galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zabójca smoków
Autor Wiadomość
Pakoziom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   Zabójca smoków

Mam trzy pytanka:
1. Czy mogę atakować z misji Zabójcą smoków jeżeli nie mam żadnej jednostki na polu bitwy?
2. Ile razy mogę wykonać akcje podczas każdej, jednej fazy pola bitwy? (jedną na fazę czy póki mogę pokryć koszty moich taktyk?)
3. Taktykę "Moja krew za twierdzę" muszę zagrać przed przydzieleniem obrażeń, po przydzieleniu obrażeń mojej stolicy czy w dowolnym momencie tury?
 
     
alanbdg
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Wrz, 2012   

1. tak
2. zgodnie z obowiązującym FAQ...

4. FAZA POLA BITWY
 Początek fazy (patrz punkt D na stronie 11).
 Aktywny gracz wybiera strefę przeciwnika, którą
chce zaatakować, jeśli to robi.
 Każdy z graczy może wykonywać akcje.
 Aktywny gracz równocześnie wybiera wszystkich
atakujących. Jeśli zostanie wybrany co najmniej
jeden atakujący, w tym momencie strefa jest
uznawana za zaatakowaną.
 Każdy z graczy może wykonywać akcje.
 Broniący się gracz równocześnie wybiera
wszystkich obrońców.
 Każdy z graczy może wykonywać akcje.
 Obrażenia są zliczane i przydzielane, ale nie
zadawane.
 Każdy z graczy może wykonywać akcje.
 Obrażenia są zadawane, a ich efekty rozstrzygane.
Jednostki opuszczają grę, jeśli skończą się im
punkty Wytrzymałości. Jeśli to konieczne, na
Stolicy należy umieścić żetony pożarów.
 Każdy z graczy może wykonywać akcje. Jest to
faza akzji z „końcem tury”. (Patrz punkt E na
stronie 11.)

 Jeśli aktywny gracz nie zaatakuje albo nie wybierze
atakujących, gracze natychmiast przechodzą
do fazy „Koniec tury”. Jeśli został wybrany co
najmniej jeden atakujący, gracze rozgrywają pełną
fazę pola bitwy, jeśli tylko mogą, nawet jeśli w
walce nie biorą udziału żadne jednostki.
 Koniec tury. Kolejny gracz zostaje aktywnym
graczem i przechodzi do początku swojej tury.

3. chyba chodzi Ci o "MOJE ŻYCIE ZA TWIERDZĘ"? Jako, że karta anuluje wszystkie PRZYDZIELONE stolicy obrażenia, musisz ją zagrać przed ZADANIEM obrażeń (patrz punkt 2.) Może byc w ostatniej chwili, ale przed ZADANIEM. Jesli natomiast rzucisz tą kartę wcześniej (jeszcze przed fazą pola bitwy) to efekt jest do końca tury więc jesteś bezpieczny (chyba, że ktoś zagra taką kartę, która spowoduje, że "obrażenia nie mogą być anulowane" - wtedy otrzymujesz je normalnie.
 
     
Pakoziom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Wrz, 2012   

Jeszcze jedno pytanko:
1. Jeżeli poświęcę jednostkę dla księcia demonów, a mam ich dwóch w grze to czy 1 jednostka spełni akcję dla obu demonów?
 
     
morphine
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Wrz, 2012   

Pakoziom napisał/a:
Jeszcze jedno pytanko:
1. Jeżeli poświęcę jednostkę dla księcia demonów, a mam ich dwóch w grze to czy 1 jednostka spełni akcję dla obu demonów?

Nie, tylko dla jednego bo poświęcenie jest kosztem odpalenia akcji.
 
     
Pakoziom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Wrz, 2012   

Jeszcze dwa pytanka:
1. Jeżeli rzucam tunnel fightera i poświęcam trzy rozwinięcia-jednostki i mam w grze strażnika uraz to czy dostanę za te rozwinięcia-jednostki młotki do strażnika?
2. Jeżeli dołączę do mojej karty, wsparcie ochronne duszki i przeciwnik zaatakuje mnie np. 10 młotkami i przydzieli obrażenia 3 mojej jednostce (jednostka ma 3 wytrzymałości) i 7 stolicy, a ja zdejmę 1 żeton zasobów z ochronnych duszków to czy anuluję tylko obrażenia przydzielone mojej jednostce czy też oprócz tego nie wejdą obrażenia stolicy?
 
     
alanbdg
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Wrz, 2012   

1. nie ponieważ na karcie grudgebearera jest "When one of your other Dwarf Units leaves play, put a resource token on this card" a gre opuszcza rozwinięcie, a nie jednostka. Jednostka pojawia sie na discardzie i nakręca misje ancient debt repaids, ale nie strażnika uraz
2. przeciwnik musi przydzielić Ci tyle obrażen ile jest potrzebne do zabicia Twojej jednostki tzn. jeśli masz dołączone duszki to automatycznie musi przydzielić Ci dodatkowe 3 obrażenia zanim Cie zabije i dorwie sie do stolicy
 
     
Pakoziom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2012   

Mam kolejne pytanko:
1. Jeśli krwiopuszcz znajduję się w dowolnej strefie to też podwaja obrażenia samo jego przebywanie w grze?
 
     
piotrest
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2012   

Pakoziom napisał/a:
Mam kolejne pytanko:
1. Jeśli krwiopuszcz znajduję się w dowolnej strefie to też podwaja obrażenia samo jego przebywanie w grze?


