przecież wrzuca homerules utrudniające przepakowanie trofeami), a FFG wreszcie się zabrało, żeby to w ich edycji poprawić.


Chodzi o to, że w Akademii będziesz mógł miksować trofea na Siłę i na Moc tak aby w sumie dały 7 punktów i wymienić je na dowolną cechę, którą będziesz chciał, zamiast czekać aż uzyskasz po 7 pkt w każdej z osobna. Mało tego, możesz wszystkie trofea zamieniać zawsze na jedna cechę, aby jak najszybciej ją przypakować nie przejmując się tą drugą.


Boskurek napisał/a:
Natomiast w Wilkołaku jest nieznajomy, nie pamiętam nazwy, który oferuje za każde trofeum danego typu, 1 punkt danej cechy. Czyli idziesz z 3 trofeami, każde po 1 punkcie siły, a w zamian dostajesz 3 żetony siły. To jest dopiero wypas!


Wypas? Chyba raczej mocne przegięcie. :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.29 sekundy. Zapytań do SQL: 14