galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przydzielanie obrażeń w płonącej strefie
Autor Wiadomość
heizer
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Wrz, 2012   Przydzielanie obrażeń w płonącej strefie

Witam w trakcie ostatniej rozgrywki wynikła następująca sytuacja z która nie mogę sobie poradzić:

Atakuje strefę pola bitwy ośmioma młotkami której zostało pięć wytrzymałości i w której jest jednostka z 3 punktami wytrzymałości. Przeciwnik zdecydował się nie bronić strefy tą jednostką tu pojawia się pytanie czy mogę pozostałe trzy młotki po zniszczeniu strefy wydać na zabicie tej jednostki ?
 
     
LucjuszK
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Wrz, 2012   

Nie możesz.

W trakcie walki, jeżeli żadna karta nie mówi inaczej, stosujesz ogólne zasady. Atakując obrażenia w walce, możesz przydzielić tylko broniącej się jednostce. Jeżeli przydzieliłeś tyle aby ją zniszczyć i zostały Ci młotki to uderzasz w strefę stolicy którą ta jednostka broniła.

Jeżeli przeciwnik się nie broni, to cała siła atakujących jednostek idzie w strefę atakowanej stolicy.
 
     
heizer
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Wrz, 2012   heizer

A jeśli dana strefa już płonie a na niej znajdują się jednostki czy mogę je zaatakować mimo że przeciwnik nie wystawia ich do obrony?
 
     
Dziobak
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Wrz, 2012   

Tylko jeśli wystawi je do obrony możesz im zadać w walce obrażenia. Jednostki w już płonących strefach zabija się w inny sposób albo olewa i spala drugą...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 14