galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
odtapowanie stwora po zwarciu?
Autor Wiadomość
monty
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Wrz, 2012   odtapowanie stwora po zwarciu?

Cześć,
czy stwory, które są w zwarciu są w nim do końca tj. do ich końca? Do tej pory w fazie odpoczynku odtapowywałem karty stworów, w następnej rundzie mogły wejść w zwarcie z drugim graczem. Na filmie w ffg zauważyłem jednak, że przydzielone stwory zostają w zwarciu. Jeśli takie są prawidłowe zasady, to czy w następnej rundzie zlicza się poziom zagrożenia za tapniętego stwora?
Z góry dzięki za rozwianie wątpliwości
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Wrz, 2012   

Wrogowie zostają w zwariu i już nie podnoszą zagrożenia. Podstawowe zasady. Polecam jeszcze raz zajrzeć do instrukcji.
 
     
monty
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Wrz, 2012   

Dzięki, Kolego.
Istotnie, doczytałem w instrukcji (vivat pdf!), że zwarcie jest przenoszone do następnej rundy (str. 18 pierwszy akapit rozdziału Faza 6: Walka), natomiast nie znalazłem nic o tym, aby nie brać pod uwagę poziomu zagrożenia z karty potwora w zwarciu.
W międzyczasie pojawiło się pytanie kolejne:
czy jeśli mam punkty postępu na głównej karcie głównej wyprawy, a rozpocznę podróż na nowy obszar, to czy punkty można przesunąć "w górę" na ten aktywny obszar?
pozdrawiam
 
     
arrab
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Wrz, 2012   

Z racji, że wróg wchodząc z graczem w zwarcie nie przebywa już w strefie przeciwności jego poziom zagrożenia nie jest dodawany przy rozpatrywaniu wyprawy. Ponadto potwory czy to wyniku ataku czy w wyniku wejścia w zwarcie z graczem nie są tapowane.
"Stópki" mają oddzielne pule dla każdego obszaru oraz karty wyprawy - nic nie przechodzi na inne karty.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Wrz, 2012   

chyba że sama karta o tym mówi tak jak drzwi durina ;]
 
     
monty
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Wrz, 2012   

arrab napisał/a:
Ponadto potwory czy to wyniku ataku czy w wyniku wejścia w zwarcie z graczem nie są tapowane.

tapowanie stwora - miałem na myśli obrócenie o 90 stopni stwora względem strefy przeciwności na skutek testu zwarcia. :wink:
 
     
mpuchatek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Wrz, 2012   

Ja bym raczej sugerował po protu zabranie wroga ze strefy przeciwności do strefy gracza jeśli test zwarcia wykaże, że wróg wszedł z graczem w zwarcie. Obracanie wrogów może nie mieć zastosowania przy innym ułożeniu stref na stole, lub przy 3 lub 4 graczach.
Czyli: wróg wchodzi ze mną w zwarcie -> zabieram kartę ze strefy przeciwności do siebie, w okolice moich kart. Dopiero tam jest sens je obracać, czy cokolwiek, dla zaznaczenia, że wróg już zaatakował lub jeszcze nie, ale w tym zwykle można się i bez zaznaczania połapać.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Wrz, 2012   

Dokładnie tak jak napisał mpuchatek najlepiej jest zgarniać wrogów ze strefy przeciwności do strefy gracza, zresztą tak się powinno grać zgodnie z instrukcją, jeśli tak nie robiłeś już wiem skąd pytanie o tapowanie i zagrożenie potworów w zwarciu. W strefie gracza nie trzeba tapować, walka przechodzi w miarę sprawnie, chociaż jeśli uznasz, że wygodniej Ci się gra tapując to naturalnie nie ma żadnych przesłanek, żeby tego nie robić.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13