galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór koszulek na karty.
Autor Wiadomość
golon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012   Wybór koszulek na karty.

Witam,

Uzbrajam się w dodatku do Talismanu, a co za tym idzie stoję przed wyborem koszulek na karty. Na rynku są 2 dostępne modele koszulek które pasują do talismana:

1. FFG Mini American Yellow http://store.fantasyfligh...s.cfm?sku=FFS01
2. Mayday Games Mini Chimera http://maydaygames.com/ca...himera-red.html

Miałem przyjemność grać kartami w FFG Yellow (41x63). Leżą bardzo dobrze, nie ma prawie żadnych luzów, idealnie mieszczą się do pudełka od postawki, bardzo dobrze się je tasuje. Minusy? Są śliskie i trzeba opatentować trzymanie kart na stole, ale to niewielki problem. Cena ~6,9zł/50szt

Czy ktoś używa koszulek Mini Chimera? Są nieco większę (43x65), stąd moja obawa o ich układanie w pudełku. Są zdecydowanie tańsze 9zł/100szt.
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012   

Uszanowanie,

ja używam koszulek Chimery. Osobiście na nie nie narzekam. Aczkolwiek ja trzymam karty w torebkach foliowych, więc nie wiem jak by się one mieściły w pudełku. Zdecydowałem się na Chimerę właśnie z tego powodu, że jest ich więcej i są relatywnie tańsze.
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012   

Ja kupuje tylko koszulki mayday do moich gier i nie widzę różnicy. Są tańsze faktycznie i dostajesz w sumie to samo dlatego olej koszulki ffg.
Co do rozmiarów to ffg podaje rozmiar karty a mayday rozmiar koszulki więc w rzeczywistości masz tą samą koszulkę :) bierz mayday.
 
     
piwoslaw
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Wrz, 2012   

Ja także używam Mayday ale ostatnio wyszła na rynek partia lekko za ciasnych
 
     
Galron
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Wrz, 2012   

Nie do końca z tymi mayday jak mówicie. Z moich doświadczeń z tymi koszulkami zaobserwowałem, że w minimalnym stopniu różnią się między sobą. Część koszulek jest za ciasnych, a część za luźnych. długości koszulek też są różne; jedne dłuższe od drugich. Jakość wykonania też ma wiele do życzenia. W zależności od partii jaką się dostanie z reguły kilka koszulek jest do wywalenia, bo albo za ciasne albo porwane na zgrzewie. Dlatego polecam koszulki ffg. Są zdecydowanie lepsze, wszystkie równiutkie, solidnie zgrzane, trochę grubsze, ale wytrzymalsze (nie ścierają się tak jak Mayday), karty leżą idealnie i nie mają tendencji do wypadania z koszulek jak w przypadku Mayday. Karty tasuje się super, a po paru grach koszulki się układają, tzn nie są już tak śliskie jak na początku i jak to można powiedzieć stos kart staje się "niższy", przyklepany. Mówiąc krótko ścianki koszulek ffg lepiej przylegają do kart, przez co karta się w nich nie przesuwa i nie ma efektu "nadmuchanej karty".
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Wrz, 2012   

Zgadzam się z Galronem co do jakości, nawet do WP LCG zacząłem już kupować FFG po wymianie kilku postów z Galronem zresztą (przekonałeś mnie w temacie o ZSB ;) ). Tylko czy jest sens pakować w nie Talismana? Ja wogóle nie kupuję do tej gry koszulek bo karty są całkiem porządne, do tego po uzupełnieniu półki w większą ilość tytułów w T:MiM gra się zdecydowanie rzadziej. Jeżeli jednak ktoś jest fanboyem T:MiM i zagrywa się w tą grę cały czas (sporo takich osób udziela się na różnych forach) to warto mimo wszystko zainwestować w FFG.
 
     
golon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Wrz, 2012   

No aktualnie gramy dość często, więc protektory są niezbędne.

Czyli jednak czeka mnie grubszy wydatek? Ehh...

A co sądzicie o tych: http://3trolle.pl/563-Kos...ource=nokaut.pl
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Wrz, 2012   

Nie są niezbędne, karty są naprawdę porządne, swego czasu katowaliśmy mojego mima trochę, a mam go od początku 2009 i wszystko cacy oprócz przedarcia na pudle od częstego otwierania. Lepiej zainwestuj sobie w inną grę, a zobaczysz, że T:MiM przestanie tak często gościć na Twoim stole.
 
     
golon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2012   

Do MiMa mam sentyment bo grałem za dzieciaka w Magię i Miecz, więc to nie sama gra, ale to "coś" wokół niej mnie do niej przekonuje.

Jestem na tyle zapaleńcem, że jak już kompletuję grę, to od początku do końca. Należy szanować portfel, więc nie wszystko na raz, ale nie omieszkam pograć też w inne planszówki.

Dzięki za opinie. Kupione koszulki FFG. Poza ceną, nie mają żadnych wad jak dla mnie.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Wrz, 2012   

golon napisał/a:
Do MiMa mam sentyment bo grałem za dzieciaka w Magię i Miecz


Ja też, co nie zmienia faktu, że traktuję ją jako grę do pogrania z młodszymi, lub mniej doświadczonymi graczami. Kompletuję głównie dlatego, że czekam, aż syn mi trochę podrośnie. Warto poznać inne planszówy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 14