Tak, wystarcza jego obecność w grze :mrgreen:
 
     
Pakoziom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

Kolejnych parę pytań i dzięki za odpowiedzi na poprzednie:)
1. Jeżeli przeciwnik zagrywa na mnie kartę wsparcia-dodatku to liczy mu się ta karta jako lojalka?
2. Jeżeli zadajemy sobie obrażenia poza walką np. bomba zarazy, płomienie tzeentcha i w grze jest krwiopuszcz to podwaja obrażenia czy tylko w walce?
3. Jeżeli atakuje legenda i jakaś jednostka to żeby zadać obrażenia kairosowi muszę najpierw zniszczyć jednostkę czy mogę zaatakować legendę normalnie.
 
     
piotrest
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

Pakoziom napisał/a:
Kolejnych parę pytań i dzięki za odpowiedzi na poprzednie:)
1. Jeżeli przeciwnik zagrywa na mnie kartę wsparcia-dodatku to liczy mu się ta karta jako lojalka?
2. Jeżeli zadajemy sobie obrażenia poza walką np. bomba zarazy, płomienie tzeentcha i w grze jest krwiopuszcz to podwaja obrażenia czy tylko w walce?
3. Jeżeli atakuje legenda i jakaś jednostka to żeby zadać obrażenia kairosowi muszę najpierw zniszczyć jednostkę czy mogę zaatakować legendę normalnie.


1. TAK
2. TAK - podwaja wszystkie obrażenia przeciwnikowi i tobie.
3. Jeżeli legenda atakuje to spokojnie możesz jej przydzielać obrażenia, nawet wskazane jest żeby jej pierwszej. :cool:
 
     
Pakoziom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

Dzięki za odp., ale nie do końca rozumiem to podwajanie obrażeń z krwiopuszczem w grze. No bo na karcie pisze, że podwoić można przydzielane obrażenia, a na bombie zarazy czy akcji np. czarnoksiężnika tzeentcha czy duregana thorgrimsona jest wyraźnie napisane słowo "zadaj", a nie "przydziel". Wydaje mi się, że chodzi tylko o fazę przydzielania obrażeń podczas pola bitwy, bo wtedy przydzielamy obrażenia, a dopiero później zadajemy.
Prosiłbym jeżeli się mylę o łopatologiczne wyjaśnienie tej kwestii, bo wpływa ona bardzo mocno na grę w Inwazję:)
 
     
piotrest
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

Pakoziom napisał/a:
Dzięki za odp., ale nie do końca rozumiem to podwajanie obrażeń z krwiopuszczem w grze. No bo na karcie pisze, że podwoić można przydzielane obrażenia, a na bombie zarazy czy akcji np. czarnoksiężnika tzeentcha czy duregana thorgrimsona jest wyraźnie napisane słowo "zadaj", a nie "przydziel". Wydaje mi się, że chodzi tylko o fazę przydzielania obrażeń podczas pola bitwy, bo wtedy przydzielamy obrażenia, a dopiero później zadajemy.
Prosiłbym jeżeli się mylę o łopatologiczne wyjaśnienie tej kwestii, bo wpływa ona bardzo mocno na grę w Inwazję:)


Tak jest w faq 1.8:

"Jak działa Krwiopuszcz?
Krwipuszcz automatycznie podwaja przydzielane obrażenia w momencie kiedy są one przydzielane. Tak więc kiedy przypiszesz jednostce jedno obrażenie, natychmiast zostaje ono podwojone. Działa to także w przypadku obrażeń przyznawanych poza walką, ponieważ nadal są one przydzielane. Kiedy na stole znajduje się więcej niż jeden Krwiopuszcz, równocześnie podliczasz całkowitą wartość obrażeń, ponieważ efekt tych kart jest stały i nie posiada warunku aktywacji. Tak więc, jeśli przypisujesz 1 obrażenie, a na stole masz 2 Krwiopuszczy, każdy z nich podwaja obrażenia, co w sumie sprawia, że zostają przypisane 3 obrażenia (1 obrażenie + 1 obrażenie z pierwszego Krwiopuszcza + 1 obrażenie z drugiego Krwiopuszcza). W związku z powyższym, jeśli w grze znajduje się dwóch Krwiopuszczy, potraja się wszystkie zadawane obrażenia, a kiedy w grze jest trzech Krwiopuszczy obrażenia są zwielokrotnione razy 4."


to chyba rozwiewa już twoje wątpliwości :cool:
 
     
Pakoziom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

Dzięki i jednak nie miałem racji:) Fajnie, że mi to znalazłeś, a ja na drugi raz powinienem uważniej czytać faq:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13