galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cena
Autor Wiadomość
ojbodzio
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2012   

Na Pierwsze wrażenia z polskiej wersji gry (głównie na tłumaczenie).
A jeżeli cena nie jest taka zła to jestem ciekaw jaka by była za jakiś średni krążownik ^^
 
     
Vilk
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2012   

Jak dla mnie, za tę zawartość cena jest wysoka, choć jeszcze nie koszmarna. Nie pamiętam innej gry z tak dobrej jakości gotowymi, pomalowanymi modelami. Przynajmniej na zdjęciach, bo sam jeszcze nie miętoliłem.

A większe okręty raczej się nie pojawią. Nie ta skala i rozmiary gry. Podejrzewam, że już obsługa samego Falcona (dwóch pilotów, osobne wieżyczki strzeleckie itp.) zapewni wystarczająco dużo zajęcia na stole. Nie wyobrażam sobie kostkologii i żonglowania kartami przy np. korelliańskiej korwecie.
 
     
Sandking
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

Do momentu jak zobaczyłem ile będzie kosztować Millennium Falcon (a co za tym idzie - inne specjalne jednostki) raczej myślałem nad zakupem tej gry, ale teraz... no nie wiem.
 
     
Crane
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

Ale jojczycie :razz: lepiej powiedzcie kiedy gra będzie w sklepach :grin: , bo zamówiłem sobie podstawkę w przedsprzedaży i się zastanawiam kiedy sklepy zaczną wysyłać.
 
     
naiilo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

No teoretycznie jutro powinni wysyłać/być gotowa do odbioru :)

Co do gry, zgadzam się, raczej większe statki się nie pojawią, choćby dlatego, że twócy bardzo chcieli zachować skalę, tak więc Corelian Corvette CR90 zajmowała by połowę stołu, jako że "prawdziwy" statek mierzy 150m długości :)

Co do ceny, zgadzam się, nie jest mała, ale też mi się nie wydaje aby trzeba było wydać nie wiadomo ile. Ogólnie wszystkie gry figurkowe nie są tanie. Plusem jest to, że boostery są w formie LCG a nie CCG. Zresztą prawdziwi fani którzy wychowali się na takich grach ja X-Wing i TIE Fighter i tak kupią, choćby po to aby ustawić modele w symulowanej bitwie na półce :P
 
     
Galron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

Biorąc pod uwagę fakt, iż jest to gra figurkowa bazująca na małej ilości statków w grze na stole, w porównaniu do chociażby takiego Warhammera, to cena nie jest aż tak wygórowana, a wręcz dość niska. W cenie ok. 100zł za elitarny statek to i tak mniej jak kupno herosa/elitki z Warhammera, który oscyluje w cenie 120+zł za figurkę. Dodatkowym plusem w x-wing jest to, że figurki są kompletnie pomalowane i oprócz niej w paczce dostajemy jeszcze dodatkowe karty i pilotów. Pomijając wszystkie te dodatkowe elementy cena figurki wyniosłaby ok. 80zł, a gdyby była dodatkowo nie pomalowana to nawet i 50-60zł. Znajdźcie mi na rynku grę figurkową gdzie za elitarną jednostkę płacicie takie pieniądze. Premiera już jutro i nie mogę się doczekać, aż przyjdzie do mnie kurier z dostawą podstawki i wszystkich dodatków jakie wyszły. Tak zamówiłem też dodatki, a całość to koszt ok. 300zł. Nie uważam tego za taki majątek, biorąc pod uwagę niektóre pozycje gier planszowych w podobnej cenie.
 
     
Darth Misiekh
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

a orientuje się ktoś może kiedy będzie spodziewana druga tura statków?
 
     
ojbodzio
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

Galron napisał/a:
Nie uważam tego za taki majątek, biorąc pod uwagę niektóre pozycje gier planszowych w podobnej cenie.


Ja też nie uważam tego za majątek, tylko się zastanawiam czy gra pobije swoją popularnością i miodnością choćby SW Miniatures. Za w/w grę za jakiś podstawowy odział Rebeliantów + Luke na początku (kilka lat temu), dałem koło 450 zł, więc X-wing przy tym wypada nieźle.
Zastanawiam się czy po prostu inwestować w kolejną grę figurkową, przy tym jak nie będę miał z kim pograć, bo nie wierzę żeby w moim prowincjonalnym Słupsku znalazło się dużo chętnych do gry.
 
     
naiilo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

@Galron

Zgadzam się w stu procentach. Do większości systemów bitewnych koszty armii bez pomalowania dochodzą nawet do 1000 zł (tak trzeba wliczyć jakieś dodatkowe podręczniki, walizki na figurki aby to zabezpieczyć itp itd).

