galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze wrażenia
Autor Wiadomość
DarkReaper
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Maj, 2005   

Jeszcze raz sprawa woreczków - napisałem że fajnie by było żeby były cztery są dwa i też jest SUPER. Cztery wykonam we własnym zakresie :)

Fajny detal wypatrzylem na stronie www.albi.cz plastikowe pudełeczka na karty - ułatwiające dobieranie i odkładanie kart podczas gry. Po tych kilku partiach które rozegrałem (zwłaszcza w ich końcowej fazie) zauważyłem że z kartami robi sie niezły bałagan. A taki małe coś mogłoby temu zapobiec.

Ale to wszystko są drobiazgi i nie wpływają na ogólną bardzo wysoką ocenę tej gry oraz jej polskiego wydania.

Poza tym moja druga połowa uzależniła sie od osadników. :wink:

jeszcze pytanko - w jednym woreczku jest numerek - czy ma on coś wspólnego z numerem seryjnym :?: Znaczy z kolejnością pakowania i dostawy?
 
 
Dani
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Maj, 2005   

Piątek i cały weekend minął pod znakiem Osadników. Naprawdę wspaniała gra. Miałem wcześniej okazje zagrać w trial'ową wersje komputerową, ściągniętą z Yahoo, ale granie w orginał z żywymi przeciwnikami jest po prostu o niebo lepsze. Czekam na dodatki.

________________________________________
e-mail: dani-email@o2.pl
gg: 6722042
 
 
Muhabor
Gość
Wysłany: Wto 17 Maj, 2005   OSADNICY Z Catanu

Jestem bardzo zadowolony z tej gry. Polecam goraco, świetna rozrywka dla całej rodziny.
 
 
uiek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Maj, 2005   

Cytat:
Fajny detal wypatrzylem na stronie www.albi.cz plastikowe pudełeczka na karty - ułatwiające dobieranie i odkładanie kart podczas gry. Po tych kilku partiach które rozegrałem (zwłaszcza w ich końcowej fazie) zauważyłem że z kartami robi sie niezły bałagan. A taki małe coś mogłoby temu zapobiec.


taki podajnik można bardzo łatwo zrobić we własnym zakresie, wystarczy kawałek deski i kilka listewek -> http://www.boardgamegeek.com/image/69896
 
 
DarkReaper
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Maj, 2005   

Dziekować, dziekować :D

Podajnik prosty w wykonaniu i skuteczny.
 
 
Gacek07
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Maj, 2005   

Czekałem dzisiaj z utęsknieniem na panią listonosz,ale niestety paczki ani awizo nie było :( Wczoraj dostałem maila od Rebel, że paczuszka posłana. Rozumiem,że Pomorze i Śląsk to dwa przeciwne bieguny,ale po co płacić poczcie za priorytet skoro nie jest w stanie go zrealizowac w 24h ?! Przepraszam za offtopa,ale musiałem gdzieś dac upust emocjom. Jak tylko otrzymam paczke i kilka razy sobie zagramy z kumplami, zdam relacje z gry :)
 
 
Hudson
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Maj, 2005   

A do Warszawy doszlo.
Gralem tylko dwa razy wiec poki co sie wypowiem na temat wykonania:ABSOLUTNE MISTRZOSTWO SWIATA. Trudno sobie wyobrazic, zeby cos sie dalo zrobic lepiej. 100% zadowolenia.
 
 
Czajo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Maj, 2005   

do Kłodzka też doszło i to już następnego dnia, tj. w piątek. Także jeszcze nie grałem, ale samo wykonanie gry jest super, paczka bardzo dobrze zabezpieczona. Pozostaje gorąco podziękować Galakcie:)
 
 
Gacek07
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Maj, 2005   

Mam gre! Doszłą dzisiaj koło 15:) Gra wydana jest świetnie. To mój pierwszy kontakt z pozycjami wydawnictwa Galakta i muszę powiedzieć,że jestem pod olbrzymim wrażeniem. Jakoś taka sama jak w grach Parker czy Piatnik. Należą się Wam brawa.
Ilośc woreczków mi nie przeszkadza. Moim zdaniem karty powinny być nieco większe, np. takie jak do pokera. Bo przy tych duzych heksach wyglądają śmiesznie:) Oczywiscie to nie wpływa ocene jakości wydania. Wszystko jest świetne. Wielki ukłon z mojej strony. Byle tak dalej! Galakta do boju :)
 
 
xshadow
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Maj, 2005   

Na stancji gramy ile wlezie. No i pojawiaja sie konflikty.

