galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Żetony najazdu a rozkazy specjalne.
Autor Wiadomość
Rafko-77
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Wrz, 2012   Żetony najazdu a rozkazy specjalne.

Gramy w GoT od dawna, jednak nigdy nie mogliśmy uściślić zasady dotyczącej usuwania rozkazów jednorazowych przez żetony najazdu. Można czy nie można tego dokonać?
Pozdrawiam.
 
     
Georgie
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Wrz, 2012   

radze przeczytać instrukcje jest to calkiem jasno wyjasnione
rozkazem najazdu oczywiscie Można usuwac przeciwnikowi pewne rozkazy i rozpatrujemy je w kolejnosci tronu.
dokladniej mozna usuwac inny najazd, wsparcie, umocnienie władzy
SPECJALNYM rozkazem najazdu usuwamy dodatkowo obrone

dziala to na kazdy sasiadaujacy obszar tak jak wsparcie, czyli ze z wody można najeżdzac ziemie, ale nie odwrotnie
można najechac jedno pole, po czym najazd usuwany razem z rozkazem ktory chcemy najechac :)
 
     
Medyk
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Wrz, 2012   Re: Żetony najazdu a rozkazy specjalne.

Rafko-77 napisał/a:
usuwania rozkazów jednorazowych


Czyli rozumiem, że gracie w dodatek Clash of Kings do 1 edycji?

O ile dobrze pamiętam to rozkazy jednorazowe podlegają takiej samej zasadzie, jeśli chodzi o wpływ na najazdy, co zwykłe rozkazy. Każdy rozkaz jednorazowy ma w rogu ikonkę mówiącą w jakiej fazie należy ja rozpatrzyć (Najazdu, Marszu, Umocnienia Władzy) i te ikonki wskazują na ich podatność na rozkazy najazdu. Czyli jeśli dasz rozkaz, który posiada małą ikonkę najazdu (pochodnia) lub umocnienia władzy (koronkę) to wtedy taki rozkaz można normalnie zniszczyć zwykłym rozkazem najazdu. Natomiast jeśli jest ikonka marszu (topór) to taki rozkaz nie podlega wpływowi najazdu. Jeżeli na terenie znajdują się 2 rozkazy, które można spalić (jednorazowy i zwykły) to w takim wypadku agresor wybiera, który niszczy.

Nie wiem czy to co napisałem jest zrozumiałe, ale mam taką nadzieję :grin:
 
     
Mortyr
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Wrz, 2012   

@Georgie
Najazd z gwiazdką usuwał dwa rozkazy przeciwnika w pierwszej edycji, nie mógł natomiast usuwać obrony. :wink:
Reszta tak, jak powiedzieli poprzednicy.
 
     
Georgie
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Wrz, 2012   

nie wiedziałem ze chodzi o 1 edycje:P nigdy w nia nie gralem, a wlasnie zastanawiało mnie słowo "jednorazowe" :P
mimo wszystko temat uważam za zamkniety :)
 
     
Rafko-77
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2012   

Witam. Dzięki za wyjaśnienia. Instrukcje czytaliśmy dokładnie jednak spora ilość rozegranych partii spowodowała że czasami jedno słowo inaczej zinterpretowane powoduje "małe" spory przy planszy :)
Gramy w pierwszą edycje zawsze w 6 osób. Z obydwoma dodatkami. Pozdrawiam.

P.S. Dla zupełnej pewności jeżeli w kartach Westeros odkryta zostanie karta w której zakazuje się zagrywania kart np. umocnienia władzy czy najazdów to mam rozumieć że dotyczy to także rozkazów specjalnych?
 
     
Medyk
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2012   

Cytat:
P.S. Dla zupełnej pewności jeżeli w kartach Westeros odkryta zostanie karta w której zakazuje się zagrywania kart np. umocnienia władzy czy najazdów to mam rozumieć że dotyczy to także rozkazów specjalnych?


Tak, dobrze rozumiesz :wink:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 14