Tutaj system skupia się na małych oddziałach typu skrzydło X-Wingów (4 statki) i bitwach na małą skalę. A przynajmniej na razie. Z tego co patrzyłem na karty wychodzi na to, że za te 300 zł można mieć spokojnie grywalne rozpiski zarówno do Imperium jak i Rebelii.

Co do drugiej tury dodatków, nie spodziewałbym się ich za szybko, zostały oficjalnie dodane do listy na stronie FFG dopiero jakoś na dniach, więc zanim trafią do Polski minie przynajmniej z miesiąc.
 
     
Wikary
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

Powiem tak. Jak na grę figurkową to cena jest znośna. Instrukcja po przetłumaczeniu na polski jest jasna i jak na razie nie mam wrażenie, że wiem jak grać (pewnie jakieś niuanse wyjdą podczas rozgrywki, ale tak jest z większością gier.
Modele na filmikach o zdjęciach wyglądają miodnie. Już z niecierpliwością czekam na Sokoła :)

FFG umieściło na swej stronie filmik, który bardzo ładnie przedstawia poszczególne fazy gry.

Ja już przebieram nogami w oczekiwaniu na moje myśliwce :)

tak czuję, że na Galaktikonie nie pogram w nic innego :)
 
     
Crane
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

Darth Misiekh napisał/a:
a orientuje się ktoś może kiedy będzie spodziewana druga tura statków?

Jeśli chodzi Ci o Sokoła Millenium & Co. to raczej najwcześniej w grudniu, tak przynajmniej zaplanowali to sobie w FFG.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Wrz, 2012   

Już mam:D Podstawkę + 5 dodatków. Modele są świetne, chociaż perfekcjonistom mogą nie przypaść do gustu pewne defekty np. lekko odgięte silniki X-winga i panele słoneczne Tie. Zawiodłem się trochę, bo jednego Tie dostałem z obitą krawędzią panelu, a X-Winga bez jednej tyczki do podstawki. W tej sprawie będę składał reklamację. Żetony i wskaźniki manewrów jak we wszystkich grach FFG, trochę za bardzo tekturowe jak na mój gust. Za to karty sprawiają wrażenie sporo lepszych niż zazwyczaj.
 
     
Galron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Wrz, 2012   

5 dodatków? Zdawało mi się, że jest ich tylko 4
 
     
Crane
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Wrz, 2012   

Barbus napisał/a:
Modele są świetne, chociaż perfekcjonistom mogą nie przypaść do gustu pewne defekty np. lekko odgięte silniki X-winga i panele słoneczne Tie.

Weź nie strasz :smile: mam nadzieję że to "lekko" to jakieś 0,5mm, a nie centymetr. A mnie tu już niecierpliwość zżera bo paczkę mi dziś dopiero wyślą, mam cichą nadzieję że jutro po pracy sobie odbiorę.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Wrz, 2012   

Galron napisał/a:
5 dodatków? Zdawało mi się, że jest ich tylko 4


No tak, ale nikt nie broni ci kupić dwóch tie fighterów. Żeby zebrać eskadrę na 100p. dla imperium 3 Tie Fightery i 1 Tie Advanced to za mało. Trzeba dodać jeszcze jednego Tie. Jak chcesz, to możesz nawet dokupić 6 Tie i w połączeniu z tymi z podstawki wystawić do walki 8 Pilotów Akademii(przy grze na 100p. oczywiście)

Crane napisał/a:
Weź nie strasz :smile: mam nadzieję że to "lekko" to jakieś 0,5mm, a nie centymetr.


No centymetr w tej skali to byłaby katastrofa. W jednym z moich X-Wingów górny lewy silnik jest jakieś 2mm wyżej od prawego. Defekty są zauważalne w każdym razie i to na pierwszy rzut oka. Prostować się za bardzo nie da, bo plastik nie jest zbyt elastyczny.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 13