Ocencie prosze.

Sytuacja pierwsza.
Gracz chce sie handlowac za drewno wiec pyta, kto moze ile dac. I jak juz jest zorientowany w sytuacji- rzuca "monopol"

druga:
Podobnie. Chce sie handlowac za drewno po czym dowiedziawszy sie ze jego oferta jest zbyt niska (no i wiedzac juz kto ma drewno), wyrzuca rycerza i kradnie te karte.

Czy uwazacie, ze wszystko jest OK? Ja sadze, ze to po prostu nie fair. Niby zgodne z zasadami no ale dla mnie oszukancze. Teraz po prostu nie mam zamiaru z nim handlowac i mam go za oszusta. No ale moze sie myle i to dosc popularne zagranie.

PS. No rozumiem cos takiego w grach typu Gry o Tron. No ale w Osadnikach?
Ostatnio zmieniony przez xshadow Czw 19 Maj, 2005, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomasz
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Maj, 2005   

I u nas się to zdarza. I ja czasami tak gram, ale tylko jestem zachłannie pożądający zwycięstwa :D Jak słusznie zauważyłeś nie chce się z takim handlować. Sam się wielokrotnie spotykałem, że jednemu z graczy często zabiera się surowce i ustawia się rozbójnika (jakoś wolę tę nazwę) by mu zaszkodzić, bo podpadł. I nikt z nim nie handluje, albo strzasznie zdzierają :D . Jeżeli zawsze będziecie potępiać w ten sposób zachowanie jakie opisałeś, to nie będzie się opłacało tak robić (lub tylko tuż przed zwycięstwem :twisted: )
 
 
Gacek07
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Maj, 2005   

Rozegraliśmy z kumplami 2 dziewicze partie. Gra się rewelacyjnie. Takich zachowań o jakich pisze xshodow u nas nie było, może z czasem się wykształacą,ale raczej nie bo przestrzegamy fair-play:) (przynajmniej w rpgach). Nadal jestem pod olbrzymim wrażeniem jakości wydania i wysokiej grywalności. To początek mojej przygody z planszówkami innymi niż Monopoly, a po Osadnikach napewno przyjdą następne.
 
 
markus29
Gość
Wysłany: Pią 20 Maj, 2005   

czesc
koleżanka kupiła osadników, zagralismy dziewicza patrtyjke
REWELACJA
jakość wydania rewelacyjna, pudełko ciut duże ale i tak super
koleżanka generalnie nie BYŁA grająca w planszóki ale ta gra po prostu ją pochłonęła, planuje zakup następnych gier, niemożliwe jak istota niegrająca przemienia się w istotę grająca, oby więcej takich przypadków :D
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 20 Maj, 2005   

Takie zachowanie gracza można wykorzystać także przeciwko niemu sugerując podczas propozycji wymian posiadanie całkiem innych surowców niż w rzeczywistości. Po kilku takich sytuacjach w takiej grze nie wiadomo kto tak naprawdę co ma, ponieważ być może ktoś właśnie blefuje.
Dlatego po jakimś czasie nie ma już takich oczywistych sytuacji typu.
„On na pewno ma dużo surowca X bo chce się za niego cały czas wymieniać”.
W rzeczywistości może nie mieć ani jednej takiej karty.
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 20 Maj, 2005   

Oczywiście tak jak w każdej grze w karty gdzie widać wyrzucane karty (tutaj na zakup dróg osad itp.), widać kto jakie dostaje, to doświadczony gracz jest w stanie albo zapamiętać jakie kto ma karty z surowcami albo przynajmniej w jakiś sposób to lepiej lub gorzej przewidzieć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13